Retusz biżuterii

napisano 11 lis 2017, 19:48 przez covboy

Strona 1 z 1
AUTOR TEMATU
Awatar użytkownika
Nie wybrano

covboy
Użytkownik
11 lis 2017, 19:48
Czy ktoś może wie może jak otrzymać taki efekt "metaliczności"w biżuterii. Chodzi o to że biżuteria jest lepiej wycieniowana i wygląda bardziej realistycznie. Czy to zależy od zrobionej fotografii czy taki efekt też można na szybko otrzymać w photoshopie.

żeby biżuteria wyglądała wizualnie tak:
Obrazek
Obrazek

a nie tak:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 lis 2017, 20:00 przez covboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mężczyzna

Urbi
Użytkownik
Katowice
Fotografia
11 lis 2017, 22:14
Nie odpowiem co do kwestii edycji w Photoshopie, ale jestem pewien, że taki efekt można uzyskać naturalnie fotografując ten przedmiot. ;)

W namiocie bezcieniowym stosujemy różne źródła światła. Najczęściej na ściany boczne + od doświetlenie od góry.
W tym momencie nie mam warunków by to sprawdzić, ale zakładam, że wystarczyłaby delikatna zmiana perspektywy. I nie mówię tutaj o zmianie pozycji aparatu (co swoją drogą byłoby niemożliwe przy wykorzystaniu przedniej ściany namiotu (a ściana ta powinna być użyta, by uniknąć refleksów - mamy do czynienia z materiałem odbijającym światło))...
...mowa raczej o powieszeniu przedmiotu "pod kątem". Zyskamy wtedy głębię (zdjęcie nr 3 jest całkowicie płaskie) + światło zupełnie inaczej się zachowa. No i na zdjęciach wyżej tło ma delikatne odchyły jasności - według mnie pozycja lampy bocznej również do zmiany.

Kwestia eksperymentów z ustawieniem przedmiotów i światła. :grafinity:
Obrazek

Ten temat został przeniesiony z Adobe Photoshop do Zadaj pytanie przez Damian (27 lis 2017, 19:38)
Strona 1 z 1

Aby w pełni korzystać z naszego forum zaloguj się lub zarejestruj.

Tylko zarejestrowani użytkownicy posiadają dostęp do wszystkich funkcji na forum.

• Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to zajmie Ci kilkanaście sekund

• Zaloguj się

Posiadasz już konto? Użyj go

Zaloguj się