Photoshop

napisano 10 sty 2018, 11:20 przez kali_01

Strona 1 z 1
10 sty 2018, 11:20
Zaczynam dopiero swoja prace w photoshopie. Czy ktoś mi powie, w jaki sposób krok po kroku po ustawieniu warstwy narysować dany kształt. Chodzi głównie o to, gdy przykładowo mam prostokąt i go kopiuje tworzy się z nim nowa warstwa a chce by po skopiowaniu znajdowała się w jednej warstwie, a nie kilku..

Awatar użytkownika

Łódz
Branding
10 sty 2018, 11:33
O to chodzi w Photoshopie, że pracujesz na warstwach.

Możesz je scalić zaznaczając obie warstwy, klikając PPM i wybierając polecenie "Scal warstwy"/"Merge layers".

10 sty 2018, 11:48
A czy jest potem możliwość, żeby je potem rozgrupowac? Udało mi się raz stworzyć jedna warstwę z kilkoma elementami bez scalania.. Dlatego nwm czego to jest kwestia

Awatar użytkownika

Łódz
Branding
10 sty 2018, 12:27
Po scaleniu warstw już nie ma opcji rozłączenia, ale można je dowolnie grupować.
Zaznaczasz warstwy które chcesz zgrupować i wciskasz ctrl+G.

Awatar użytkownika

Leszno
10 sty 2018, 12:51
Alternatywą są także inteligentne obiekty. Można skonwertować nawet kilkanaście warstw w jedną i bez problemu do nich wrócić i coś zmienić/usunąć/przestawić itp. Wystarczy dwa razy kliknąć na obiekt inteligentny i widoczne są warstwy, które połączyliśmy.

Awatar użytkownika

Łódz
Branding
10 sty 2018, 13:03
To nawet lepsze rozwiązanie, nie pomyślałem o tym.

Awatar użytkownika

Łódź
Webdesign
10 sty 2018, 13:09
Inteligentne obiekty to świetne rozwiązanie i nie wyobrażam sobie pracy bez tej funkcji ;) Warto je stosować.
„Ludzie uczciwi są głupi, bo myślą, że każdy inny człowiek również jest uczciwy”. Obrazek

Strona 1 z 1

Aby w pełni korzystać z naszego forum zaloguj się lub zarejestruj.

Tylko zarejestrowani użytkownicy posiadają dostęp do wszystkich funkcji na forum.

• Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to zajmie Ci kilkanaście sekund

• Zaloguj się

Posiadasz już konto? Użyj go

Zaloguj się