Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...

Luk_
Użytkownik

 • Zawartość

  26
 • Punkty grafika

  11(197 miejsce w rankingu)
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Poziom 4
19 / 25 EXP

Reputacja

7

Informacje personalne

 • Specjalizacja
  -

Społeczność

 1. Luk_

  Kilka książek o grafice

  Opis sprzedawanego przedmiotu: - Poligrafia praktyczny przewodnik - Bann David Cena: - aukcja Allegra bez ceny minimalnej od 99 zł Zdjęcia/screeny: - http://allegro.pl/poligrafia-praktyczny-przewodnik-bann-david-i6962234032.html Dodatkowe informacje: - Wydawnictwo: ABE Dom Wydawniczy, 224 strony, oprawa miękka. Książka trudno dostępna, w bardzo dobrym stanie. Opis sprzedawanego przedmiotu: - Nowa typografia. Podręcznik dla tworzących w duchu współczesności - Jan Tschichold Cena: - aukcja Allegra bez ceny minimalnej od 100 zł Zdjęcia/screeny: - http://allegro.pl/nowa-typografia-tschichold-i6962046193.html Dodatkowe informacje: - Nakład wyczerpany. Książka trudno dostępna w sprzedaży. Nowy egzemplarz. Możliwa wysyłka.
 2. Zależy do czego ma Ci służyć program. Niektórzy profesjonaliści pracują nawet na starszych wersjach, ale są to najczęściej artyści pracujący na własną rękę. SC6 ma w sobie to co najważniejsze, min filtr liquify (skraplanie). Nowe wersje na pewno są trochę ulepszone i zawierają kilka nowych mniej lub bardziej przydatnych funkcji, ale nie są w mojej opinii jakoś przełomowe. Nawet w Gimpie jeśli opanujesz go perfekcyjnie możesz zrobić pewne rzeczy lepiej i szybciej niż osoba ze średnią znajomością najnowszego PS CC. To tylko narzędzie. Jeśli twoja praca wymaga pewnych przydatnych funkcji z najnowszych wersji PS, to taki byłby pewnie dla Ciebie najlepszy, a jeśli nie to CS6 jest również dobrą opcją. Jeśli twój Gimp ma więcej opcji niż PS CS6, to nie wiem co to za wersja, może masz jakiegoś okrojonego pirata. PS jest jak Mercedes, a Gimp jak Nissan Micra ;) Oba prawdopodobnie dowiozą Cię do celu, ale w innym czasie i z innym komfortem jazdy.
 3. Luk_

  Zasięgi na Behance

  Jeśli chcesz pokazać się większej ilości osób to możesz np spróbować dołączyć do jakiegoś zespołu typu Behance Polska i opublikować w nim wybrane projekty. Generalnie jednak ciekawy content odwala większość roboty.
 4. Luk_

  Witajcie!

  Siemanko ;)
 5. Luk_

  Kilka książek o grafice

  Poniższe książki już niedostępne. - Zaklęcia Photoshopa. Edycja zdjęć. - Fotomontaż w Photoshopie. Sekrety doskonałego wyboru i łączenia obrazów cyfrowych - Zarządzanie Kolorem. Podręcznik dla grafików i projektantów
 6. Luk_

