Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...

Modum
Użytkownik

 • Zawartość

  11
 • Wpisów na czacie

  0
 • Punkty grafika

  0(5528 miejsce w rankingu)
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Poziom 2
2 / 5 EXP

Reputacja

1

O Modum Wszystkie informacje o użytkowniku

 • Urodziny 30.11.1996

Informacje personalne

 • Specjalizacja
  Branding
 1. Modum

  ZAPRASZAM DO OCENY - AMATOR

  Ostatnia wersja jest tragiczna, wróć do przedostatniej. Tekst nie może być taki ściśnięty i duży, poza tym rozciąganie fontów jest nielegalne, bo niszczysz wszystkie proporcje. Na dodatek font przy "zapraszamy..." jest niemożliwy do odczytania. Jeśli chodzi o wcześniejszą wersję to dałbym mniej skondensowaną wersję fonta, powyrównywałbym tekst do lewej tak jak pokazał Kamil (zdecyduj się na jedną stronę w każdym razie), górę zostaw bo tylko zepsułeś.
 2. Nie warto kombinować, bo nawet jeśli przerzucanie się jakoś uda to na 95% coś się popsuje/poprzesuwa i możesz się przy wprowadzeniu zdziwić. Raczej nie ma czegoś takiego jak godny polecenia edytor pdfów, jeśli jest dostęp do acrobata to acrobat, jeśli nie to cokolwiek darmowego.
 3. Modum

  Nauka

  Za free korzystaj z triali na te programy, bez sensu jest uczyć się czegokolwiek innego niż adobe/corel/affinity, bo jak chcesz robić fajne rzeczy to i tak w końcu musisz się któregoś z nich nauczyć. Na początek możesz pooglądać jakieś kanały na yt o projektowaniu, wykorzystaj też darmowy trial na skillshare i zrób kilka kursów bo wiedza o projektowaniu jest o wiele ważniejsza niż umiejętność obsługiwania programu.
 4. idąc od lewego górnego rogu w prawo: 1 i 2 widzę, że font robiłeś sam z kształtów. Podejrzyj jakieś geometryczne fonty, nie są takie idealne jakby się wydawało. Możesz nawet spróbować popracować nad literami zaczynając od tych z np futury. Byle nie wyglądało to po prostu jak zlepione kształty. Przy takiej prostocie musisz zadbać o jakość liter. Może to tylko ja ale oba schematy kolorystyczne krzyczą stacja paliw, odpowiednio Statoil i Shell 😄 3 4 5 są bardzo złe, odległości nie są spójne, A słabo się czyta no i gradienty to czysty bałagan. Po za tym wiele wystających krawędzi niepotrzebnie łapie wzrok. Tam chyba miała być jakaś perspektywa 3d, ale wyszło ich kilka. 6 7 Budowa sygnetu jest fajna, kolory w drugiej opcji też. Pierwszym problemem jest za duży sygnet w stosunku do typografii, która na dodatek jest za wysoko. Poza tym poszukałbym mniej skondensowanego i bardziej tłustego fonta, żeby zbalansować grubość linii w sygnecie. 8 Nakombinowałeś, ale dość słabo się to czyta. Czy potrzebny jest ci taki złożony znak? 9 To kompletny bałagan, może ty coś widzić w tych liniach, ale ja nie. Z lewej strony widać a, jeśli pokombinujesz i odbijesz je lustrzanie to będzie idealne k. To tylko pomysł który akurat wpadł mi do głowy. Jeśli nie czujesz jeszcze jak łączyć kolory to na początek możesz wspomagać się na przykład takim narzędziem https://coolors.co Można dzięki niemu szybko przetestować dużo fajnych odcieni.
 5. Fajny i intuicyjnie zrobiony program, przynajmniej tak twierdzę po kilku godzinach zabawy. InDesign będzie bardzo ciężki do odtworzenia, lecz mam nadzieję że po aktualizacjach Affinity stanie się dla niego prawdziwą i tańszą alternatywą, a monopol Adobe zostanie w końcu przełamany.
 6. Modum

  Tło do zdjęć

  Od razu przyznaję się do tego, że to ja jestem sprawcą całego zamieszania ze zdjęciem. Chciałem zapytać o to prywatnie, żeby nie było za bardzo publicznych śladów w razie gdyby autor tematu zdecydował się na wersję podrabianą.
 7. Modum

  Problem z kursorem.

  Mógłbyś wstawić screena? Będzie o wiele prościej dowiedzieć się o co chodzi.
 8. https://i.imgur.com/8Tnm2c3.png' alt='URL>'> Podstawowe wersje, jeśli coś się spodoba to można dopasować i gdyby była taka chęć dodać koloru.
 9. Piksele są tylko ze względu na wstawianie tutaj - normalnie to wektory więc i tak bez różniccy. To nie prace, to chyba ja jestem nudny, bo każda próba upiększania i udziwniania sprawia, że coraz bardziej podoba mi się sam tekst
 10. Modum

  Layout do oceny

  Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to słaby skład tekstu - na to nie ma innej rady jak poczytać o tym jak powinien on wyglądać. Font w wersji condensed jest niedopuszczalny przy dłuższym tekście. Nie zdawaj się na gotowe formatowanie linijek, tylko sam sprawdź czy zdania mają w ogóle sens w danym układzie (niefajnie czytać długą linijkę a potem przeskakiwać, co? ) Drugą sprawą jest brak myślenia o tym jak obiekty ze sobą współgrają - spójrz chociażby na relację buttona od menu i nagłówka - ciasno, a zakorąglone krawędzie ikony sprawiają, że nie wydaje się to nawet równe. Miarki są spoko, ale najważniejsza linijka jest w głowie. Jest też dużo źle scentrowanych rzeczy (buttony pod miodem, nazwisko pod "pozdrawiam i zapraszam") ale to pewnie był raczej pośpiech czy lenistwo :v
 11. Postanowiłem poukładać w końcu swoje prace i pokazać je Wam. Mam nadzieję, że wystarczy mi zapału na uzupełnianie tego tematu. Projekty raczej minimalistyczne, typo i kolor to taka moja strefa komfortu wizualnego Na początek logo portalu muzyczno-rozrywkowego 2na10. Projekt stawiał na modułowość oraz nowoczesność. https://i.imgur.com/MXUUFLl.png' alt='URL>'> Dalej mój osobisty branding. Inspiracją była Futura oraz opakowania po papierze fotograficznym https://i.imgur.com/MbbgInR.png' alt='URL>'> Oczywiście zachęcam do komentowania.
×