Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...

tanuki
Moderator

 • Zawartość

  95
 • Punkty grafika

  0(5666 miejsce w rankingu)
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3
Poziom 8
18 / 25 EXP

Ostatnia wygrana tanuki w dniu 6 Styczeń

Użytkownicy przyznają tanuki punkty reputacji!

Reputacja

48

Informacje personalne

 • Imię
  Greg
 • Lokalizacja
  Derby, UK
 • Specjalizacja
  Webdesign
  UI/UX

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Włącz
 1. tanuki

  UI/UX Liska

  Ciekawe 😮 jestem ciekaw dla czego nie dodawać.
 2. Coś jak imgur, jednak brzydki chociaż użyteczny design, coś za coś. Na pewno przetestuję.
 3. Bardzo słabe podejście, takie projekty musisz brać na serio, a jak dla jaj, to w ogóle nie zabieraj się za takie coś, bo szkoda na to czasu marnować po prostu, a projekt mógł wyjść o wiele lepiej, tylko przez lenistwo i słabe podejście do wykonywanych projektów się zmarnował. Bo co z tego, że projekt wizualnie jest okej, gdy pod względem użytkowania leży.
 4. Obecny Facebook został zaprojektowany w taki sposób, żeby przyjemnie się go używało, i tak jest, chociaż są elementy które zostały dodane nachalnie, czyli np gry. Ogólnie jeśli chce się robić redesign tak potężnego portalu, trzeba się trochę zagłębić w user experience, zrobić jakieś badania użytkownika, ankiety, zaprojektować go zgodnie z zasadami, https://www.w3.org/WAI/intro/usable ponieważ taki portal musi być dostępny dla każdej osoby, trzeba go tak projektować, żeby nie musiał specjalnie zmieniać kolorów w monitorze czy w jakiś sposób go kalibrować, żeby kolory, które wybrałeś pasowały innym osobom, które mają słaby wzrok albo problem z kolorem. Wiadomo, nie wszystko da się super zaprojektować, ale gdy chociaż w przybliżeniu zaprojektujesz według zasad, tym lepiej. Również biorąc pod uwagę samego redesignu, musisz sobie zdawać sprawę, że NIE PROJEKTUJESZ dla SIEBIE, ogólnie, NIGDY DLA SIEBIE, tylko dla użytkownika. Robiąc redesign strony musisz wziąść pod uwagę, dla czego chcesz zmienić jakąś stronę, w tym przypadku facebook, co twój nowy projekt może zmienić, jakie błędy naprawić w użytkowaniu, jakie dodatki wprowadzisz, które ulepszą użyteczność strony, bo redesign wizualny, to jednak nie jest wszystko. Jestem ciekaw czy rzetelnie zrobiłeś ten redesign patrząc na prace innych, szukając usterek w projektach innych osób na temat Facebooka, czy tak o zrobiłeś sobie ten redesign. Czasami możemy stwierdzić, że nie wiele potrzeba, aby nasz projekt udoskonalić, stronę, która została zaprojektowana celując w użytkownika, można parę elementów zmienić, nie koniecznie zmieniać całkiem wygląd, bo to nie o to chodzi. Twój redesign facebooka też nie jest jakiś wybitny, zły nie jest, chociaż są elementy, które po prostu nie siadają. Chodzi mi o listy takie jak skróty czy strony lub znajomi, mają za duże odstępy, które wyglądają komicznie i zostały stworzone po to tylko, żeby imitować wypełnienie, takie mam odczucie patrząc na nie. Również wielkie odstępy w menu, też są po prostu nie przemyślane do końca. Dziwnie wygląda menu z prawej strony, które jest wyrównane do pierwszego sidebara z prawej strony, zamiast do drugiego, czyli do końca marginesu tak jak logo facebooka jest. Co wygląda bardzo źle, to tekst w postach, który jest za jasny, w screenie poniżej widać, nawet to gołym okiem że coś nie tak jest, i tekst ciężko przeczytać.
 5. tanuki

  UI/UX Liska

  Jest ono zostawione dla interfejsu telefonu, widocznie Fox nie ma dostępu żeby ściągnąć interfejs i wrzucić do projektu.
 6. Super! Jestem ciekaw jak się to wszystko rozwinie, zapowiada się świetnie.
 7. tanuki

  daily challenge

  Poszukaj dokładnie, a jeśli nie ma to stwórz na swoje potrzeby!
 8. tanuki

  Webdesign - jack0wsky

  My websites powinno być zaraz pod last visited, dla czego? bo nie jest to przyjemne dla użytkownika, żeby zjeżdżał na dół w celu znalezienia swoich ulubionych stron. Last visited zmniejszyłbym trochę, zwiększyłbym odstęp pomiędzy kartami, bo jest wszystko ściśnięte, nieprzyjemne. What category of page you are looking for zmieniłbym na po prostu: What are you looking for? Dla czego? Ponieważ, taka aplikacja by służyła dla tych osób, które chcą zarządzać swoją przeglądarką, no i samo przez sie mówi, że można szukać kategorie, żeby to było bardziej intuicyjne, zmieniłbym Choose na Choose Category, żeby to było bardziej widoczne dla użytkownika. Top 3 websites raczej nie jest potrzebne, do końca nie rozumiem co ono znacza, a jak nie rozumiem, to znaczy że raczej nie potrzebuje. Jeśli masz Most popular categories, a nie masz żadnej karty oznaczonej w sposób jak legenda kategori mówi to też lipa, bo nie pokazujesz całego zastosowania i pomysłu, jedynie dałeś notyfikację na messenger na nieprzeczytane wiadomości. Nie wiem również co ma oznaczać karta just discovered, zmieniłbym na recently visited, kartę, która by pokazywała na bierząco jakie strony przeglądasz, coś ala mini historia.
 9. Więc coś odemnie, pierwszy odstrzał to header, w którym uciekł ci znacząco kontrast w sub heading. W drugiej sekcji, tej co są ikonki, tekst raczej nie powinien być wyśrodkowany, tylko margines od lewej do prawej? czemu ładniej się to prezentuje i łatwiej czyta tekst. Strona mobilna, ten info panel na górze strony jest strasznie ściśnięty, brak nawigacji i jeszcze raz wyśrodkowane bloki tekstu, które nie powinny mieć miejsca. Oprocz tego co mi wydaje się złe, naprawdę przyjemny projekt, i to jeszcze template pod wordpress, świetnie!
 10. tanuki

  Pilej webdesign

  Jedno co mi się nie podoba to tło żarcia co jest w sekcji z social media, tak to naprawdę przyjemny projekt.
 11. tanuki

  pierwsza wizytówka

  Tak wygląda jak sama makieta xD
 12. Ten temat został przeniesiony do archiwum. Prawdopodobnie został on przedawniony lub łamał zasady panujące na forum. Jeżeli się z tym nie zgadzasz - zgłoś post, a administracja rozpatrzy go ponownie. Z poważaniem, Administracja Grafinity.pl
 13. tanuki

  UX/UI by Tanuki

  Nic nie wstawiałem, więc wstawiam: Nowa praca: https://dribbble.com/shots/5673805-Judo-News-Site Poprzednia: https://dribbble.com/shots/5656376-HelloShakes Kolejna: https://dribbble.com/shots/5613894-Reservior-v2
 14. Co to jest downbar? Wygodniejsze bedzie polaczenie bottom drawer z burger menu 🙂
×