Identyfikacja wizualna by Meechauu

napisano 12 sie 2017, 12:54 przez meechauu

12 sie 2017, 12:54
Witam. Grafiki wektorowej uczę się sam od niecałych dwóch miesięcy, więc coś tam się już nazbierało w folderze "corel". Postanowiłem wybrać kilka prac, które (na moje skromne oko) nie są aż tak tragiczne i poprosić o krytykę bardziej doświadczonych kolegów :) .

Moje pierwsze tego typu logo. Narysowane długopisem i i uwiecznione na zdjęciu, po czym wytrasowane w corelu i pokolorowane.
Obrazek

Logo dla fikcyjnej stacji paliw
Obrazek

Logotyp do zlecenia z tego forum. Firma zajmująca się stolarką aluminiową (czy coś takiego :P). Połączenie liter "a" oraz "w".
Obrazek

Również do zlecenia na grafinity. Noclegowania. W logo wtopiona lampka nocna, rozświetlające kilka literek :)
Obrazek

Moja interpretacja Flyme OS (nakładka systemu Android)
Obrazek

Ze zlecenia na grafinity. Logo dla montażysty filmowego.
Obrazek

Jak można wywnioskować, logo dla fikcyjnego serwisu GSM.
Obrazek

Bez głębszego przesłania. Fikcyjna bałwankowa marka :).
Obrazek

Propozycja do zlecenia, trwającego teraz na forum. Połączenie "T" i "V" .
Obrazek

Logotyp dla faceta zajmującego się customem motocykli (zrealizowane).
Obrazek

Tę pracę zrobiłem dzisiaj i ma to być nowy avatar dla mnie. Są to moje inicjały "MM".
Obrazek

Ze swojej strony prosiłbym tylko o łagodny wymiar kary ;).

Jeżeli w jakiś sposób (wstawiając niezrealizowane projekty, lub ten jeden zrealizowany, lub w jakikolwiek inny sposób) złamałem prawo lub regulamin forum, proszę o usunięcie tematu :) :grafinity:
Ostatnio zmieniony 12 sie 2017, 12:59 przez meechauu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Webdesign
23 sie 2017, 21:19
Ocenię te, które mi się podobają.

Daredevil - bardzo spoko. Przyjemna typografia i kolory, choć nie wiem czy najjaśniejszy odcień czerwieni nie jest zbyt jaskrawy. Oprócz tego sama postać wygląda bardzo przyzwoicie. Zadbałbym jeszcze o uzupełnienie odstępów między literami. O ile przy takim R z E wygląda w porządku to między D i A jest kropka, której być nie powinno. Litery E trochę odstają od następnych, a druga z nich brzydko wygląda na dole. Pewnie wina fontu, ale fajnie byłoby o to zadbać.

AutoStop - logotyp niby ładny ale taki komiksowy font nie pasuje mi do tej tematyki. Na sygnet patrzy się świetnie, choć najdłuższe wcięcie mogłoby być odrobinę dłuższe.

Allroute - Fajny pomysł i niezłe wykonanie. Podniósłbym daszek lampy w górę.

Montażysta - ciekawy sygnet ale logotyp kiepski, to samo w przypadku "Televila".

Motocykle - czuję, że wyglądałoby to o niebo lepiej gdybyś zamiast szarości za napisem użył czerni i wywalił cień.

Masz umiejętności, widać to też w zleceniach. Spróbuj tylko czasem inaczej poukładać sygnet i logotyp. Często sygnet jest zbyt duży, a logotyp jakby stanowił podpis logo, a nie jego część. Zmniejsz sygnet, przerzuć logotyp na prawą stronę. Może, w niektórych przypadkach będzie wyglądało lepiej. ;)

23 sie 2017, 21:32
Wielkie dzięki za opinię. Rzeczywiście mam tendencje do umieszczania typo pod sygnetem. Postaram się bardziej zwracać na to uwagę :)

