Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...

Vienna
Użytkownik

 • Zawartość

  141
 • Punkty grafika

  46(132 miejsce w rankingu)
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Poziom 11
28 / 50 EXP

Reputacja

41

Informacje personalne

 • Lokalizacja
  Burnley, UK
 • Specjalizacja
  Sygnatury

Społeczność

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Włącz
 1. Vienna

  Interface Photoshop

  A nie masz przypadkiem jakiegoś monitora 4k? Może wyłącz skalowanie programów: W Eksploratorze lub w Start menu kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę aplikacji, wybierz polecenie Właściwości, wybierz kartę zgodność i następnie zaznacz pole wyboru Wyłącz skalowanie ekranu dla ustawień wysokiej rozdzielczości DPI .
 2. Sprawdź w drukarni jaka jest specyfikacja druku, ale ja zazwyczaj drukuję w 70 DPI, a projekt robię w skali. Oczywiście moje ustawienia dostosowuję do wytycznych drukarni - teraz mówię z głowy 🙂 Wszystko zależy od podłoża, tego co chcesz umieścić na banerze i z jakiej odległości będzie oglądany 🙂
 3. Poproszę o wstawienie logo w krzywych i zdjęcia boku i przodu samochodu. Dodatkowo ewentualnie księgę znaku dla logo, jeśli taka jest.
 4. Ja dorzucę jeszcze swoje trzy grosze. Jeśli masz własny ploter upewnij się czy współpracuje z Adobe, nie wiem czemu nawet nowe plotery nadal często akceptują wyłącznie corela. Jeśli masz zamiar zlecać komuś wycięcie, to także warto się upewnić, bo często gęsto konwersja ai->corel i w drugą stronę jest mocno problematyczna (rzecz jasna zależy to od stopnia skomplikowania samego projektu, ale lepiej Cię ostrzec, zanim wyrwiesz sobie wszystkie włosy w razie problemów :D)
 5. Nie musiał. Mógł mieć wektory przygotowane w Indesign, choć to mocno kłopotliwe, bo lubią się wysypać przy przeniesieniu do illu (zarówno kształty jak i wypełnienia, gradienty, efekty), a ramki tekstowe dodane w Illustratorze. Illustrator jest łatwiejszy od Indesign :) Co do innych programów do edycji to się nie wypowiem bo nie znam, może coś z Foxit Software - darmowe i kiedys na tym pracowałam, było całkiem całkiem.
 6. 1) Nie. 2) inscape może mieć jakiś plugin, ale jak znam życie nie działa to idealnie :P Affinity designer chyba też może mieć taką możliwość bez pluginów, ale nie jestem w 100% pewna 3) PDF to z założenia plik wyjściowy a nie źródłowy. niemal każdy pdf wrzucisz do Illusttratora, ale nie będzie w pełni edytowalny np. tekst.
 7. Vienna

  Interesujący plakat

  Już wiem gdzie będę tracić pieniądze przy najbliższej wizycie w Krakowie ❤️ Moje ulubione wydawnictwo.
 8. Vienna

  problem z CMYK

  Masz najpewniej dwa różne profile kolorystyczne inny w Ai i inny w PSP. Ustaw w obu programach identyczne i wtedy spróbuj. Szczególnie, że przy zapisie w AI masz zaznaczone "Embed Icc profile". Na początek spróbuj przy zapisie AI odznaczyć tę opcję. A dopiero potem kombinuj z profilami.
 9. Vienna

  DTP do oceny

  Na początek jeden font w kilku odmianach (black, bold light itd) a potem kombinuj 🙂
 10. Vienna

  DTP do oceny

  jeśli to ma być do druku, to masz nierówne marginesy. "8 urodziny... " jeśli miał być wyśrodkowany, to nie jest :P Pierwsze trzy wersy (8 urodziny, zabiegi i oraz)- w każdym masz inne wcięcie co powoduje bałagan. Interlinia w liście punktowanej jest za mała estetycznie jest całkiem przyzwoicie :)
 11. Vienna

  Adobe InDesign czy Photoshop

  Indesign jest przede wszystkim stworzony do składu tekstu - książek, rozbudowanych broszur, artykułów i gazet. Oczywiście nie wyklucza to innego użytkowania. Kiedyś składałam katalogi w Photoshopie. teraz nie wyobrażam sobie, abym robiła to w innym programie niż Indesign. Sam skład tekstu jest szybszy i dokładniejszy.
 12. Vienna

  AdipeDTP

  Po prawej: Interlinia między adresem marginesy wewnątrz niebieskich i różowych kontenerów wiszący spójnik "z" INTERLINIA zasłoniłeś pinezkę na mapie napisem, srednio to wygląda Z lewej: INTERLINIA marginesy i chyba tekst jest pod innym kątem niż kontenerki (margines u góry i dołu jest nierówny)
 13. Vienna

  Początki z DTP

  Informacje na wizytówce umieszczasz według ważności - najpierw numer telefonu, email na końcu adres. Klienci na wizytówce szukają raczej kontaktu niż namiaru w postaci adresu. Do tego chyba zbyt mała czcionka.
 14. To samo ma odniesienie do grafiki. Nie wierzę filmom, które nie pochodzą ze źródła o którym mówią (tu akurat NASA), do każdego filmu na YT można dorobić ideologię i teorię.
 15. Boże. Widzisz i nie grzmisz. https://pl.wikipedia.org/wiki/Artefakt_(informatyka) Kompresja JPG. Tyle w temacie.
×