pitreekk - ART - Plakaty itp.

napisano 07 sie 2016, 16:18 przez pitreekk

07 sie 2016, 16:18
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jakość gorsza, jest to screen, ponieważ plakat miał wymiary powyżej 1 metra.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika

Kujawsko-Pomorskie
Branding
07 sie 2016, 17:50
Krótko skomentuję każdą pracę, bo ogółem najgorzej nie jest, ale musisz jeszcze dużo rzeczy poprawić:

Praca #1
Napis i logo kompletnie nie pasują tak surowo wklejone, trzeba byłoby jakoś lepiej je wtopić w tło
Kształty przy Sergio Ramosie (te brązowe) również totalnie tu nie pasują
Brush mający przypominać trawę również do wywalenia
Kontury rendera zbyt wygładzone
+Podoba mi się dym przy jego nogach

Praca #2
Cień napisu "Nabór - Szkółka piłkarska" do wywalenia, do tego nałożyć na napis jakiś jaśniejszy kolor
Przyciemnienie górnych rogów za bardzo widoczne, daj większe rozmycie
Tekstura trójkątów albo do wywalenia, albo do "schowania" pod zawodników

Praca #3
Tutaj w sumie nie ma za dużo co oceniać, bo widzę 2 tekstury i render + napis, ale:
Napis do wywalenia
Słabo prezentuje się ta tekstura powtarzająca się w rogach grafiki
Powinieneś postarać się tą postać jakoś wtopić w tło

Praca #4
Ta praca to zdecydowanie najlepsza z tych, które zaprezentowałeś
Napis do poprawienia totalnie - poczynając od zmiany czcionki, kończąc na usunięciu tego koszmarnego cienia
Poza tym wydaje mi się, że tekstura na czerwonej belce jest strasznie spikselizowana (może mi się tylko tak wydawać)

Praca #5
Zdecydowanie najgorsza praca, ciężko doszukiwać się pozytywów
Napisy kompletnie nie dopasowane kolorystycznie, przez co strasznie trudno się rozczytać
Nie rozumiem tekstury białych światełek w dolnych rogach
Tło może lepiej wyglądałoby z nałożonym jakimś różowo-fioletowym blurem, a nie takie pasy

Praca #6
Czcionka w monitorze krzywa i jak dla mnie zbyt standardowa
Napis "Oskar TV" byłby lepszy bez tej mordki
Slogan za bardzo miesza się z tłem
Ogólnie tło dobrałbym jakieś inne, nie bardzo pasuje do tematyki

Praca #7
Pierwsze co, to ta kula ziemska nie pasuje - wciśnięta strasznie na siłę
Kolor tego pomarańczowego światła raczej zmieniłbym na niebieski
Trochę biednie całość się prezentuje, pokombinowałbym coś więcej nad tym

Powodzenia w dalszym rozwoju! :me:
Obrazek

07 sie 2016, 23:57
Serdecznie dziękuję za tak obszerną odpowiedź.
Co do 3 pracy, podałbyś mi przykład jak miałbym tę postać lepiej wtopić?
Odnośnie 5 pracy, którą uznałeś za najgorszą, też tak myślałem, bo była ona zrobiona na samym początku mojej jak na razie krótkiej kariery grafika.

10 sie 2016, 21:10
Kolejna mini praca. Nie jestem z niej jakoś zadowolony, coś chyba nie wyszło.

Obrazek

14 sie 2016, 3:37
Kolejna praca na kanał YT.
Obrazek

Dziękuję za każdy komentarz, który mi pomoże w nauce.

Awatar użytkownika

Łódź
Webdesign
14 sie 2016, 17:13
Na pewno pozbyłbym się kształtów z rogów pracy. Nie podoba mi się też napis "Mateusz Langner" - mogłeś go wyrównać w pionie i dać na prawo, postać na lewo, a te 3 boxy rozdzielić na kolumny, a nie wiersze. Render jest słabej jakości i nieco przekontrastowany. Światło po lewej stronie od głowy powinno bardziej nachodzić na postać to by lepiej wyglądało tak sądzę.
„Ludzie uczciwi są głupi, bo myślą, że każdy inny człowiek również jest uczciwy”. Obrazek

Awatar użytkownika

Kujawsko-Pomorskie
Branding
14 sie 2016, 20:45
Te trójkąty to zupełnie nie dobrane - ani sensem, ani kolorystycznie. Napisu bym raczej nie rozdzielał, tylko dał jako dwuwersowy. Podobają mi się przejścia między stockami w tle. Boxy mają zupełnie nie dobrany obrys - ja bym zrobił je zupełnie inaczej, mniejsza przezroczystość i biała krecha z poruszeniem na dolnej krawędzi. Kolorystycznie też całość mógłbyś dopracować, jakiś filtr czy akcje zastosować, żeby to wszystko tak nie odstawało. No i ten render naprawdę zbyt ostry. Ogółem jest coraz lepiej.
Obrazek

12 paź 2016, 22:47
Cześć, mała pracka do szkoły na dzień nauczyciela :
Obrazek
( Tak, wiem że nie ma kreseczki przy "n" ale to nie problem dodać)

Obrazek

Oraz plakat, przy którym już się dużo nauczyłem. Wiem, że za dużo się na nim dzieje jak na plakat. Chciałem dobrze, że aż za dużo efektów. Wychodziłem z założenia że prostota i minimalizm to pójście na skróty, jednak chyba tak nie jest. Wiem, że za dużo szczegółów jest na plakacie i chciałem ciekawy efekt zrobić z piłką od siatkówki, jednak przez to oczy nie wiedzą na co się skupić, wszędzie patrzą, a to chyba złe + napisy pod numerami mogły być czerwone, żeby bardzie się rzucały w oczy.
Dzięki za pomoc, rady. Mam nadzieję, że z każdym kolejnym plakatem będzie lepiej i chyba na prostotę muszę postawić.

Awatar użytkownika

Trójmiasto
Webdesign
12 paź 2016, 23:53
ogólnie problem leży od strony technicznej, na moje oko nie potrafisz jeszcze dobrze wykorzystać materiałów w pracy, to kwestia nauczenia sie
widać, że masz głowę pełną pomysłów i chęci, więc nie przestawaj, a na pewno wyrobisz sobie własny styl
czerp inspiracje ze stron internetów przeznaczonych dla projektantów (behance, dribbble etc.)
i najlepiej, żebyś od początku uczył się dobrej prezentacji swoich projektów, poczytaj o mockupach, pobierz sobie jakieś wytestuj i w ogóle
wiele osób pomimo, że tworzy całkiem dobre projekty to ma problem z ich sprzedaniem, bo nie potrafią się dobrze zaprezentować, jak zaczniesz teraz to później będzie kozak

w sumie tyle ode mnie, aaa i postaraj się zdobyć jakieś materiały w dobrej jakości, bo jakość leży mocno
ćwicz =)

24 paź 2016, 13:43
Cześć,
Kolejny plakat, na dole będą jeszcze loga.

Obrazek

Aby w pełni korzystać z naszego forum zaloguj się lub zarejestruj.

Tylko zarejestrowani użytkownicy posiadają dostęp do wszystkich funkcji na forum.

• Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to zajmie Ci kilkanaście sekund

• Zaloguj się

Posiadasz już konto? Użyj go

Zaloguj się