Awatar użytkownika

Ostrowiec Świętokrzyski
23 sie 2017, 22:22
1. Fajnie to wygląda jednak zmniejszyłbym rozmiar czcionki i pokombinował z cieniowaniem tego "bohatera" :)
2. Wygląda trochę jak połączenie Shella i Statoila :D. Sygnet wygląda bardzo fajnie, łączenie auto i stop mi nie pasuje, gradient w "stop" jest trochę za "ostry" moim zdaniem
3. Jedyne co mi nie pasuje to typografia
4. Fajny pomysł i wykonanie, jednak kolory mi nie podchodzą :)
5. Typografia psuje efekt, tak to jest ładnie i schludnie :D
6. Fajny pomysł, ale znowu typografia mi nie leży.
7. Nie pasuje ten gradient na telefonie, usunąłbym także te cienie pod tymi elementami, typo w napisie serwis mi nie leży
8. Fajna praca, mi siĘ bardzo podoba!
9. Typografia coś znowu nie leży!
10. Bardzo fajna praca, jedyne co bym zmienił do wysunął tekst nad ten symbol
11. To akurat w ogóle mi nie leży, nie przykuwa jak dla mnie uwagi :/

Podsumowując niektóre sygnety są na bardzo wysokim poziomie, ale w większości prac leży typografia

Bałwan i Stacja Paliw najlepsze! :h5:
Obrazek

facebook.com/oscarnexooo

24 sie 2017, 17:45
Oskar. Bardzo dziękuję za opinię :). Wezmę sobie rady do serca i będę bardziej zwracał uwagę na typografię :) :grafinity:

Awatar użytkownika

Poznań
25 sie 2017, 23:01
Jedyne grafiki, które mi się podobają, to dwie pierwsze. Z przykrością stwierdzam, że reszta projektów jest na niskim poziomie, a szczególnie projekt Alu-Wiz, GSM, i Televila. Wyglądają one bardzo słabo i są nieczytelne. Nie jestem wstanie powiedzieć Ci co warto zmienić, ponieważ jest tego zbyt dużo. Na Twoim miejscu zacząłbym te projekty po prostu od nowa.

Przepraszam, że jestem tak szczery, ale o to chyba chodzi. Abyś mógł się rozwijać, musisz wiedzieć co robisz źle, co należy poprawić i nie możesz się bać krytyki.

Jednakże muszę przyznać, że jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z grafiką wektorową, to idzie Ci nawet dobrze, tak więc pod żadnym pozorem nie poddawaj się, bo tylko tak osiągniesz cel.

27 sie 2017, 9:10
@Fedeez W żadnym wypasku, zły nie jestem i chodziło mi właśnie o obiektywną, konstruktywną krytykę. Nie ma co się obrażać, każda krytyka jest dobra byle była poparta argumentami. Cieszę się, że wogóle coś się podoba :P. Dzięki za opinię :) :grafinity:

Dodano 12 godziny 20 minuty 25 sekund temu

Jeszcze kilka wstawię bo się nazbierało :)

Dla makijażystki. Zlecenie gdzieś z fb. Nie zrealizowane
Obrazek

Obrazek
Takie proste logo ze zlecenia z Grafinity. Stronka (nie do końca wiem o czym) z nagraniami.

Obudziła mnie wena dziś o 5:30 i urodziło się to. Srebrne nie-smoki. :)
Obrazek

Lambo. Ot tak po prostu ;)
Obrazek

Dla fanowskiego magazynu o pokemona ;P
Obrazek

Kolejne dla televili. "V" jako antenki telewizyjne
Obrazek

I jeszcze jedno. focze
Obrazek

12 paź 2017, 10:35
Witam :)

Obrazek

24 paź 2017, 20:01
Moje pierwsze typu hand letter :grafinity:
Obrazek

Awatar użytkownika

Szczecin
24 paź 2017, 20:34
całkiem fajnie wygląda ten efekt końcowy :D, choć nie wiem czemu, ale coś nie pasują mi te ogonki (początek "W", L-ki oraz koncówka "y') :/
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz do mnie na PW.

Aby w pełni korzystać z naszego forum zaloguj się lub zarejestruj.

Tylko zarejestrowani użytkownicy posiadają dostęp do wszystkich funkcji na forum.

• Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to zajmie Ci kilkanaście sekund

• Zaloguj się

Posiadasz już konto? Użyj go

Zaloguj się