BORO - Moje amatorskie prace.

napisano 26 lut 2017, 14:28 przez booro1991

AUTOR TEMATU
Awatar użytkownika
Nie wybrano

booro1991
Użytkownik
26 lut 2017, 14:28
Cześć wszystkim to moja pierwsza praca wizja w głowie była dużo ciekawsza ale niestety moje umiejętności nie pozwalają tego pokazać. Chciałbym żebyście doradzili co jak poprawić . :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Mężczyzna

Norbert
Grafinity
Szczecin
Branding
26 lut 2017, 15:18
Jak na pierwszy raz, za wysoko podniosłeś sobie poprzeczkę. Najpierw powinieneś wziąć się od nauki wycinania postaci jak i elementów o różnych kształtach, a potem próbować to łączyć wszystko ze sobą w programie graficznym. Poza tym, musisz patrzeć się na jakość wybieranych przez ciebie obrazów - porównaj ze sobą pojazd wojskowy z żołnierzem, jest różnica, co nie?
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz do mnie na PW.

Awatar użytkownika
Mężczyzna

matteom
Brander
Kujawsko-Pomorskie
Branding
26 lut 2017, 16:04
Przede wszystkim brakuje tutaj spójności kolorystycznej. Powinieneś bardziej przyłożyć się do tej kwestii, bo póki co wszystko wygląda jak wklejone na tzw. "pałę". Elementy z tego co widzę były "wycinane" miękką gumką? Nigdy tego nie rób, zawsze jak już bawisz się w wycinanie to korzystaj z lassa - uzyskasz o wiele lepszy efekt, ale zabierze to trochę więcej czasu. Ewentualnie możesz korzystać z tzw. renderów, czyli obiektów gotowych, z przezroczystym tłem. Nie trudno jest je znaleźć w internecie. Do nauki fotomanipulacji mogę Ci polecić tutoriale ze strony tutsplus.com.
Obrazek

AUTOR TEMATU
Awatar użytkownika
Nie wybrano

booro1991
Użytkownik
18 mar 2017, 18:47
Korzystając z waszych rad zacząłem korzystać z tutoriali i już tutaj proszę o ocenę.
Obrazek

korzystałem z https://design.tutsplus.com/tutorials/c ... -cms-27804

18 mar 2017, 19:44
W stosunku do pierwszej pracy jest progres. Tak na szybko to pewno do poprawy oświetlenie postaci i cienie, które padają zupełnie w inną stronę niż cienie ogrodzenia.

Awatar użytkownika
Mężczyzna

Kamillo
Użytkownik
Ruda Śląska
Webdesign
20 mar 2017, 15:32
Jest lepiej. Przede wszystkim zrezygnowałeś z tej miękkiej gumki, która raziła przy poprzednich wycinankach. Poza cieniem, jak już wspomniał kolega wyżej, wad nie widzę, lecz do efektu, jaki jest w linku podesłanym przez Ciebie, dużo brakuje. :)

AUTOR TEMATU
Awatar użytkownika
Nie wybrano

booro1991
Użytkownik
21 mar 2017, 13:40
Oto kolejna praca do oceny. Strasznie ciężko jest mi walczyć z tym oświetleniem co mówicie ciężko dobrać mi kolor żeby pasował do ogółu.

Obrazek

Wzorowałem się na tym tutorialu. http://www.photoshoplady.com/tutorial/m ... scene/5784

AUTOR TEMATU
Awatar użytkownika
Nie wybrano

booro1991
Użytkownik
23 mar 2017, 12:04
Ostatnio zmieniony 23 mar 2017, 12:05 przez booro1991, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mężczyzna

Rafał
Administrator
49108450
Webdesign
23 mar 2017, 12:14
Fajne prace, co do ostatniej jakoś mi sie nie podobają te skrzynie, które stoją przed gliniarzami :D
Pod spodem powinien być jakiś cień czy coś takiego żeby to nie wyglądało tak jak wygląda :D

AUTOR TEMATU
Awatar użytkownika
Nie wybrano

booro1991
Użytkownik
23 mar 2017, 12:29
no faktycznie wcześniej tego nie widziałem a teraz patrząc wygląda dziwnie :D

Aby w pełni korzystać z naszego forum zaloguj się lub zarejestruj.

Tylko zarejestrowani użytkownicy posiadają dostęp do wszystkich funkcji na forum.

• Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to zajmie Ci kilkanaście sekund

• Zaloguj się

Posiadasz już konto? Użyj go

Zaloguj się