Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...

tanuki
Moderator

 • Zawartość

  144
 • Punkty grafika

  0(5673 miejsce w rankingu)
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  5

Zawartość dodana przez tanuki

 1. tanuki

  Maskowanie nazwy hostingu

  Musisz wykupić domenę.
 2. tanuki

  Stronę WWW

  Strona na darmowym hostingu jeszcze z reklamami. Lepiej wydać te parę złotych żeby usunąć reklamy i stopkę, a wyglądać poważnie w oczach klienta. Strona portfolio a prac brak, bardzo słabo się ogłaszać jeśli nawet nie ma pokazanych prac demowych (własnych) do portfolio. Emotki w tekstach nie są profesjonalne. Ogólnie nie ogłaszałbym się ze stroną która nie ma nic do oferowanych usług. Popracuj nad stroną, bo wygląda tragicznie.
 3. O kurcze, bardzo mi przykro z Twojego powodu, ten twój klient nie jest ograniczony w żadnym przypadku, jest konkretnie normalną osobą, tylko jest "wymagającym żydem" ty mi rób więcej, a ja Ci dam tyle samo, bo do kieszeni chce więcej pieniędzy. Nie znam jak wygląda Twoja umowa z klientem, ale powinieneś iść do prawnika czy jakiejś poradni i postawić jasno karty, albo płaci więcej, a jak nie, to niech się sam wszystkiego uczy albo szuka jakiegoś jelenia, który mu będzie robił tyle samo za marne pieniądze. Musimy się rozwijać, nie stać w miejscu, inny klient by Ci dał podwyżkę i pewnie bonusy jakieś, że robisz więcej, gdyby był normalny i zauważył, że Twoje pomysły wpływają pozytywnie na działania firmy. A jeśli chodzi o stawkę godzinową, to pewnie tą normalną, te 10-15zł za godzinę, jednak po przeczytaniu tego drugi raz, pewnie nawet 10zł nie dostajesz.
 4. To już trzeba znać photoshopa i ostro się bawić, te prace są świetne.
 5. tanuki

  Avatar

  Przecież w regulaminie wyraźnie jest napisane, że minimum 50zł za zlecenie płatne. Widać po takich ogłoszeniach jak "czyta" się regulamin 🙂
 6. Sygnatury wymarły wraz z wymarciem typowych for graficznych. Zamiast takowych lekcji, polecam Ci inwestować w kursy.
 7. tanuki

  Grafika By Neolit

  @Neolit Na Twoim miejscu wziąłbym się na samo refkleksje i pomyślał, czy te prace są naprawdę warte umieszczenia w internecie. Jeśli zaczynasz, to powinieneś włączyć youtube i popatrzeć jak ludzie robią jakieś graficzki, to jest ważne, ponieważ jako laik czy noob, powinieneś zacząć od nauki teori, później praktyki. @kabotji Trochę pojechałeś po bandzie, zamiast pisać "hejterski" komentarz, jednak powinieneś pomóc koledze.
 8. Cześć, Nasz serwis lub jak wolicie marka Grafinity się rozrasta, potrzebujemy waszej pomocy! Do naszej załogi szukamy web designera z doświadczeniem user experience do tworzenia elementów przyjaznych dla użytkownika. Również szukamy redaktorów do nowego projektu, portalu, szukamy pozytywnych osób, które potrafią pisać ciekawe artykuły na temat zagadnień graficznych, projektowania, również do luźniejszych artykułów, muzyka, technologia i filmy. I mała informacja na koniec, jeśli chcesz tworzyć Grafinity, a nie wiesz jak mógłbyś nam pomóc lub nie spełniasz naszych warunków, odezwij się, znajdziemy coś również dla Ciebie. Jeśli czujesz, że będziesz w stanie pomóc nam, odezwij się do @Michała, lub zadaj pytania w poście.
 9. tanuki

  weby fantovskiego

  Nawet fajny projekt, jednak to przypomina stronę agencji interaktywnej zajmującej się devem i designem, a nie przypomina portfolio developera, szczególnie header, wskazuje że to studio/firma a nie jedna osoba, freelancer.
 10. tanuki

  Photoshop margin

  Czemu nie chcesz używać xd? Ściągasz sobie plug-in albo psd 12 column grid.
 11. tanuki

  Logo projektu podróżniczego

  Nie przyjmujemy zleceń darmowych, regulamin wyraźnie tego zabrania.
 12. Jeśli nie śledzisz grupy Problemy Grafika na facebooku to polecam, tam coraz maglują ten temat.
 13. tanuki

  UI/UX JakubWeb

  Sprawdzilbym kontrast szarych elementów tekstowych na ciemnych tłach. Jesli chodzi o ten cennik to napisy powinny być wyrównane od lewej strony, czyli od ikon powinny się zaczynać. Czemu kontrast jest tak ważny, ponieważ strona musi być kompatybilna ze standardami WCAG 2.0.
 14. tanuki

  Moje prace

  Co ty z tym scroll hijackingiem, powinieneś dodać jakieś kontrolki chociaż na headerze, aby było widać, jak by to mogło wyglądać z tymi kontrolkami na ekranie do nawigowania strony 😛 Projekt wygląda przeciętnie, jednak jest przejżysty i przemyślany. Co mi się nie podoba to jest to dziwne justowanie tekstu, od lewej do prawej, wygląda to brzydko i od prawej do lewej w sekcji o mnie, takie coś jest dopuszczalne w przypadku gdy budujesz timeline na stronie. Również dziwnie wyglądają odstępy pomiędzy liniami, bo nie są jednakowe w każdym tekście, musisz dodać trochę konsystencji do tekstu, wtedy projekt będzie wyglądał ładniej, bo wszystko jest poukładane. A no i te ghost buttony, chyba one już się wszystkim przejadły, nie są już używane tak często. Szkoda, że te ilustracje ściągane z internetu, tak wyglądają, ale nadają projektowi "tego czegoś", nadają mu jakiejś wizualizacji i wyjaśniają każdy ekran z osobna, bo oznajmiają co może oznaczać dana treść bez czytania tekstu.
 15. Takie aplikacje o jakich mówisz są, jednak nie są darmowe. I chyba w złym dziale napisany temat.
 16. tanuki

