Pomoc w duzych banerach

napisano 06 paź 2017, 20:59 przez JakubWEB

Strona 1 z 1
AUTOR TEMATU
Awatar użytkownika
Mężczyzna

JakubWEB
Użytkownik
Biała Podlaska
61293761
Webdesign
06 paź 2017, 20:59
Witam, jak wykonać duży baner i jak go przygotować do druku?
Chodzi mi o rozmiary metrowe, 2m/1m 6m/3m itp.
Wykonać to w photoshopie, ilustratorze? a może sąjakieś inne programy od adobe do tego typu?
Jak go zapisać i ile dpi? Dzieki za pomoc ;)

06 paź 2017, 22:14
Tak się składa że akurat skończyłem ekspozycje 5m na 2.20 ;p

Najpierw zrób dokument o docelowym rozmiarze, nastepnie z shiftem go pomniejsz, tak duże rzeczy robi się po skali.
Rozdzielczość min. 300, lepiej dać więcej. Przy tych rozmiarach co podałeś ja bym dał jakieś 450.

Jak w photoshopie to tif, jak illustrator to pdf.

Zależnie od drukarni, technice druku/materiału różne są spady, tego już indywidualnie musisz się dowiedzieć.

Mam nadzieję że pomogłem :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

AUTOR TEMATU
Awatar użytkownika
Mężczyzna

JakubWEB
Użytkownik
Biała Podlaska
61293761
Webdesign
06 paź 2017, 23:05
@Capon dzieki za pomoc ;)
A jak jest ze zdj? jakiej rozdzielczosci wrzucać zdj aby nie tracily jakości? np takie zdj: https://stocksnap.io/photo/KIJQ4DNA7K

07 paź 2017, 5:49
Zależy od odległości z jakiej będą to oglądać. Ja miałem biedę z materiałami, dostałem od klienta focie w 20mpx i to przy 5m było tak na styk - czyli takie jak z Twojego linku

Trochę mniejsze i już będzie sieka.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

09 paź 2017, 11:09
Ja robię innym sposobem. Tzn, w skali 1:1, ale w mniejszej rozdzielczości (100-150 dpi, albo więcej, w zależności jak stabilnie pracuje komputer). Do tego pracuję na plikach psb,, zapisując do tiff dopiero plik gotowy (ale to po prostu taka maniera, która przyśpiesza zapis dużego pliku).

Z drukarni łopatologiczną radę dostałam:
"Banery ze zdjęciami powinny być rozdzielczości 200 dpi (w tej rozdzielczości można przygotować banery 1x1m lub mniejsze) . Oczywiście im większe banery tym mogą być mniejszej rozdzielczości (Państwa baner 600x245 cm był w rozdzielczości 72 dpi), ale pod warunkiem, że od początku w projekcie były użyte wyraźne i ostre zdjęcia."

Co do zdjęć to wszystko zależy od rozmiaru bannera i odległości z jakiej będzie oglądany.

22 lis 2017, 16:01
Dołączę się do tematu. Aktualnie przygotowuję baner na ogrodzenie dość długi bo prawie 28 metrów na 2 metry. Przy zapisywaniu do tiff baner waży ponad 1 GB. Jak sobie z tym radzicie? Pracuję w PS

Dodano 1 minutę 8 sekund temu

Wspomnę tylko że baner ma być na wysokości wzroku. Rozdzielczość 72 dpi

23 lis 2017, 8:48
Odchudź tiff :)

Zapisz jako...
Wybierz firmat Tiff
Zaznacz "Jako kopię"
Odznacz "Warstwy"
Zaznacz: kompresja obrazu LZW, kompresja warstwy: ZIP,

Powinno trochę pomóc, ale czasem nie da rady :)

23 lis 2017, 13:21
Super :) dzięki wielkie

Strona 1 z 1

Aby w pełni korzystać z naszego forum zaloguj się lub zarejestruj.

Tylko zarejestrowani użytkownicy posiadają dostęp do wszystkich funkcji na forum.

• Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to zajmie Ci kilkanaście sekund

• Zaloguj się

Posiadasz już konto? Użyj go

Zaloguj się