Logo moonk

napisano 13 wrz 2016, 20:56 przez moonk

Awatar użytkownika

Wrocław
Branding
04 sty 2017, 2:03
8. Obrazek
Projekt dla studia zajmującego się różnymi mediami (VR, foto/video 360, webdesign, animacja). Logo miał być nowoczesne, związane z nowymi technologiami. Sygnet wykonany za pomocą linii symbolizujących ścieżki układu scalonego, przedstawia wizerunek ptaka (sokoła). Sokół jest nawiązaniem do pierwszego członu nazwy, kojarzy się z niezależnością i profesjonalizmem.

Awatar użytkownika

Łódź
Webdesign
04 sty 2017, 11:35
Jak dla mnie to znak kojarzy się z jakąś kancelarią adwokacką... może to przez tego ptaka? Poza tym wydaję mi się, że ścieżki powinny być nieco grubsze, aby bardziej zgrywały się z typo. Ciekawy pomysł.
„Ludzie uczciwi są głupi, bo myślą, że każdy inny człowiek również jest uczciwy”. Obrazek

Awatar użytkownika

Wrocław
Branding
04 sty 2017, 17:45
Z kancelarią nie przyszło mi do głowy. Pewnie masz rację, bo to dość częsty symbol w logo związanych z prawem. Chciałem podejść w nieszablonowy sposób do zagadnienia i jestem zadowolony, aczkolwiek przyjmuję to co mówisz

04 sty 2017, 22:39
Witam

Ogólnie nie udzielam się na forach, chyba, że komp mi siądzie i potrzebuję pomocy technicznej , ale Twoje loga mnie zaskoczyły.

Przeglądałem tutaj kilka zaledwie stron z logami i było różnie, najczęściej smutno. Ale to, co zobaczyłem u Ciebie ? zwłaszcza Magmarii i Wegemama ? sprawiły, że postanowiłem się zarejestrować, żeby pogratulować Ci doskonałej pracy.

Podoba mi się przede wszystkim, że nie tworzysz i nie sprzedajesz pustych znaczków, tylko idee. No i że robisz jakieś badania, jakiś desk research, wymyślasz filozofię i dopiero zabierasz się do tworzenia logo.
(W dzisiejszych czasach, często robi się znaczek a potem wymyśla do niego ideologię (a czasami nawet się idei nie wymyśla), co jest mega nieprofesjonalne.)
Nie wiem, czy zawsze tak robisz, ale na pewno przy Magmari i Webemama tak było.

Najmniej podoba mi się logo radia i to ostatnie logo. Ja bym tego ptaka przerobił. Logotyp za bardzo dominuje nad sygnetem.
Rysunek sokoła nie kojarzy mi się z kancelarią adwokacką, przypomina mi bardziej rysunki azteckie czy motywy Indian ameryki północnej. Kojarzy mi się to z jakimś amerykańskim studiem filmowym lub organizacją walczącą o prawa Indian (zwłaszcza z tym motywem skrzydeł).
Ale rozumiem, że logo już poszło, tak że możemy sobie pitolić
Ogólnie gratuluję prac i życzę więcej takich.

Pozdrawiam
Daniel

P.S. Jesteś po studiach czy samouk?
P.S.2... Kreatywny z Ciebie gość

Awatar użytkownika

Wrocław
Branding
04 sty 2017, 23:24
Dziękuję za tak długą i pozytywną odpowiedź.

Rzeczywiście jest tak, że poświęcam trochę czasu na research, mapy myśli itp. Czasem sobie myślę, że ten czas mógłbym wykorzystać na szlifowanie skilla czysto technicznego, ale w końcu przychodzi refleksja, że takie podejście (książkowe) zaowocuje w przyszłości. Box radio jest całkowicie fikcyjne i w tym wypadku było inaczej

Z tymi znaczkami oczywiście się zgadzam, często są to mega prace pod względem staranności, estetyki, kreatywności itp, ale logo to coś więcej.

Z "freeman studio" może za bardzo odleciałem

Uczę się w domu, korzystam z dobrodziejstwa internetu- kursy na eduweb, youtube, śledzę dobrych projektantów, logopond, logomoose, behance i książki.

Dziękuję i pozdrawiam.

