Web Design jak zacząć

napisano 19 maja 2017, 16:07 przez Vraith

Strona 1 z 1
19 maja 2017, 16:07
Witam chciałbym się zapytać czy żeby zarabiać na Web Designie lepiej żebym umiał robić strony i dodawać do niej grafike czy tylko moge zajmować się dodawaniem do strony grafiki i też na tym dobrze wyjdę, nastepne pytanie to jaki jest najlepszy program do robienia grafiki na strony internetowe, i moje ostatnie pytanie to czy są jakieś poradniki w internecie na ten temat na dobrym poziomie (darmowe).

Awatar użytkownika
Mężczyzna

Damian
Administrator
Łódź
Webdesign
22 maja 2017, 17:47
Pierwszego pytania nie rozumiem. Co do drugiego to są różne, nie ma najlepszego. Jeżeli masz Windowsa to Adobe Photoshop albo Xd, jeśli Mac to Sketch. Poradniki polecam z http://grafmag.pl/
„Ludzie uczciwi są głupi, bo myślą, że każdy inny człowiek również jest uczciwy”.

Awatar użytkownika
Kobieta

Wredozaur
Rysownik
Gdańsk
Digital art
22 maja 2017, 21:51
Najlepiej jak byś umiał i kodować i projektować - uniknąłbyś konfliktów frontend-grafik. I taki frontend / backend zarabia więcej od grafika, ale wymaga dużo więcej wysiłku włożonego w naukę i proces tworzenia. Dobry frontend jest programistą. "Robienie stron i dodawanie grafiki" to trochę zbyt... proste... określenie?

Najlepiej poczytaj o procesie tworzenia stron i dowiesz się, czy dana rzecz Cię zainteresuje - bo nie ma sensu robić na siłę i tylko dla pieniędzy. Bez pasji będzie ciężko.

23 maja 2017, 11:53
Wredozaur pisze:Najlepiej jak byś umiał i kodować i projektować - uniknąłbyś konfliktów frontend-grafik. I taki frontend / backend zarabia więcej od grafika, ale wymaga dużo więcej wysiłku włożonego w naukę i proces tworzenia. Dobry frontend jest programistą. "Robienie stron i dodawanie grafiki" to trochę zbyt... proste... określenie?

Najlepiej poczytaj o procesie tworzenia stron i dowiesz się, czy dana rzecz Cię zainteresuje - bo nie ma sensu robić na siłę i tylko dla pieniędzy. Bez pasji będzie ciężko.

Widze że kojarzysz temat i mam pytanko odnośnie tworzenia stron nie robiłem tego nigdy ale chciałbym zacząć . Czy to jest tak że po prostu tworzę cała strone w photoshopie od 0 ? Czy muszę bawić się w kodowanie i te inne sprawy ?

Awatar użytkownika
Kobieta

Wredozaur
Rysownik
Gdańsk
Digital art
23 maja 2017, 21:48
Możesz tylko w programie graficznym (osobiście wolę robić w wektorach niż w rastrach, ale to kwestia osobista), ale przydatna jest znajomość przynajmniej podstaw htmla i cssa, żebyś mógł zauważyć pewne schematy i wiedział, czy dana rzecz będzie w ogóle możliwa do zakodowania. Albo co wypada wysłać, a co nie (np. tło do navbara, które można wykonać z pomocą cssa, a nie wrzucać np. .jpg prostokąta). Albo jak działa grid.
Do tego must-know w tych czasach to responsywność - zapoznaj się, żebyś wiedział, na jakich rozdziałkach wypada projektować i jak pewne rzeczy zachowują się przy zmianie rozmiaru okna (ważna różnica między marginem a paddingiem. :D). Przyda Ci się umiejętność cięcia na plasterki i redukcja wagi obrazków (stąd wektory, bo mniej ważą) . Wtedy wysyłasz wszystko do fronta i martwisz się tylko poprawkami albo tłumaczeniem, jak to ma działać. :D

Czy kojarzę temat... Robiłam kilka stronek, ale nie jestem ekspertem i mogę się mylić. Może wypowie się ktoś bardziej obeznany. (:
Ostatnio zmieniony 23 maja 2017, 21:50 przez Wredozaur, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mężczyzna

Rafał
Administrator
49108450
Webdesign
23 maja 2017, 21:56
Webdesign a robienie stron to 2 różne rzeczy :D

Stworzyć stronę potrafi każdy :D kupujesz hosting,domene wrzucasz pliczki na ftp i tyle :D
Na wielu rzeczach da sie zarobić :D ale z takim nastawieniem że nic jeszcze nie umiem a chce na tym zarabiać to lipa troszke :D
Najpierw się uczysz, rozwijasz umiejętności potem myślisz o zarabianiu XD

Program Photoshop

24 maja 2017, 11:17
Wredozaur pisze:Możesz tylko w programie graficznym (osobiście wolę robić w wektorach niż w rastrach, ale to kwestia osobista), ale przydatna jest znajomość przynajmniej podstaw htmla i cssa, żebyś mógł zauważyć pewne schematy i wiedział, czy dana rzecz będzie w ogóle możliwa do zakodowania. Albo co wypada wysłać, a co nie (np. tło do navbara, które można wykonać z pomocą cssa, a nie wrzucać np. .jpg prostokąta). Albo jak działa grid.
Do tego must-know w tych czasach to responsywność - zapoznaj się, żebyś wiedział, na jakich rozdziałkach wypada projektować i jak pewne rzeczy zachowują się przy zmianie rozmiaru okna (ważna różnica między marginem a paddingiem. :D). Przyda Ci się umiejętność cięcia na plasterki i redukcja wagi obrazków (stąd wektory, bo mniej ważą) . Wtedy wysyłasz wszystko do fronta i martwisz się tylko poprawkami albo tłumaczeniem, jak to ma działać. :D

Czy kojarzę temat... Robiłam kilka stronek, ale nie jestem ekspertem i mogę się mylić. Może wypowie się ktoś bardziej obeznany. (:

Wielkie dzięki przyda sie :) . Szczerze jeszcze nie wszystko dla mnie zrozumiałe ale planuje zaznajomić się właśnie z tworzeniem stron i tego typu rzeczy . Aktualnie jestem na etapie miniaturki bannery loga itp siedze z ps ponad 2 lata i mam ochotę spróbować czegoś nowego trudniejszego :) ale dzięki za info

Strona 1 z 1

Aby w pełni korzystać z naszego forum zaloguj się lub zarejestruj.

Tylko zarejestrowani użytkownicy posiadają dostęp do wszystkich funkcji na forum.

• Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to zajmie Ci kilkanaście sekund

• Zaloguj się

Posiadasz już konto? Użyj go

Zaloguj się