Domeny i ceny z kosmosu

napisano 18 kwie 2017, 22:08 przez Wierzchu

Strona 1 z 1
AUTOR TEMATU
Awatar użytkownika
Mężczyzna

Wierzchu
Użytkownik
Wrocław
Branding
18 kwie 2017, 22:08
Dzień dobry, dobry wieczór.
Mam zamiar stworzyć kilka stron o różnych domenach .com i .pl, które niby są zajęte.
Po sprawdzeniu przez WHOIS kto jest właścicielem, okazuje się, że jedna jest w posiadaniu GoDaddy, a druga jest na bazarze AfterMarket.
Wszystko było by jeszcze ok, gdyby ceny były jakieś rozsądne, ale jedna kosztuje 1200zł na bazarze, a druga nieco ponad 6000zł na GoDaddy.

W związku z tą sytuacją mam pytanie - czy może ktoś z tu obecnych próbował jakiś negocjacji z w/w, hmm, dostawcami, właścicielami? Czy jest szansa na zejście z ceny?

Z GoDaddy dowiaduję się jedynie, że dana domena jest Premium, czyli:
Nazwy domen Premium są cenniejsze niż inne domeny, ponieważ są oparte na popularnych wyrazach i frazach, które są często używane podczas wyszukiwania informacji w Internecie.

Firma GoDaddy nie jest właścicielem tych nazw domen, ale jest jednym z nielicznych rejestratorów, którzy mogą skontaktować Cię ze sprzedawcami.

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących tej domeny, zadzwoń

Druga, która jest na AfterMarket, ostatni raz używana była w 2009 roku i koszt odnowienia to ponad 1200zł...

Z góry dziękuję za jakieś sugestie, porady.

Awatar użytkownika
Mężczyzna

Norbert
Grafinity
Szczecin
Branding
18 kwie 2017, 23:23
jakie to są domeny (napisz konkretnie)?
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2017, 23:23 przez Norbert, łącznie zmieniany 1 raz.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz do mnie na PW.

19 kwie 2017, 16:06
Te domeny zostały przez kogoś przejęte i są do kupienia za pewien procent tej kwoty, ale trzeba dotrzeć bezpośrednio do właściciela.
A w tych serwisach też możesz złożyć ofertę - pytanie czy warto? Wątpię - gdyby tak było, to nikt by nie zostawiał tych domen.

19 kwie 2017, 16:42
Jest wolny rynek a wolnych dobrych adresów jest coraz mniej i mniej.
Możesz kupić te domeny po podanych przy nich cenach albo wymyślić nowe adresy i szukać w puli wolnych domen.
--
Podpis jest bardzo ważny.

Awatar użytkownika
Mężczyzna

Norbert
Grafinity
Szczecin
Branding
19 kwie 2017, 18:40
Jeżeli są to domeny w stylu meble.com, to nie ma co się dziwić, gdyż nazwa jest bardzo łatwa do zapamiętania jak i do wpisania w przeglądarce internetowej - wówczas kwota 6000 zł jest dla mnie zrozumiała,a to czy warto z nimi negocjować to już zależy tylko od nich - jeden właściciel może powiedzieć Ci nie, a drugi tak.

AUTOR TEMATU
Awatar użytkownika
Mężczyzna

Wierzchu
Użytkownik
Wrocław
Branding
19 kwie 2017, 19:38
Chodzi tu bardziej o domeny pod personal branding, wizytówkę online czyli np. imięnazwisko.pl czy nazwisko.com.
Przykładowo te dwie o których wspomniałem to "wierzchowski.com" (GoDaddy) i "wierzchowski.pl" (AfterMarket) - niby tylko nazwisko, zresztą nieszczególnie popularne jak sprawdzałem, ale takie ceny?

Awatar użytkownika
Mężczyzna

kermi1313
Użytkownik
Branding
19 kwie 2017, 20:48
Według mnie fajnym pomysłem może być zarejestrowanie domeny wierzchows.ki - w trakcie pisania z ciekawości sprawdziłem cene 4k . W takim razie może ewierzchowski.pl - wolna

Awatar użytkownika
Mężczyzna

Norbert
Grafinity
Szczecin
Branding
19 kwie 2017, 21:04
nie znam domeny .ki, ale za to wiem, że istnieje .ski np. wierzchow.ski kosztuje 22,15 zł na ovh.pl

22 kwie 2017, 22:44
Jeśli ktoś sprzedaję domenę, to wiadomo, że chce zarobić na tym, więc nie warto porównywać tego do zwykłej rejestracji. 1200 zł to nie dużo jeśli domena jest atrakcyjna, ale zawsze możesz się potargować.

24 kwie 2017, 16:22
Ale w 99 proc. przypadków to że domena jest fajna nic nie oznacza. Jeśli jest wypromowana, mocna, to już inaczej.
Ale przejęcie czegoś takiego jest strasznie trudne - nikt nie rezygnuje z domen, na jakich można zarobić.

Strona 1 z 1

Aby w pełni korzystać z naszego forum zaloguj się lub zarejestruj.

Tylko zarejestrowani użytkownicy posiadają dostęp do wszystkich funkcji na forum.

• Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to zajmie Ci kilkanaście sekund

• Zaloguj się

Posiadasz już konto? Użyj go

Zaloguj się