Skocz do zawartości
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...

d2608
Użytkownik

 • Zawartość

  3
 • Punkty grafika

  0(7336 miejsce w rankingu)
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Poziom 1
3 / 10 EXP

Reputacja

0
 1. d2608

  Druk tylko w czerni

  No właśnie chodzi o to, że cały czas wysyłam im plik, w którym wszystkie elementy mają BLACK: 100%, CYAN: 0%, MAGENTA: 0%, YELLOW: 0%. Stąd nie wiem gdzie leży problem...
 2. d2608

  Druk tylko w czerni

  Wszędzie mam samo K100 z użyciem tinty gdy potrzebuję szarości. Domieszek żadnych nie mam. Dopytałam się czy może chodzi im o to, że mam zrobić w kolorze dodatkowym np. czarny Pantone (wiem, głupie) skoro nie ma być w CMYKu i dostałam odpowiedź "to nie pantone, to składowa CMYK BLACK. Wszystko tylko w BLACK, a szarości z nasycenia tinty czarnej." A wcześniej było "Środek ma być czarny, a więc w jednym kolorze, a dostaliśmy czarny w CMYK. " Już zupełnie nie wiem o co chodzi....czy może sposób zapisu i eliminację 3 pozostałych kolorów w zapisie? Tylko jak to zrobić?
 3. Cześć. Może pytanie proste, ale nie mam doświadczenia z drukiem, ale przygotowuję notesy do druku (offsetowego) i mam zwrotkę od drukarni. Druk będzie cały w czerni/szarościach w trzech tonacjach K (4,35,100). Niestety dostałam zwrotkę i cytuję: "Środek ma być czarny, a więc w jednym kolorze, a dostaliśmy czarny w CMYK. Bardzo proszę o poprawę środków tak, aby pliki były w jednym czarnym kolorze". Pracuję na Indesign i nie za bardzo wiem jak w takim razie poprawnie przygotować ten plik. Czy kolor czarny mam być nadany jako kolor dodatkowy? I co wtedy z tonacją takiego koloru? Teoretycznie mogłabym się zapytać w drukarni, ale kobieta jest bardzo oporna w pomocy i myślę, że szybciej uzyskam odpowiedź na forum niż u niej. Z góry dziękuję! :)
×