  Kilka książek o grafice

  Witam. Mam do sprzedania kilka książek. Ceny zostały tak dobrane, aby były niższe niż ceny na Allegro/OLX . Po więcej szczegółów jak np zdjęcia, stan książek itp zapraszam na priv. Odbiór osobisty w Krakowie lub możliwa również wysyłka. Opis sprzedawanego przedmiotu: Ponadczasowe logo. Projektowanie znaków odpornych na działanie czasu - Jack Gernsheimer Cena: - 20 zł Zdjęcia/screeny: - http://helion.pl/ksiazki/ponadczasowe-logo-projektowanie-znakow-odpornych-na-dzialanie-czasu-jack-gernsheimer,pologo.htm Dodatkowe informacje: - Możliwa wysyłka Opis sprzedawanego przedmiotu: Grafika wektorowa. Szkolenie podstawowe - Von Glitschka Cena: - 25 zł Zdjęcia/screeny: - http://helion.pl/ksiazki/grafika-wektorowa-szkolenie-podstawowe-von-glitschka,grawek.htm Dodatkowe informacje: - Możliwa wysyłka Opis sprzedawanego przedmiotu: Zaklęcia Photoshopa. Edycja zdjęć. Wydanie II - Anna Owczarz-Dadan Cena: - 25 zł Zdjęcia/screeny: - http://helion.pl/ksiazki/zaklecia-photoshopa-edycja-zdjec-wydanie-ii-anna-owczarz-dadan,zakph2.htm Dodatkowe informacje: - Możliwa wysyłka Opis sprzedawanego przedmiotu: Fotomontaż w Photoshopie. Sekrety doskonałego wyboru i łączenia obrazów cyfrowych - Matt Kloskowski Cena: - 26 zł Zdjęcia/screeny: - http://helion.pl/ksiazki/fotomontaz-w-photoshopie-sekrety-doskonalego-wyboru-i-laczenia-obrazow-cyfrowych-matt-kloskowski,fotomo.htm Dodatkowe informacje: - Możliwa wysyłka Opis sprzedawanego przedmiotu: Zarządzanie Kolorem. Podręcznik dla grafików i projektantów - John Drew, Sarah A. Meyer Cena: - 30 zł Zdjęcia/screeny: - http://www.gandalf.com.pl/b/zarzadzanie-kolorem-podrecznik-dla/ Dodatkowe informacje: - Możliwa wysyłka Opis sprzedawanego przedmiotu: Personal branding 2.0. Cztery kroki do zbudowania osobistej marki - Dan Schawbel Cena: - 20 zł Zdjęcia/screeny: - http://onepress.pl/ksiazki/personal-branding-2-0-cztery-kroki-do-zbudowania-osobistej-marki-dan-schawbel,perbra.htm Dodatkowe informacje: - Możliwa wysyłka Opis sprzedawanego przedmiotu: Nowa typografia. Podręcznik dla tworzących w duchu współczesności - Jan Tschichold Cena: - 200 zł Zdjęcia/screeny: - http://rectoverso.pl/index.php/rectoverso/tschichold Dodatkowe informacje: - Nakład wyczerpany. Książka trudno dostępna w sprzedaży. Nowy egzemplarz. Możliwa wysyłka.
 7. Ciekawa tonacja i ładnie zaakcentowane detale. Nie rozumiem tylko motywu z niedźwiedziem, ale w sumie nawet pasuje do klimatu pracy.
 8. Luk_

  PM - Luk _

  [quote="Damian"]Faktycznie porównując ostatnią pracę do Twoich poprzednich to niebo, a ziemia. Najnowsza wygląda po prostu słabo i amatorsko. Strasznie mocny blur, kiepska jakość i te światło.[/quote] Dzięki za opinię. Osobiście jestem w miarę zadowolony z projektu. Blur na pierwszym planie duży, bo liście są blisko, a ostrość ustawiona na dalszy plan. Jeśli chodzi o kiepską jakość to nie wiem co konkretnie miałeś na myśli.
 9. Luk_

  PM - Luk _

  Gdybyś wyjaśnił co konkretnie masz na myśli to mógłbym się jakoś odnieść do tego co napisałeś. Praca moja, robiona na trzeźwo i sklejona ze zdjęć stokowych :|
 10. Luk_

  PM - Luk _

  Dalsza część zabawy światłem i cieniem. Więcej na Be. [img]https://mir-cdn.behance.net/v1/rendition/project_modules/max_1200/1e4afb54432937.595bb4f93187b.jpg[/img]
 11. Luk_

  Przekazanie praw autorskich

  Nie możesz zrzec się praw autorskich, bo są niezbywalne i zawsze należą do twórcy. Możesz przenieść autorskie prawa majątkowe i musisz określić pola eksploatacji, których dotyczy przeniesienie praw. Do przeniesienia autorskich praw majątkowych wymagana jest forma pisemna i sam skan nie wystarczy. Dużo artykułów na ten temat jest w necie i są też gotowe proste wzory. Możesz np tutaj zerknąć https://prakreacja.pl/strefa-wiedzy/
 12. Tło dobierz w zależności od obiektu, tak żeby było potem łatwiej wyciąć i żeby nie było zafarbów światła na krawędziach (np od zielonego tła). Jak przykładowo modelka ma czarne włosy, to lepiej unikać ciemnego tła itd.
 13. Obiekt -> rasteryzacja lub Obiekt -> Ścieżki -> Uproszczenie. Wszystko masz opisane szczegółowo w helpie Adobe.
 14. Zostaw sobie kopię w wektorach, a na konkretnych obszarach roboczych zrasteryzuj lub uprość tą grafikę redukując liczbę punktów kontrolnych.
 15. Zrób maskę przycinania. Stwórz prostokąt o wymiarach strony (powinien być na samej górze stosu warstw). Zaznacz prostokąt i pozostałe elementy na stronie i kliknij Ctrl + 7 lub wejdź w Obiekt -> Maska przycinania -> Utwórz https://helpx.adobe.com/pl/illustrator/using/clipping-masks.html
×