Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...

MrK
Użytkownik

 • Zawartość

  19
 • Punkty grafika

  0(4423 miejsce w rankingu)
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Poziom 3
5 / 10 EXP

Reputacja

1

Informacje personalne

 • Imię
  Marcin
 • Specjalizacja
  Inne

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Włącz
 1. Temat dotyczy kwestii prawnej. Z tego co udało mi się znaleźć to jeśli klient sprzedaje produkt danej firmy to może zamieścić logo tej firmy na swoich banerach czy ulotkach. A co w sytuacji np. mechaników którzy naprawiają samochody danej marki? Często widzę, że zamieszczają takie logo na banerach, ale czy legalnie? Podobnie w przypadku wulkanizatorów umieszczających logo producentów opon.
 2. Jak długo zajmuje Wam wycięcie z tła np. samochodu? Zwykłe zdjęcie, zwykłe tło, nie jakieś jednolite. Jak radzicie sobie z wycinaniem, szczególnie kobiety, z tła? Chodzi o włosy, które na zdjęciu są czasami rozwiane i korzystając ze zwykłego pędzla maski w Photoshopie efekt nie będzie satysfakcjonujący. Może jakiś konkretny poradnik?
 3. Ostatnimi czasy po wydruku kolaży ze zdjęciami (Corel) bardzo odbiegały od tego co było na ekranie. O ile z elementami wektorowymi nie ma takiego problemu, kolor na ekranie = kolor na wydruku, o tyle przy korzystaniu ze zdjęć lub jpg tła, wydruk jest o wiele inny (zazwyczaj ciemniejszy). Czy jest jakiś sposób żeby tak obrobić te zdjęcia żeby to co na wydruku pokrywało się z tym na ekranie? Z góry dzięki za każdą poradę.
 4. MrK

  Gdzie szukać ilustracji?

  Ostatnio też się zacząłem nad tym zastanawiać. Jeśli np. na Freepik mam darmową licencję, ale w materiałach do druku trzeba umieścić autora A co jeśli chcę użyć jakiejś grafiki, wektora np. w wizytówce, albo innym projekcie do druku, gdzie po prostu nie ma miejsca na taki zapis? Jak tworzę wizytówkę, albo projekt do druku na szkle to nie mogę używać gotowych materiałów? A może są strony, gdzie można za darmo i komercyjnie korzystać z plików bez konieczności wspominania o autorze?
 5. MrK

  Kubace Logo

  Gdy zobaczyłem grafikę to myślałem, że to nowy herb Juventusu 🙂. Dopiero później przeczytałem, że to jednak nie to.
 6. MrK

  UI/UX by Dawid

  Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to to, że w odbiciu telefonu nie ma odbicia lustrzanego :).
 7. Czy jeśli kupię Creative Cloud na rok to czy po jakimś czasie będę mógł zrezygnować z usługi i zapłacić tylko za tyle miesięcy, ile korzystałem? Czy muszę płacić przez cały rok?
 8. MrK

  Adobe InDesign czy Photoshop

  @Norbert to jest oczywiste. Chodzi mi jednak o to, w którym programie łatwiej zrobić takie rzeczy, który bardziej się do tego nadaje.
 9. Ostatnio usłyszałem o kolejnym programie od Adobe - InDesign. Czy ktoś z was z niego korzysta? Który jest lepszy do robienia wizytówek, ulotek, plakatów i innych materiałów do druku?
 10. MrK

  Początki z DTP

  Właśnie oglądając mam już rozeznanie co jest ładne, a co nie. Gorzej z wymyśleniem czegoś nowego, a później zrobienia tego przy użyciu programu.
 11. MrK

  Początki z DTP

  A możecie polecić jakiś poradnik dotyczący tworzenia wizytówek, ulotek, itp, efektów na nich, jakiś podstaw?
 12. MrK

  Początki z DTP

  Obecnie w Photoshopie. A może do tego typu grafiki lepszy jest Illustrator?
 13. Mam kilka pytań odnośnie tworzenia logo (szukałem, ale nie znalazłem odpowiedzi). W jakim programie najlepiej robić sygnety i samo logo? Jaki rodzaj fontu jest najlepszy na logotyp? Ogólnie jakby ktoś mógł przedstawić takie podstawy to byłbym bardzo wdzięczny ?.
 14. MrK

  Początki z DTP

  @Vienna, @wuodek dzięki za rady. Właśnie potrzebuję teraz takich podstawowych zasad tworzenia materiałów reklamowych ?
×