Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Foxdesigner

Portfolio by Bastion

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowsze portfolio, proszę o szczerą opinię.
 [url=https://grafinity.pl/uploads/monthly_2016_03/portfolio1.png.f5f65a45b4b4c1cb44fb586debed4272.png][img]https://grafinity.pl/uploads/monthly_2016_03/portfolio1.thumb.png.8f7a12c549315e76f835b523f9530798.png[/img][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oto moje nowe portfolio. Jest ona moim pierwszym od długiego czasu. Mam nadzieję, że chociaż w małym stopniu jest on lepszy niż ten poprzedni, który macie w tym linku: http://imgur.com/JDp2rSO
Proszę o ostrą krytykę m.in co w nim poprawić, bo mi osobiście spodobało się oto i chciałbym je ulepszyć i możliwe, że dać do zakodowania.
[img]http://i.imgur.com/VXVcCm5.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwsza rzecz,która jest tutaj strasznie uciążliwa to zła czcionka w górnym menu, nie komponuje się zresztą. Ikony oraz stopka jest zrobiona raczej tak z niechęci :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brak logo, typografia, marginesy :fist:

Zaczynając od topu, mogłeś dać większy odstęp górny pomiędzy hoverem, a menu. Nie potrzebnie nałożyłeś teksturę na stock. Tekst w buttonie jest za długi i krzywo umiejscowiony, a strzałka "do dołu" powinna być niżej. Generalnie jeśli stosujesz strzałkę do top powinien być na cały ekran, a u Ciebie nie jest i wygląda to dziwnie. Każda sekcja posiada swój własny grid. Jeśli nie umiesz tworzyć własnej siatki to możesz skorzystać z gotowców, np: http://grafinity.pl/viewtopic.php?f=23&t=2508. W galerii nawet krzywo ułożyłeś podglądy prac :( Cień jest zbędny.
[img]https://i.imgur.com/v39Tf4Y.png[/img]
W formularzu bordery zrobiłbym jaśniejsze w inputach. Z buttonu pozbyłbym się gradientu. Nie wiem po co dałeś dane kontaktowe jako osobny box zostawiając przy tym całą prawą stronę pustą. Chyba trochę nie przemyślałeś tego?

