Photoshop zajmuje za dużo miejsca

napisano 13 lis 2017, 19:36 przez Tr1x

Strona 1 z 1
AUTOR TEMATU
Awatar użytkownika
Nie wybrano

Tr1x
Użytkownik
13 lis 2017, 19:36
Witam, mam pytanie odnoście scratch disców/plików tymczasowych Photoshopa, czy jakkolwiek inaczej to się nazywa. Czy ktoś może podać mi ich lokalizację w Win 10 lub powiedzieć mi co zrobić, by PS je czyścił po zamknięciu programu? Normalnie PS je chyba właśnie usuwa po zamknięciu, a u mnie chyba nic takiego się nie dzieje, po każdej sesji w Photoshopie ilość wolnego miejsca na dysku C maleje, teraz już wręcz muszę coś z tym zrobić, jeśli chcę by mój komputer normalnie pracował, ponieważ, ponieważ na dysku C zostało mi całe 250 MB wolnego miejsca ze 104 GB... :P

W folderze AppData nie ma jakichś bardzo dużych plików, nie widzę też plików tymczasowych Photoshopa, a teraz jak otworzyłem PSa na chwilę, to mi się miejsce na C zmniejszyło o 0,01 GB... Więc to chyba PS musi stać za tym wszystkim...

Proszę o pomoc :)
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 13 lis 2017, 23:32 przez Tr1x, łącznie zmieniany 2 razy.

15 lis 2017, 13:04
Pkiki tymczasowe są tu: C:\Users\User\AppData\Local\Temp nazyw zaczynają się od Photoshop Temp

Jeśli to Photoshop CC to: C:/Users/USERNAME/Appdata/Roaming/Adobe/Adobe Photoshop CC/AutoRecover

I wyłącz opcję autoodzyskiwania, to ona zawala dysk tworząc kopie niby zapasowe, a potem nie odczytuje ich.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2017, 13:06 przez Vienna, łącznie zmieniany 1 raz.

Ten temat został przeniesiony z Adobe Photoshop do Zadaj pytanie przez Jakub (16 lis 2017, 16:10)

AUTOR TEMATU
Awatar użytkownika
Nie wybrano

Tr1x
Użytkownik
19 lis 2017, 22:21
U mnie ten folder jest pusty...

Awatar użytkownika
Mężczyzna

Urbi
Użytkownik
Katowice
Fotografia
19 lis 2017, 22:48
Możliwe, że jakimś dziwnym trafem jest inna ścieżka podana czy coś w tym stylu.
Pobierz darmowy program o nazwie WinDirStat - graficznie przedstawi Ci pliki na dysku. Większe prostokąty - większa waga pliku. ;)
Obrazek

20 lis 2017, 8:04
explorator windows > wyszukaj pliki z nazwą temp > poukładaj według nazw > znajdź te, które zaczynają się photoshop temp i skasuj :P Trochę kreatywności :D

Strona 1 z 1

Aby w pełni korzystać z naszego forum zaloguj się lub zarejestruj.

Tylko zarejestrowani użytkownicy posiadają dostęp do wszystkich funkcji na forum.

• Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to zajmie Ci kilkanaście sekund

• Zaloguj się

Posiadasz już konto? Użyj go

Zaloguj się