Galeria MG

napisano 16 sty 2018, 20:15 przez MatGrafix

Awatar użytkownika

Digital art
05 lut 2018, 10:06
Nie chodzi mi o cały spis itp
Tyczy się o tytułowa stronę,nawet jeśli to jest okładka,wiele gier czy filmów raczej korzysta z plakatu promocyjnego albo po małych przeróbkach.
CO do mojej myśli manipulacji... nie chcę się odwoływać do tych"okładek" no nie jest to jakieś super wykonanie - połączenie, kolory, stylistyka - zwłaszcza połączenie ze sobą gotowych renderów - nie można do końca życia zasłaniać mgiełką albo efektami lub niewyraźnym,niewyraźną teksturą.. na pewno nie w roku 2018 :P dużo po prostu się zmieniło,chyba że traktujesz to jako koncept to nie mam żadnych haczyków xd

Może więcej o samej manipulacji... posiadasz trochę umiejętności w "klejeniu" na pewno mocno przydatne w każdej dziedzinie,umiejętnie coś wyciąć a bądź w każdym razie poprawnie :) lecz jeśli tyczy się czystej manipulacji to mało tutaj jest jej samej w pracy.Rozumiem możesz postawić odnośnik do tytułu "manipulowania" swoim art - czyli bierzesz kilka renderów oraz bazę + 4 tekstury light and normal textures (brush) i sklejasz w całość,
Tak ale zauważ że nie wykonujesz praktycznie żadnej zmiany na oryginalnym obrazie - wyłącznie ( kolokwialnie kosmetyka ) zmiany barw i kilka randomów (już bez filtów - ale ich chyba nikt już nie używa) i tak wiem jest pełno taki osób i to żadna nowość,ale przecież rzadko komentuję galerie więc... co więc... trafiła sie taka chwila.
Ja na twoim miejscu potraktowałbym to jako inna dziedzina sztuki a nie zmiany na obrazie - jest wielu artystów którzy właśnie tworzą coś innego coś niestandardowego i nie ma się coś przejmować tylko jechać dalej :)
Obrazek
ishi mito

05 lut 2018, 10:47
Może w takim razie podasz konkretny przykład manipulacji... Chętnie zobaczę jak to się robi poprawnie w 2018 roku.

Awatar użytkownika

Digital art
05 lut 2018, 11:06
dam ci jakiegoś randoma https://www.artstation.com/artwork/Olnky
Tylko nie odnoś wrażenia że chcę coś udowodnić żebyś się nie zraził, tylko podchodził to tego w inni sposób, inaczej traktował.
Obrazek
ishi mito

05 lut 2018, 11:38
Pokazałeś manipulację połączoną z digital painting em. Wiec nadal anie bardzo rozumiem twoich spostrzeżeń braku manipulacji w moich pracach. Nazwałeś to sklejaniem, ale w tym przykładzie, który pokazałeś jest to zrobione dokładnie tak samo z tą różnicą, że jest to wykonane na jednej postaci. Zgodzę się z Tobą, że większość postaci na moich pracach wycinałem, zmieniałem kolorystykę, dopasowywałem nasycenia, światło, cienie plus niektóre jak to nazwałeś "sklejałem " z trzech innych postaci , oczywiście nie mówię tylko o postaciach , ale i o innych elementach , które nie były w całości gotowe do użycia tylko składane, czyli była zachowana manipulacja. Jeśli w większości nie można tego zauważyć to wniosek jest taki, że jest to w miarę dopasowane ze sobą i nie jest wszystko z innej bajki. ;)

Awatar użytkownika

Digital art
05 lut 2018, 13:48
No nie do końca DP :) to jest dopasowywanie a nie tworzenie czegoś od zera więc tutaj nawet nie można zaliczyć tego wgl do DP(można ale jako mały tag 2D) :) właśnie manipulacja składa się z tego że coś retuszujesz. Musisz trochę więcej poczytać .Rozumiem że było więcej elementów które musiałeś ze sobą sklejać np. ja takich elementów nie dostrzegam (takich w których jest kilkanaście elementów( a ich nie ma na jednej klatce(chodzi tutaj o to czy chciałeś wgl z tych elementów uzyskać jakiś kształt) bo są takie osoby np. które robią z pojazdów androidy :) i można to na prawdę docenić xD(zobaczyć ogromny wkład,wysiłek)
NP ja używał DP MP manipulacji itd (DP składa się z tego że element tworzysz od zera a nie z czyjegoś zdjęcia czy może renderu, po prostu sam uzyskujesz dany kształt tylko i przy pomocy pędzla) albo brudny DP z teksturami i dalej masz mnóstwo dziedzin podpisanych pod DP - zależy co jest zawarte w twojej lub czyjejś pracy.

