Pomoc w wyborze drukarki dla grafika

napisano 28 paź 2017, 16:20 przez mozik

Posty: 5
Strona 1 z 1
28 paź 2017, 16:20
Zajmuję się szeroko pojętą grafiką komputerową. Swoje projekty często drukuję i w takiej formie pokazuję klientom. Obecnie korzystam ze starej drukarki EPSON SX100. O ile do poglądowego wydrukowania jakiegoś logotypu się ona nadaje, o tyle jak chcę pokazać więcej szczegółów to jest problem (chodzi zwłaszcza o małe czcionki).

Chciałbym, abyście polecili mi jakiś model, który przede wszystkim pozwoli na dobre odwzorowanie detali oraz zapewni naturalną kolorystykę. Ceny tuszy są nie istotne, bo nie drukuję często. Na samą drukarkę mam zaplanowane w budżecie 500 zł. Nie wiem czy ma to być drukarka atramentowa, czy laserowa. Z tego co słyszałem, to atramentowa pozwala na drukowanie w ładniejszych kolorach, ale trzeba drukować często, bo się dysze zapychają. Mam rację? Zresztą czekam co Wy napiszecie.

Dodano 2 godziny 41 minuty 55 sekund temu

Pomoże ktoś? W ogóle to nie wiem czy laserowa ma być, czy może atramentowa?

Awatar użytkownika

Grzegorzew
51227322
Webdesign
28 paź 2017, 20:29
Raczej lepiej jakbyś poszedł do sklepu z elektroniką i tam Ci doradzą albo do drukarni i tam może Ci ktoś pomoże. Ale ja bym wybrał laserową ze względu na te dysze :/
Ostatnio zmieniony 28 paź 2017, 20:29 przez Jakub, łącznie zmieniany 1 raz.

28 paź 2017, 21:19
Pewnie tak zrobię. Myślałem, że na tym forum znajdę kogoś kto ostanio kupował drukarkę do takich celów jak jak. W końcu to forum dla grafików :)

28 paź 2017, 23:02
W pracy do takich celów mamy Epsona L850 z CISS-em, ale to trochę wyższa półka i trzeba by zapłacić z 1500 zł. Z tańszych nie wiem co brać, bo nic takiego ostatnio nie kupowałem. W sklepie może coś doradzą, a może i nie - zależy na kogo trafisz. Proponuję coś we własnym zakresie poszukać np. w tym teście https://www.youtube.com/watch?v=DVssvJN-qjI lub w tamtym rankingu http://www.strefa-zakupowa.pl/rankingi/ ... /drukarka/. Albo odwiedź jakieś forum dotyczące drukarek, gdzie ludzie tylko tym się zajmują na co dzień, to pewnie coś bardziej sensownego napiszą.

02 gru 2017, 13:59
Moja pomoc będzie inna. Proponuję zwrócić uwagę na tusze/tonery. Nie każdy sklep ma odpowiednie propozycje w tym zakresie. Osobiście wydaje mi się, że niezłym sklepem jest Inkhouse, swoją opinię opieram na https://inkhouse.pl/tusz-inkhouse-hp-21 ... p2427.html

Posty: 5
Strona 1 z 1
Aby w pełni korzystać z naszego forum zaloguj się lub zarejestruj.

Tylko zarejestrowani użytkownicy posiadają dostęp do wszystkich funkcji na forum.

  • Utwórz konto

    Zarejestruj nowe konto, to zajmie Ci kilkanaście sekund

    Rejestracja

  • Zaloguj się

    Posiadasz już konto? Użyj go

    Zaloguj się