05 sty 2017, 22:08
Heh tak wszedłem z ciekawości i... wrocław jak kiedyś będziesz chciał poszerzyć swoje horyzonty to polecam:

http://grafika.swps.pl/

nie uczą programów... chociaż to też jest... ale przede wszystkim uczą myślenia. Innego spojrzenia na świat i otaczającą rzeczywistość. Po tej szkole nie będziesz już tym samym człowiekiem... w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Moim zdaniem lepsza niż ASP.
Biorąc pod uwagę, że do tej uczelni czasem przychodzą ludzie, którzy nie mają o grafice zielonego pojęcia w wychodzą z niej ukształtowani designerzy... to Ty, z takim zapleczem na początku... może być ostro

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Branding
05 sty 2017, 23:09
Ja lekko nie w temacie prac, ale plagiacista, jakieś doświadczenia z tą uczelnią?

Awatar użytkownika

Poznań
5082652
Branding
05 sty 2017, 23:12
brzmi jakby odbył tam odsiadkę myślę, że w ASP/UA nauczyłby się również dużo, bo myślenie i papier jest tam na samej górze/początku. Myśleniu poświęca się najwięcej czasu.
i5-4690K :: GTX 960 :: Ballistix Sport XT 8GB :: MSI Z97-G43

Lisssie Design

Zawód: Plastyk, Specjalność: Techniki graficzne, Specjalizacja: Projektowanie graficzne

06 sty 2017, 0:17
raczej odbywam papierek odbiorę za rok... chociaż żal mi go będzie brać... i się żegnać Ja nie mówię, że ASP jest złe... część kadry jest w końcu z tej uczelni . Chociaż główny człon pochodzi z niemiec... ale mieszkają i tu i tu. Studiowała ze mną koleżanka, która skończyła na ASP malarstwo... i bardzo SWPS chwaliła. Na ASP kształtują artystów, którzy tworzą piękne dzieła... na SWPS stawiają zdecydowanie bardziej na design... to nie musi być piękne, to przede wszystkim musi działać. Oczywiście na studiach jest rysunek i malarstwo czy sztuka współczesna. Mnóstwo jest zajęć, które mają pobudzać wyobraźnię i kreatywność. W sumie prawie na każdych zajęciach, nawet z obsługi programów. Uczy się kompozycji czy pracy z kolorem... ale najbardziej stawia na kreatywne myślenie, zaskakiwanie i innowacyjność. Po wyjściu z zajęć, człowiek widzi jakby świat inaczej, zupełnie inaczej postrzega różne rzeczy wokół siebie. Studiowałem już kiedyś i czegoś takiego nie doświadczyłem. Moim zdaniem uczelnia kształci bardzo w stylu zachodnim. Żałuję tylko, że poszedłem zaocznie, bo chciałbym więcej i więcej... ale praca i obowiązki... nie dało rady inaczej. No i nie są hermetyczni. Bardzo nastawiają się na studentów, wciąż modyfikując swój program. Poza tym bardzo indywidualnie do każdego studenta podchodzą. Jak kiedyś odwaliłem bardzo realistyczny rysunek, to profesor nie powiedział... źle... powiedział świetnie ale spróbuj to zrobić inaczej. Na następne zajęcia przyniósł różne prace i slajdy i każdą omawiał... czemu tak jest lepiej a tak gorzej. Aż sam zrozumiałem. Dobra, kończę, bo popadam w euforię a takie stany są niezdrowe Dla mnie szkoła jest genialna... bo widzę, co się dzieje z ludźmi, którzy do niej przyszli, co się dzieje ze mną. Progres jest olbrzymi. Poza tym nie ma przedmiotów, które by były z dupy, na siłę, niepotrzebne.

Awatar użytkownika

Poznań
5082652
Branding
06 sty 2017, 12:31
Mówisz o klasycznym ASP czy np UAP, który jest bardzo rozbudowany pod względem nowych mediów itd.
i5-4690K :: GTX 960 :: Ballistix Sport XT 8GB :: MSI Z97-G43

Lisssie Design

Zawód: Plastyk, Specjalność: Techniki graficzne, Specjalizacja: Projektowanie graficzne

Aby w pełni korzystać z naszego forum zaloguj się lub zarejestruj.

Tylko zarejestrowani użytkownicy posiadają dostęp do wszystkich funkcji na forum.

• Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to zajmie Ci kilkanaście sekund

• Zaloguj się

Posiadasz już konto? Użyj go

Zaloguj się