Logo moonk

napisano 13 wrz 2016, 20:56 przez moonk

Awatar użytkownika

Wrocław
Branding
07 sty 2017, 22:36
@plagiacista, dzięki za info o SWPS, ale niestety nie skorzystam. W moim przypadku jest to technicznie nie do zrealizowania, dlatego pozostaje mi nauka na własną rękę, ale mam znajomego, który kończył tam projektowanie graficzne i sobie chwali.

Awatar użytkownika

Wrocław
Branding
12 lut 2017, 15:12
9. Projekt logo dla znajomego Kominiarza. Podczas pracy koncepcyjnej stwierdziłem, że praktycznie cała konkurencja opiera się na wizerunku kominiarza z drabiną itp. Początkowo poszedłem w stronę guzika (skojarzenie z kominiarzem i szczęściem) oraz liny (narzędzie pracy oraz skojarzenie z bezpieczeństwem - mocowanie na dachu, wspinaczka). Jednak znajomy głównie będzie zajmował się kwestiami budowlanymi/modernizacją kominów, a w drugiej kolejności tradycyjną pracą kominiarza. Zależało mi na zbudowaniu podstawy wizerunku solidności i odwołania do tradycji fachu. Komin umieściłem na postumencie, chcąc mu symbolicznie nadać wyższą rangę i pokazać jak ważnym elementem jest dla firmy.
Obrazek

Awatar użytkownika

Łódź
Webdesign
12 lut 2017, 16:17
Kolejny dobry projekt. Podoba mi się typografia, jej krój fajnie współgra ze znakiem. Jedynie nie pasuje mi perspektywa podstawy gdyż jest nieco inna (tak mi się wydaję).
„Ludzie uczciwi są głupi, bo myślą, że każdy inny człowiek również jest uczciwy”. Obrazek

Awatar użytkownika

Wrocław
Branding
12 lut 2017, 21:31
Dzięki. Tak, perspektywa jest inna, ustawiałem całość w AI. Chodziło mi o uzyskanie efektu, w którym patrzymy na komin "z dołu".

Awatar użytkownika

Wrocław
Branding
19 lut 2017, 13:34
10. Obrazek
Projekt dla innego znajomego Kominiarza. Logo dla fanpage/bloga dotyczącego kominiarskiego fachu. Głównie wiedza z zakresu funkcjonowania kominów i urządzeń grzewczo-wentylacyjnych. Mnóstwo informacji na temat branży i bezpieczeństwa. Ponadto ciekawostki i widoki z Wrocławskich dachów. W przyszłości pod tym brandem planowane są szkolenia.

Awatar użytkownika

Grzegorzew
51227322
Webdesign
19 lut 2017, 21:01
Podoba mi się sygnet. Kolejna praca na plus lecz typografia mi nie leży ze względu na to przeciągnięcie w lewo :/

Awatar użytkownika

Wrocław
Branding
20 lut 2017, 0:47
Nie zwróciłem wcześniej na to uwagi i gdybyś nie napisał, to chyba bym nie zwrócił. Teraz patrząc na całość z nowym spojrzeniem wiem o co Ci chodzi, ale z drugiej strony testując różne układy, ten pasował mi najbardziej. Może dałem trochę za dużo światła między wyrazami?

Awatar użytkownika

Grzegorzew
51227322
Webdesign
20 lut 2017, 17:29
Nie zwróciłem wcześniej na to uwagi i gdybyś nie napisał, to chyba bym nie zwrócił. Teraz patrząc na całość z nowym spojrzeniem wiem o co Ci chodzi, ale z drugiej strony testując różne układy, ten pasował mi najbardziej. Może dałem trochę za dużo światła między wyrazami?
Światło jest okej , ale ten font mi nie pasuje. :/

Awatar użytkownika

Warszawa
54167696
Webdesign
20 lut 2017, 17:51
Font wydaje się trochę westernowy. Wydaje mi sie, że świetnie pasowałby tutaj jakiś cienki, elegancki, szeryfowy lub bezszeryfowy, jednak posiadający wcześniej wspomniane atrybuty. No i myślę, ale to tylko moje odczucie, że jednak wizualizacja powinna być biało- czarna biorąc pod uwagę sam kolorek w realu cylindra, czy też pracy Pana kominiarza. Poza tym sygnet mi się podoba (y)
Obrazek

20 lut 2017, 20:52
Zgadzam się z opiniami poprzedników. Zastanawia mnie tylko użycie tego loga. Jeśli tylko internet to ok, ale jeśli miało by trafić do druku to te kreseczki zrobił bym grubsze, albo dał ich mniej ;)

Aby w pełni korzystać z naszego forum zaloguj się lub zarejestruj.

Tylko zarejestrowani użytkownicy posiadają dostęp do wszystkich funkcji na forum.

• Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to zajmie Ci kilkanaście sekund

• Zaloguj się

Posiadasz już konto? Użyj go

Zaloguj się