Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Piotrek

Galeria Identyfikacji Wizualnej

Rekomendowane odpowiedzi

[quote="Ayume"][quote="FoX"][quote="jack0wsky"]Bardzo podoba mi się styl logotypu, ale ja tu widzę NDR, a nie RDA :/ Poza tym cienie super, kolory też... tylko czytelność... :/[/quote] Każda litera jest oddzielnie i nie mają części wspólnych na co trzeba zwrócić uwagę przy czytaniu znaku.[/quote] Odbiorca loga nie zastanawia się głębiej nad jego znaczeniem, nie jest grafikiem, który szczegółowo je analizuje i wyszukuje w nim poszczególne litery. Liczy się pierwsze wrażenie, a w tym logu niestety na pierwszy rzut oka widać "NDA".
Może gdyby te gradienty były bardziej zróżnicowane, a nie tak mocno zlewające się ze sobą, to dałoby rade zauważyć te "R" od razu :) (może przez ten cień na "D"?)
Mimo to, projekt jest fajny. Bardzo lubię patrzeć na takie loga, które formę i "przestrzenność" mają zbudowaną głównie przy zastosowaniu wariacji kolorystycznych, gradientów itp :clap:[/quote]
Dziękuję. Mimo wszystko, tworząc plakaty, znaki graficzne, jestem zdania, że człowiek powinien trochę pogłówkować, a nie mieć podane na tacy przed nosem. Nie powinniśmy zatracać starej sztuki graficznej, która na tym polegała. Teraz mają wszystko na tacy i najchętniej oglądaliby całą animację, ze wszystkimi elementami, tak żeby wszystko było zrozumiałe, proste, bez myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wiesz, w brandingu nie liczy się, by pogłówkować nad o znaczeniem loga. (oczywiście ze strony odbiorcy, typowego Kowalskiego, a nie grafika) Ma ono być jak najbardziej estetyczne, wrzucające się w oczy, czy też nawiązujące do działalności. Jest ono po prostu wizytówką, która z czasem może być rozpoznawana i kojarzona z danym przedsiębiorstwem, osobą fizyczną, organizacją itp. Tak, jak w przypadku loga Adidasa. Wszyscy je znają, ale może tylko 10% społeczeństwa na całym świecie zna jego znaczenie, które jest "naprawdę głębokie" :P, 90% widzi "trzy kreski". W tym wypadku ludzie raczej kojarzyli by te logo ze skrótem NDA, niż RDA, co mogłoby być kłopotliwe dla właścicieli. :)

EDit. Nie zmienia to oczywiście faktu, że pomysł bardzo fajny, z wykonaniem troszkę gorzej (odnosząc się właśnie do tego mylenia R z N) , ale to wszystko da się poprawić. (y)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Ayume"]Wiesz, w brandingu nie liczy się, by pogłówkować nad o znaczeniem loga. (oczywiście ze strony odbiorcy, typowego Kowalskiego, a nie grafika) Ma ono być jak najbardziej estetyczne, wrzucające się w oczy, czy też nawiązujące do działalności. Jest ono po prostu wizytówką, która z czasem może być rozpoznawana i kojarzona z danym przedsiębiorstwem, osobą fizyczną, organizacją itp. Tak, jak w przypadku loga Adidasa. Wszyscy je znają, ale może tylko 10% społeczeństwa na całym świecie zna jego znaczenie, które jest "naprawdę głębokie" :P, 90% widzi "trzy kreski". W tym wypadku ludzie raczej kojarzyli by te logo ze skrótem NDA, niż RDA, co mogłoby być kłopotliwe dla właścicieli. :)

EDit. Nie zmienia to oczywiście faktu, że pomysł bardzo fajny, z wykonaniem troszkę gorzej (odnosząc się właśnie do tego mylenia R z N) , ale to wszystko da się poprawić. (y)[/quote]
Ale ja nie mówię o brandingu komercyjnym. Komercyjnie to i tak są poprawki i wychodzi z tego kupa na sam koniec. A co do tego sygnetu, dochodzi nazwa serwisu, wtedy całe logo jest automatycznie bardziej czytelne i jasne.

[size=85][color=#8c90a8]Dodano 21 godziny 7 minuty 29 sekund temu

[size=85][color=green]Re: Galeria Identyfikacji Wizualnej

Coś z LO2W
[img]http://imgie.pl/uploads/148586646480731.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Głosowałam na tą pracę. Według mnie była najlepsza, szkoda że nie wygrała. Bez obrazy dla Marka, ale jego logo było takie nudne, typowe, że tak się wyrażę "przer*chany styl". Czyli jak zwykle, trójkącik, krzyżyk i kółeczko. Widziałam takie loga chyba milion razy. W Twoim logu podoba mi się zarówno sygnet, jak i font, który według mnie pasuje idealnie. Nie jest jakieś wymyśle, proste z jasnym, konkretnym przekazem, ale ja osobiście gdybym prowadziła taką stronę to tego typu logiem bym nie pogardziła, właśnie przez ta prostotę i jasny przekaz. (y)
Gratuluje 2 miejsca. :clap:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ode mnie również plus. Ciekawy pomysł, niby proste, ale skuteczne. Jedynie chyba zmniejszyłbym kerning między h-o oraz o-p. Te litery mają w sobie dużo światła i przez to mam wrażenie, że lewa strona logotypu jest bardziej ściśnięta. Dobra robota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wrzucam tutaj kawałek typografii (logotyp), a reszta wraz z opisem i genezą znajdziecie pod linkiem https://www.behance.net/gallery/51830631/Interakcje-2017 (nie obrażę się za łapkę w górę)
[img]http://imgie.pl/uploads/prezentacja_318b0.png[/img]
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi