Strona 1 z 1

Usuwanie tła w Gimp

: 04 lis 2017, 11:44
autor: pablitko
Witam,
Muszę usunąć tło ze zdjęcia czy też zrobić białe tło w GIMP, ale nie wiem do końca których narzędzi mam użyć by otrzymać zadowalający efekt. Obejrzałem sporo tutoriali na Youtubie, jednak przeważnie dotyczą one innych zdjęć (np. tło jest jednolite) i przez to powstaję mętlik co mam dokładnie wykonać. Próbowałem używając różdżki, ale efekt był słaby, gdyż zostawały ciemne i poszarpane kontury. Wymazywanie gumką też nic nie dały.

Daje link do zdjęcia, może ktoś by doradził jak najlepiej krok po kroku usunąć tło by sanki można było później przenieść na białe. Może ktoś zechciał by się w to pobawić i przedstawić mi poradnik? Oprócz tego mam jeszcze mnóstwo podobnych zdjęć do przerobienia (różne kolory śpiworków) wiec czeka mnie sporo roboty.

https://drive.google.com/open?id=0BzLLA ... WZCbTlJVEE

z góry dzięki za pomoc

Usuwanie tła w Gimp

: 04 lis 2017, 18:42
autor: LukaszekU
różdzką zaznacz tło ale zwiększ tolerancje
lub usuń kolor bo tło jest jednolite)
lub (i tę opcję polecam) obrysuj element pentoolem

do każdej z tych opcji jest mnóstwo poradników już napisanych/nagranych. Nie ma sensu się powtarzać

Usuwanie tła w Gimp

: 05 lis 2017, 5:51
autor: bananowsky
Ja używam "odręcznego zaznaczania obszarów" (lasso), kiedy obrysujesz już kształt (rób to na przybliżeniu 400-800%) i utworzy ci się zaznaczenie to robisz Zaznaczenie --> odwróć i Edycja --> Wyczyść albo po prostu wycinasz. Jeśli zrobi ci się jednokolorowe tło to musisz przedtem dodać kanał alfa (ppm na warstwie --> dodaj kanał alfa). No ale to prawda, masz w necie jakieś 2483 poradniki jak to zrobić na różne sposoby.

Usuwanie tła w Gimp

: 05 lis 2017, 8:08
autor: pablitko
Tak widziałem te metody, nie są one az tak dokładne, ale spróbuje się przyłożyć by dobrze zaznaczyc dany obszar, wtedy osiągnę pożądany efekt. Dzięki za sugestie.