Wybór uczelni

napisano 05 gru 2017, 13:19 przez twolines

Strona 1 z 1
AUTOR TEMATU
Awatar użytkownika
Nie wybrano

twolines
Użytkownik
05 gru 2017, 13:19
Nie wiem czy jest to dobre forum pod tego typu pytanie, jeżeli tak to proszę o wybaczenie i usunięcie posta.

Więc sprawa wtgląda następująco
od kilku lat interesuję się grafiką, sam nauczyłem się posługiwać Photoshopem i Illustratorem. Wykonałem nawet kilka zleconek na plakaty do teatru. W karierze zawodowej celuje głównie w designera, ale bez wykluczenia ilustratora czy projektanta graficznego. W tym roku matura i przychodzi problem znalezienia odpowiedniej uczelni, zadecydowałem, że będzie to uczelnia graficzna i znalazłem już kilka. Szukam porady oraz dobrej rady, którą wybrać, a może którąś z niepodanych tutaj?
W pierwszej kolejności interesuje mnie asp w katowicach na kierunku grafika warsztatowa lub projektowanie graficzne, uczelnia ta jest blisko (mieszkam w Krakowie), nie znalazłem o niej złego słowa w sieci, a prace uczniów są na prawdę imponujące.
W drugiej zakład grafiki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Następnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu na wydziale grafiki i komunikacji wizualnej.
I na końcu Wydział Artystyczny w Cieszynie oraz dwie uczelnie prywatne Akademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi i Collegium Da Vinci.

Gorąco liczę na wasze porady czy wskazówki ;D
Ostatnio zmieniony 05 gru 2017, 14:46 przez twolines, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mężczyzna

Norbert
Grafinity
Szczecin
Branding
05 gru 2017, 14:41
Pamiętaj, że uczelnia wyższa nie ma nic wspólnego z umiejętnościami ich studentów - bazując na podstawie wiedzy od znajomych z Akademii sztuki w Szczecinie. Po drugie, za mało wspomniałeś o swoich zainteresowaniach dot. grafiki komputerowej, czym różni się projektant graficzny od designera (tłum. projektant)? :D Podsumuwując, wybierz uczelnię, która wg Ciebie jest najlepsza i nastaw się na rozwój osobisty w tym kierunku, a nie na wykładowców dla których machaniem kijkiem to sztuka :/

Tak na marginesie, Photoshop, a nie „Photoschop” oraz Illustrator zamiast „Ilustrator”.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz do mnie na PW.

AUTOR TEMATU
Awatar użytkownika
Nie wybrano

twolines
Użytkownik
05 gru 2017, 14:51
Faktycznie, już pisownia poprawiona.
I dokładnie taki mam zamiar, faktycznie powinienem dopisać, że uczelnie traktuję bardziej jako motywacje do działania i ewentualne wskazanie drogi, ale swojego rozwoju nie mam zamiaru od uniwersytetu uzależniać.

Awatar użytkownika
Kobieta

Wredozaur
Rysownik
Gdańsk
Digital art
06 gru 2017, 20:55
Nie jestem zwolenniczką uczelni. Nie, jeśli chodzi o zawód, gdzie liczy się portfolio. :D

Jeżeli nie masz nacisku na studia, to ja polecam zainwestować w porządne kursy i książki. Sama zapisałam się na informatykę, bo chciałam kopa w dupala, żeby zacząć programować, a nie miałam na to czasu, bo musiałam się uczyć na przedmioty-wypychacze i spać na zajęciach z historii o powstaniu przędzarki. I jeszcze płacić za to niemałą kasiorę. :p

Być może w Twoim przypadku będzie inaczej, ale cudów bym nie oczekiwała. (:

Awatar użytkownika
Mężczyzna

Darthu
Grafik
Digital art
07 gru 2017, 13:00
To fakt lepiej znać alternatywne wyjście jak działanie na własną rękę... najszybciej i da ci więcej wiedzy i na pewno większy progress jak chodzenie latami po szkołach.
A z czasem znajdziesz jakiś team - bo o to nie trudno :) po prostu zrób swój warsztat a kasę wrzuć na sprzęt :) i oczywiście kręć się po zagranicznych stronach gdzie masz swoje zainteresowania :)

PS: masz mnóstwo przykładów z polski dla których stawianie na siebie najlepiej im wyszło i teraz są najlepsi w swoim zawodzie :)
Ostatnio zmieniony 07 gru 2017, 13:10 przez Darthu, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
ishi mito

AUTOR TEMATU
Awatar użytkownika
Nie wybrano

twolines
Użytkownik
09 gru 2017, 2:26
No niestety jak bardzo bym nie chciał uczyć się w zakresie własnym, to rodzina nie dałaby się przekonać na takie posunięcie. Dlatego, o ile staram sie wybrać najlepszą uczelnie, to mam zamiar uczyć się sam jak najwięcej sam poza szkołą.

Strona 1 z 1

Aby w pełni korzystać z naszego forum zaloguj się lub zarejestruj.

Tylko zarejestrowani użytkownicy posiadają dostęp do wszystkich funkcji na forum.

• Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to zajmie Ci kilkanaście sekund

• Zaloguj się

Posiadasz już konto? Użyj go

Zaloguj się