MP ma to do tego że to jest zaczerpnięte z manipulacji i digitalu - taki freelancing , możesz używać też 3D ale to nadal będzie MP jedynie dodasz tylko tagi do tego. /Ciekawe czy ktoś wgl rozumneeee co piszaaa :P
Obrazek
ishi mito

05 lut 2018, 17:15
Czyli według ciebie złożenie kilku czy kilkunastu różnych elementów w jeden spójny obraz to nie jest fotomanipulacja? Rozumiem, że według Ciebie fotomanipulacja to tylko, jeśli przerobisz postać z człowieka na nosorożca lub z pojazdu zrobisz robota itd.? Ile według Ciebie, musi być tych elementów, aby np. powstała postać i wtedy kwalifikuje się to jako fotomanipulacja, jest to odgórnie przyjęte, że takich elementów musi być np. 20-30szt dla powstania jednego elementu?
Wiesz ja np. chciałem z 3-4 elementów złożyć jedną postać i chyba się to czasami udawało skoro nikt nie zauważył, że jest to montaż, a nie gotowy render czy wycięta postać... czyli to też nie jest fotomanipulacja? Dla mnie to chyba sam siebie nie bardzo rozumiesz co chciałeś napisać.

Awatar użytkownika

Digital art
05 lut 2018, 17:54
Widzę że czepiasz się konkretnego przykładu - mogę cie zasypać setkami prac gdzie użyto manipulacji a nawet setkami tysięcy ... oh goshh taaaaakkk nie musi to być postać
Jakbyś dobrze pomyślał to chodzi tutaj o to że nie tworzysz pełnej manipulacji tylko "art" kumasz ? poczytaj sobie trochę na zagranicznych forach co to jest i wtedy daj znać :) a manipulacja jest zawarta jako "tag" nie jako główna dziedzina pracy. \///\
Dobra ja odpuszczam, nie ma sensu dalej ci tłumaczyć :P popracujesz to się dowiesz sam co jest czym xD
Obrazek
ishi mito

05 lut 2018, 18:06
Nie potrzebnie się unosisz, strasznie nerwowy jesteś. Skoro jest to strona poświęcona grafice to normalne jest , że o coś pytamy, ale skoro dla Ciebie jest to aż tak duży problem odpowiedzieć, skoro się na tym znasz to może faktycznie lepiej udać się na zagraniczne fora skoro na polskim nie jest możliwe uzyskać konkretną odpowiedź. Dzięki za komentarze. Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Digital art
05 lut 2018, 18:10
Nie potrzebnie się unosisz, strasznie nerwowy jesteś. Skoro jest to strona poświęcona grafice to normalne jest , że o coś pytamy, ale skoro dla Ciebie jest to aż tak duży problem odpowiedzieć, skoro się na tym znasz to może faktycznie lepiej udać się na zagraniczne fora skoro na polskim nie jest możliwe uzyskać konkretną odpowiedź. Dzięki za komentarze. Pozdrawiam
Gdybym był nerwowy to bym dał znać tym >>( albo coś :P i wgl nie odpowiadałbym ;D w grafice jeśli będziesz ją tworzył zrozumiesz po czasie - tak ja z seksem - bez gumy zrozumiesz po czasie co się stało :D
I warto zapier na zagraniczne jeśli masz ambicje - szybciej i więcej się dowiesz :) nie żebym promował czy coś a polskie to w dup.
Obrazek
ishi mito
Ostatnio zmieniony 05 lut 2018, 18:12 przez Darthu, łącznie zmieniany 1 raz.

05 lut 2018, 18:13
Szczerze to chyba trochę masz za mało wiosen, aby wchodzić w tematy życiowe chłopcze.

Aby w pełni korzystać z naszego forum zaloguj się lub zarejestruj.

Tylko zarejestrowani użytkownicy posiadają dostęp do wszystkich funkcji na forum.

• Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to zajmie Ci kilkanaście sekund

• Zaloguj się

Posiadasz już konto? Użyj go

Zaloguj się