Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...

Vienna
Użytkownik

 • Zawartość

  178
 • Punkty grafika

  116(61 miejsce w rankingu)
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2
Poziom 13
45 / 50 EXP

Ostatnia wygrana Vienna w dniu 30 Lipiec

Użytkownicy przyznają Vienna punkty reputacji!

Reputacja

51

Informacje personalne

 • Imię
  Joanna
 • Lokalizacja
  Gdańsk | PL
 • Specjalizacja
  DTP

Społeczność

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Włącz
 1. Vienna

  Mieszanie kolorów

  W górnym prawym rogu ma "Opacity" i "Grain" podejrzewam, że zmieniał pędzle i ich krycie - dodatkowo wklejam jak się to robi w Photoshopie https://cgwisdom.pl/blog/digital-painting-podstawy-jak-blendowac-kolory.html Mało maluję, ale najczęściej stosuję tą metodę. Może w tym programie też się da.
 2. Akurat w Corelu nie wiem, ale obstawiam, że tak - wystarczy skonfigurować przyciski piórka lub klawisze. W Intuosie było kółko do powiększania/zmniejszania. W Bamboo mam ustawiony skróty na klawisze.
 3. Tak, to wektorowa. Jeśli chcesz zostać przy digital Paintingu to jednak inwestuj w tablet, choć mam nieodparte wrażenie, że nie rozróżniasz wektorów od rastrów (bez obrazy oczywiście!). W jakim Corelu tworzysz?
 4. Myszą też się da w wektory. Tylko ćwicz dużo. Niektóre z Twoich prac są mocno surrealistyczne, ale motyla np. powiesiłabym na ścianie. Ja z myszą i corelem walczyłam trochę. Jedna z moich prac z początku tych walk: Wszystko u góry to wektory i gradient. Pewnie Flat też dałoby radę, ale to praca sprzed jakichś 10 lat 😄
 5. Vienna

  Pytanie.

  Niestety nie, ale dużo znajdziesz za free 🙂
 6. Vienna

  Pytanie.

  Tekstura na to gradient ze zmniejszoną przezroczystością - po lewej te "rozbłyski" to najprawdopodobniej pędzle.
 7. Można też stworzyć akcję a następnie użyć sekwencji wsadowej - wtedy masz też możliwość bodaj zmiany nazw plików na seryjną.
 8. Vienna

  Wasze stanowiska pracy

  Specjalista ds ecommerce 😄 Moje ulubione biurka, to takie, które mają dużą powierzchnię - mieszczą przynajmniej dwa ekrany, klawiaturę, mysz lub laptopa i mają jeszcze miejsce na dwie sterty papierów i tablet A4. wysokość nie jest może tak ważna, ale nie znoszę jak biurko ma wysuwaną szufladę na klawiaturę, której nie używam, lub jakąś belkę pod blatem, która uniemożliwia mi założenie nogi na nogę. Lubię też wyprostować nogi pod biurkiem, bo mam uszkodzone kolano - kiedyś miałam biurko stalowe, a jego tył wzmacniały dwie rurki skrzyżowane w X, na którym to zakładałam sobie nogi, wiem, że to nieergonomiczne, ale wygodne a i kolano nie boli 😉 Przydają się też otwory na kable
 9. Ja wiesz, rozumiem, ze promujesz swój blog (a to już drugi post jaki widzę w ciągu 5 minut), ale bez przesady 😄
 10. Vienna

  Indesign - paleta kolorów

  Czyli może jednak mi się na mózg rzuciło z upału. Bardzo mało ostatnio projektuję w Indyku i miałam wrażenie, że coś jest nie tak 😉
 11. Hej! Zaraz mnie coś trafi i nie wiem, czy to ja już zwariowałam, czy może jednak Indesign. Czy ja coś przestawiłam w Indesgin, że paleta kolorów wygląda tak jak po prawej, a nie tak jak do tej pory jak po lewej (po lewej photoshop), czy mi się już na mózg rzuciło i zawsze tak wyglądała? Okrutnie utrudnia mi to skład, szczególnie, że czuję, że coś jest spierniczone z kolorami. Wersja 2018 CC. Macie pomysł jak to rozwiązać? Bo ja już próbowałam tak i siak i naprawdę powoli myślę, że zwariowałam ::D
 12. Vienna

  jak to pokolorować?

  Nie ma za co ? Najgłupsze rozwiązania są najlepsze ?
 13. Vienna

  jak to pokolorować?

  Mówiłeś o rastrze. Możesz zapisać ta niższą warstwę photoshopa jako PDF, wrzucić do illustratora i spróbować trasowania. Na to nakładasz wektor właściwy i już.
 14. Jaki masz model komputera? Nie masz klawiatury numerycznej na klawiaturze normalnej z funkcją aktywowania numlockiem?
 15. Słyszałam, ale nie wiem nawet o co chodzi. Nie czytam newsów, tyle co w radiu słyszę, a telewizora nie mam już 7 rok na szczęście ? A z tą stawką... co za dziad ?
×