  Moje prace

  Jedyne co moge Ci polecić to google material guidelines, one jakoś tam tłumaczą paddingi i marginesy, https://material.io/design/layout/spacing-methods.html#baseline
 17. Strona powinna mieć jakieś strony projektów, tak zwane case studies, gdzie projekt powinien być opisany, a nie same zdjęcia, bo one nic nie znaczą i nie pokazują tak naprawdę Twojej pracy, tylko pracę designera, a ty jesteś developerem.
 18. tanuki

  Moje prace

  Tu się zgodzę. Kolega dopiero zaczyna, dobrał zły odcień koloru w wersji flat, bo nie wie jak to się jeszcze robi. Z pracy na pracę widać postępy. No jest nudny, ale nie ma czego oczekiwać jeszcze, ważne że kolega ćwiczy i to widać. A co na jego miejscu byś tam dał? Patrząc na Twoje projekty, robisz takie same puste odstępy jak i kolega i każdy inny, więc nie wiem po co się czepiasz o takie coś...
 19. tanuki

  Moje prace

  Wszystkie prace oprócz tej biznesowej są w miare normalne, przyczepić, do nich jedynie mogę się przyczepić, że za dużo lorem ipsum jest, projekt wygląda jak high fidelity wireframe, no i do wyrównania tekstu, które raz jest dobrze, czyli od lewej do prawej, raz wyrównane od lewej do prawej od środka, gdzie widać to bardzo mocno w twoim najnowszym projekcie o tych gadach. Ta praca biznesowa, to kaplica jeśli chodzi o projektowanie, najgorzej ci wyszła, po przez złe ustawienie typografi oraz te wydziwione przekrzywione elementy o 60 stopni, oraz te elementy, które są ustawione jako schody raz do góry, raz na dół: (nasz team, what we do, our realizations, contact i localization) naprawdę bolą oczy jak się patrzy na takkie coś. Źle nie jest, jednak projekty przypominają te z lat 2010 wstecz.
 20. tanuki

  UI/UX JakubWeb

  O kurka wodna, kompletnie inna praca, niż poprzednia. Jest estetycznie, przyjemnie, jednak są małe niedociągnięcia. W aktualnościach, lubię to, udostępnij, tweetnij, to raczej jest udostępnienie, więc powinno być pod jednym przyciskiem, jeśli już wchodzimy na ten poprawny poziom projektowania. Dodałbym jakiś fajny cta, do tych aktualności, czy tam wpisów jak chcesz nazwać tą kartę to nazwij, zamiast tego zielonego linku, ta chmurka z komentarzami? chyba tak, bo nie wiadomo o co chodzi tak naprawdę. W kartach z przepisami, te cienie we wszystkich kartach są zbędne, jedynie "aktywne" i podświetlone karty powinny je mieć, również one są bardzo puste, powinny zawierać jakieś nie wiem, serduszka, ikonki udostępniania czy coś takiego. W sekcji o mnie, te social media wyglądają dziwnie, powinny być wyrównane do reszty kontentu, czyli tekstu, buttona cta.
 21. tanuki

  UI/UX JakubWeb

  Scroll hijacking nie jest dobry dla ux, ponieważ ograniczasz użytkownika tym właśnie sposobem, co sprawia że użytkownik nie jest wstanie eksplorowwać twojej strony po przez nawigację. Jeśli już chcesz robić ten scroll hijacking to powinieneś dodać dodatkową nawigację jako slider, który mówi nam dodatkowo na jakim ekranie sie obecnie znajdujemy. Jeśli chodzi o header to też lipa. Jakub Aniluk, coś tu chyba źle z typografią, lepiej nie bawić się trendami, a użyć i źle to użyć bo header wygląda jak wygląda strasznie. Brakuje call to action przycisku, który by pozwalał na interakcje z użytkownikiem.
 22. tanuki

  556 Talks for Designers

  Przyda sie napewno, dzięki.
 23. tanuki

  P4U Layouty

  Jako ui czy ux designer masz za zadanie stworzyć produkt, który działa i da się go w pełni użyć. Twój projekt jest kiepski że względu, że nijak ma się to do sklepu internetowego i użyteczności, bo jak sam napisałeś, że komuś kto wejdzie na stronę będzie ciężko się odnaleźć i taka prawda. Najgorsze jest to, że nie przemyślałeś tego projektu pod względem ux, tylko z kopyta wziąłeś się za projektowanie. Jeżeli bym wszedł na stronę takiego "sklepu" to bym od razu wyszedł ponieważ ciężko się odnaleźć. Nawigacja jest nieskuteczna, ponieważ brakuje jej podstawowych linków sugerujących, że to jest sklep, czyli wyszukiwarka, koszyk, linki do kategorii sklepu.
 24. No i taka praca mi się podoba. Chyba nawet kontrast tekstu sprawdzałeś, bo wygląda czytelnie dosyć. W tego maca wsadziłbym jakiś projekt ciekawy. Ogólnie to twoja raczej najlepsza praca jaką do tej pory stworzyłeś. Chcę widzieć takich więcej od Ciebie.
 25. Njeeeeee! A tak na serio to fajna ilustracja 🙂 Podoba mi się, jednak ten element z lewej strony kwiata jest dziwny, jakby półka, parapet, dziwnie wygląda.
×