Sci-Fi Bridge - WIP

napisano 08 maja 2017, 14:27 przez Raaze

Strona 1 z 1
Awatar użytkownika
Mężczyzna

Raaze
Użytkownik
Łódź
Digital art
08 maja 2017, 14:27
Potrzebuje mostu do pracy domowej z kursu matte painting'u. Postanowiłem go zrobić w 3D, ponieważ nigdzie nie mogłem znaleźć ani całego zdjęcia ani elementów które by mi pasowały. Chce żeby był futurystyczny, ale też realistyczny. Mam już kilka pomysłów na poprawki, ale może ktoś z was podsunie mi coś fajnego ;)
Jest to jedna z moich pierwszych prób z 3D.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mężczyzna

Damian
Administrator
Łódź
3017661
Webdesign
08 maja 2017, 15:54
Jak na pierwszą prace bardzo fajnie Ci to wyszło. Widać dbałość o szczegóły i detale. Nie mam się do czego przyczepić. Chętnie bym zobaczył to z nałożonymi teksturami ;)
„Ludzie uczciwi są głupi, bo myślą, że każdy inny człowiek również jest uczciwy”.

Awatar użytkownika
Mężczyzna

Raaze
Użytkownik
Łódź
Digital art
08 maja 2017, 19:21
Nie jest to moja pierwsza praca. Jedna z pierwszych ;P Ale tamte były oświetlonymi elementami połączonymi randomowo. A to jest pierwsza rzeczy która wiadomo czym jest;p
Najpierw muszę skończyć model a dopiero potem będę bawić się w textury - czego nie umiem robić więc będzie ciężko xd

Awatar użytkownika
Kobieta

Wredozaur
Rysownik
Gdańsk
Digital art
08 maja 2017, 20:57
Hm... Te futurystyczne designy przeważnie dzielą się na dwie kategorie - albo super mecha, ostre krawędzie z milionem płaskich płytek i śrubek; albo takie idące w stronę organiczną - gładkie, nieregularne kształty (często w formie "siatki"), sporo roślin i szkła. Także popatrzyłabym na jakieś referencje. Też wiem, że żeby łatwiej ciskać takie bryły, trzeba trochę wprawy i przestawienia mózgu, więc możliwe, że będziesz miał trochę tych poprawek. (:

Od strony realizmu, to unikałabym takich cienkich łączeń, jakie masz na poręczach, bo wyglądają na mało trwałe. Podobnie ma się sprawa z wcięciami w kolumnach. W razie przeciążenia raczej szybciej by się przez to złamały. (:

Btw. Co to za kurs? Brzmi fajnie. :p

Awatar użytkownika
Mężczyzna

matteom
Brander
Kujawsko-Pomorskie
Branding
08 maja 2017, 23:20
Mi to się podoba. Widać pomysł i zaangażowanie włożone w projekt. Jakiś rok temu również próbowałem sił w 3D, ale jechałem tylko na tutorialach - brakowało mi umiejętności stworzenia tego, co chciałem od podstaw samemu. A tutaj proszę, mówisz, że to jedna z pierwszych prac i już taka skomplikowana. Keep it up ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mężczyzna

Raaze
Użytkownik
Łódź
Digital art
09 maja 2017, 10:01
Wredozaur pisze:Hm... Te futurystyczne designy przeważnie dzielą się na dwie kategorie - albo super mecha, ostre krawędzie z milionem płaskich płytek i śrubek; albo takie idące w stronę organiczną - gładkie, nieregularne kształty (często w formie "siatki"), sporo roślin i szkła. Także popatrzyłabym na jakieś referencje. Też wiem, że żeby łatwiej ciskać takie bryły, trzeba trochę wprawy i przestawienia mózgu, więc możliwe, że będziesz miał trochę tych poprawek. (:

Od strony realizmu, to unikałabym takich cienkich łączeń, jakie masz na poręczach, bo wyglądają na mało trwałe. Podobnie ma się sprawa z wcięciami w kolumnach. W razie przeciążenia raczej szybciej by się przez to złamały. (:

Btw. Co to za kurs? Brzmi fajnie. :p

Dzięki. Poręcze i "podłoga"? jest do zmiany ;p
Kurs nie ma nic wspólnego z 3D. Sam matte painting ( fotomanipulacje otoczenia tak jakby ) a 3D robie dlatego że nie mogę znaleźć nigdzie mostu za darmo a bez sensu kupować shutterstock czy coś na jeden projekt.

Dodano 1 minutę 23 sekund temu

matteom5 pisze:Mi to się podoba. Widać pomysł i zaangażowanie włożone w projekt. Jakiś rok temu również próbowałem sił w 3D, ale jechałem tylko na tutorialach - brakowało mi umiejętności stworzenia tego, co chciałem od podstaw samemu. A tutaj proszę, mówisz, że to jedna z pierwszych prac i już taka skomplikowana. Keep it up ;)

Dzięki. Staram się :)

Awatar użytkownika
Mężczyzna

Raaze
Użytkownik
Łódź
Digital art
10 maja 2017, 14:16
Trochę posprzątałem, dodałem kilka detali i na razie spłaszczyłem podłogę. Jakieś pomysły co poprawić? Czegoś mi tu brakuje dalej. 

Obrazek

Awatar użytkownika
Mężczyzna

Raaze
Użytkownik
Łódź
Digital art
13 maja 2017, 15:34
Wyczyszczone, dodane podstawowe materiały i wyrenderowane. Myślę że resztę zrobie w PS. Po lewej są 3 ujęcia. Wiem że trochę małe ale może dacie radę podpowiedzieć które wygląda najlepiej. Mi się wydaje że 2 odpada i zastanawiam się na 1 i 3. Dodałem też ujęcie z boku.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 maja 2017, 20:28 przez Raaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Strona 1 z 1

Wróć do „3D”

Aby w pełni korzystać z naszego forum zaloguj się lub zarejestruj.

Tylko zarejestrowani użytkownicy posiadają dostęp do wszystkich funkcji na forum.

• Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to zajmie Ci kilkanaście sekund

• Zaloguj się

Posiadasz już konto? Użyj go

Zaloguj się