The Adipe's Designs

napisano 02 paź 2016, 19:44 przez Adipe

Awatar użytkownika
Mężczyzna

Adipe
Moderator
Łódz
Branding
05 kwie 2017, 12:48
@thylla

Masz całkowitą rację. Ale w tym dziale na tym forum, nie przykłada się takiej wagi do projektów. Większość ludzi tutaj traktuje to właśnie jako hobby i być może wiążą z tym jakieś nadzieje na przyszłość. Tylko nieliczni mogą z dumą powiedzieć, że są profesjonalistami, a ja się do nich nie zaliczam (choć oczywiście jakieś swoje nadzieje mam).

Może jest to błąd, bo jednak doskonała prezentacja to często większa część sukcesu, ale nie widzę większego sensu przykładać takiej wagi do prezentacji na - sorry chłopaki - jakimś tam forum.

thylla pisze:Tymczasem projekt jest realizowany wg konkretnych założeń, ma wypełniać konkretną rolę.
Ocena projektu nie sprowadza się więc do ładny-brzydki, ocena projektu to także weryfikacja na ile spełnione są początkowe założenia, czy projekt realizuje postawione przed nim zadania, czy wypełnia swoją rolę w taki sposób jak zażyczył sobie klient.
W projekcie, każda kropka, kreska czy glif pełnią konkretną funkcję a forma projektu wynika z tejże.

Dlatego właśnie, pokazując logo, przedstawiasz tło - jak było przed, jakie postawiono założenia wejściowe, jak Twoje rozwiązanie je wypełnia.

Tak jak pisałem wcześniej, niektóre z tych prac powstały na konkursy w których mówiąc szczerze za dużo od zleceniodawcy dowiedzieć się nie da, więc i przedstawić projekt w taki sposób jest prawie niewykonalne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nie wybrano

thylla
Użytkownik
05 kwie 2017, 15:19
Adipe pisze: Ale w tym dziale na tym forum, nie przykłada się takiej wagi do projektów.

Moim zdaniem, nie ma znaczenia do czego inni przykładają, lub nie, wagę.
W Twoim wątku ma znaczenie tylko to, jak Ty pokazujesz siebie i jak podchodzisz do projektowania/rysowania/malowania.
Jeśli od początku nauczysz się pewnych wzorców zachowań, to nie tylko zwiększysz swoje szanse na otrzymanie pochwał czy precyzyjnych uwag krytycznych, ale też pokażesz, że jesteś dobrym materiałem na pracownika, współpracownika, wspólnika czy wykonawcę zlecenia.
--
Podpis jest bardzo ważny.

Awatar użytkownika
Mężczyzna

Adipe
Moderator
Łódz
Branding
05 kwie 2017, 15:32
@thylla

W sumie masz rację, być może zastosuje się do Twoich rad. U mnie głównym problemem jest lenistwo, przez co nie przykładam się do prezentacji, tym bardziej jeśli jest to prezentacja w stosunkowo małej grupie osób.

Jednak nie zmienia to faktu, że w przypadku jakiegoś projektu który nie miał wielu wytycznych, nie można za bardzo przedstawić czegoś więcej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nie wybrano

thylla
Użytkownik
06 kwie 2017, 10:23
Adipe pisze:w przypadku jakiegoś projektu który nie miał wielu wytycznych, nie można za bardzo przedstawić czegoś więcej.

W takich sytuacjach możesz nakreślić tło sytuacyjne uzupełniając otrzymane zalożenia o własne rozeznanie tematu.
--
Podpis jest bardzo ważny.

Awatar użytkownika
Mężczyzna

Adipe
Moderator
Łódz
Branding
08 kwie 2017, 19:24
Tak więc następna pracka z konkursu, i ponownie bez wygranej...achh.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mężczyzna

Piotrek
Administrator
Poznań
5082652
Branding
10 kwie 2017, 12:07
To logo jest wspaniałe, zakochałem się i szanuje jak najbardziej takie wykonanie. Piękny sygnet, choć nie wiem jak ze szczegółem w druku (zielone elementy). Bardzo ładnie dobrana typografia i brak zastrzeżeń co do światła międzyliterowego. Czekam na więcej :)
i5-4690K :: GTX 960 :: Ballistix Sport XT 8GB :: MSI Z97-G43

Lisssie Design

Нәрсәдән ясалган кызлар – бәлки алар ясалган йолдыздан

Awatar użytkownika
Mężczyzna

Damian
Administrator
Łódź
3017661
Webdesign
10 kwie 2017, 15:58
Jedne z lepszych logo jakie widziałem na tym forum. Pełen podziw za pomysł oraz za wykonanie. Wersja kolorowa na białym tle wygląda fantastycznie. Naprawdę jestem zaskoczony brakiem Twojej wygranej.
„Ludzie uczciwi są głupi, bo myślą, że każdy inny człowiek również jest uczciwy”.

Awatar użytkownika
Mężczyzna

Adipe
Moderator
Łódz
Branding
19 maja 2017, 15:34
Dla odświeżenia mam trzy projekty z ostatniego czasu.

Goddess // Projekt dla nowo powstałej cukiernio-piekarni wspierającej kobiety walczące z rakiem piersi, wymogiem było przedstawienie twarzy kobiety i połączenie jej z jakimś rodzaju skrzydłem.

Obrazek

Kameleon // Początkowo był to projekt na zlecenie, ale ostatecznie skończyło się na tym, że nie zostało wykorzystane.

Obrazek

Templar // Projekt z konkursu, jest sporo do poprawienia ale raczej już nie będę się tym zajmował.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mężczyzna

Adipe
Moderator
Łódz
Branding
23 maja 2017, 2:00
Moje następne "dziecko", nie ma co za bardzo o tym pisać, bo wszystko widać na pierwszy rzut oka.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mężczyzna

Piotrek
Administrator
Poznań
5082652
Branding
23 maja 2017, 8:33
Bardzo ładny kameleon, widać dokładnie tą transformację i wiadomo o co chodzi, wszystko czytelne, schludne i czyste, lubię Twoje prace
:)
i5-4690K :: GTX 960 :: Ballistix Sport XT 8GB :: MSI Z97-G43

Lisssie Design

Нәрсәдән ясалган кызлар – бәлки алар ясалган йолдыздан

Wróć do „Identyfikacja wizualna”

Aby w pełni korzystać z naszego forum zaloguj się lub zarejestruj.

Tylko zarejestrowani użytkownicy posiadają dostęp do wszystkich funkcji na forum.

• Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to zajmie Ci kilkanaście sekund

• Zaloguj się

Posiadasz już konto? Użyj go

Zaloguj się