Ćwicz dalej. Korzystaj z grida, inspiruj się no i wrzucaj prace na forum w png, a nie w jpg bo widzisz jaka jest jakość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak, największy problem początkującego to jest właśnie rzucanie się na głęboką wodę. O co mi chodzi? O to, że bez zbyt dużej wiedzy i umiejętności zacząłeś projektować portfolio. Nie rób tak, ćwicz sobie na projektach w innej tematyce. Porzuć to i zrób coś nowego. Jeśli nie masz pomysłu na tematykę to zawsze możesz się rozejrzeć np: na stronie z konkursami (mowa tutaj o corton.pl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote="damson"]Powiem tak, największy problem początkującego to jest właśnie rzucanie się na głęboką wodę. O co mi chodzi? O to, że bez zbyt dużej wiedzy i umiejętności zacząłeś projektować portfolio. Nie rób tak, ćwicz sobie na projektach w innej tematyce. Porzuć to i zrób coś nowego. Jeśli nie masz pomysłu na tematykę to zawsze możesz się rozejrzeć np: na stronie z konkursami (mowa tutaj o corton.pl). [/quote] Powiem Ci tam damson, jak i innym. Pomysłów na przeróżne grafiki mam od groma, zarówno w głowie, jak i w zeszycie na pomysły, który prowadzę, a w głowie mam to naprawdę dobrze rozplanowane co, gdzie i jak. Pomysły na przeróżne grafiki jak to powiedziałem? Są i to od foto manipulacji po loga, bannery reklamowe, tła i layouty, ale za każdym razem mam problem dwa problemy, których nie umiem rozwiązać i przez to polegam przy praktycznie każdym projekcie. Otóż pierwszym problemem m.in przy foto manipulacjach jest brak elementów do "produkcji". Za każdym razem jak szukam po internecie to szukam, szukam i szukam czasami godzinami by znaleźć to co potrzebuję, a i tak nie znajduję. Chciałem też zrobić foto manipulacje na konkurs "dobro i zło", który jest aktualny tutaj na grafinity i miałem całkiem niezły pomysł, ale nie mogłem znaleźć potrzebnych mi elementów. Drugim problemem, który jest przy foto manipulacji, ale też przy reszcie projektów jest brak zdolności by owy pomysł wykonać. Za każdym razem jak mam pomysł i elementy i mam w głowie już wszystko rozplanowane, to kiedy przychodzi zadanie praktyczne to nie wiem jak to zrobić, by to tak wyglądało jak chce i znów kolejny projekt idzie w zapomnienie. Przez te problemy moje pomysły szlak trafia i nie wchodzą w życie, jak i nadal nie mogę iść do przodu z umiejętnościami graficznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote="Bastion"][quote="damson"]Powiem tak, największy problem początkującego to jest właśnie rzucanie się na głęboką wodę. O co mi chodzi? O to, że bez zbyt dużej wiedzy i umiejętności zacząłeś projektować portfolio. Nie rób tak, ćwicz sobie na projektach w innej tematyce. Porzuć to i zrób coś nowego. Jeśli nie masz pomysłu na tematykę to zawsze możesz się rozejrzeć np: na stronie z konkursami (mowa tutaj o corton.pl). [/quote] Powiem Ci tam damson, jak i innym. Pomysłów na przeróżne grafiki mam od groma, zarówno w głowie, jak i w zeszycie na pomysły, który prowadzę, a w głowie mam to naprawdę dobrze rozplanowane co, gdzie i jak. Pomysły na przeróżne grafiki jak to powiedziałem? Są i to od foto manipulacji po loga, bannery reklamowe, tła i layouty, ale za każdym razem mam problem dwa problemy, których nie umiem rozwiązać i przez to polegam przy praktycznie każdym projekcie. Otóż pierwszym problemem m.in przy foto manipulacjach jest brak elementów do "produkcji". Za każdym razem jak szukam po internecie to szukam, szukam i szukam czasami godzinami by znaleźć to co potrzebuję, a i tak nie znajduję. Chciałem też zrobić foto manipulacje na konkurs "dobro i zło", który jest aktualny tutaj na grafinity i miałem całkiem niezły pomysł, ale nie mogłem znaleźć potrzebnych mi elementów. Drugim problemem, który jest przy foto manipulacji, ale też przy reszcie projektów jest brak zdolności by owy pomysł wykonać. Za każdym razem jak mam pomysł i elementy i mam w głowie już wszystko rozplanowane, to kiedy przychodzi zadanie praktyczne to nie wiem jak to zrobić, by to tak wyglądało jak chce i znów kolejny projekt idzie w zapomnienie. Przez te problemy moje pomysły szlak trafia i nie wchodzą w życie, jak i nadal nie mogę iść do przodu z umiejętnościami graficznymi.[/quote] Rozumiem to doskonale bo sam mam takie problemy jednak w tym przypadku rozmawiajmy o webdesignie, a nie fotomanipulacjach. Patrząc na ten projekt nie widać, że miałeś pomysł, serio. Takich projektów jest masa. Poza tym w dzisiejszych czasach mieć pomysł na unikalne portfolio to jest cud z powodu nadmiaru projektantów dlatego warto zająć się innymi tematykami. Wspomniałeś o zeszycie - świetnie, że zaczynasz od kartki i ołówka. U nas na forum jest poradnik autorstwa @FuruArt o tym, jak dobrze przygotować projekt na kartce - http://grafinity.pl/viewtopic.php?f=98&t=60. Warto się z nim zapoznać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowy projekt portfolio, a dlaczego znów portfolio, a nie coś innego? Ponieważ naszedł mnie pomysł to wykonałem, a i tak wiem, że takich pomysłów jest od groma w internecie i zapewne mój pomysł to nic nowego, ale zawsze warto spróbować.

[url=http://imgie.pl/][img]http://imgie.pl/uploads/147047671124881.png[/img][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote="Norbert"]Wszystko jest w czarno-białe :what: Moim zdaniem jest to do poprawy, bo nie wygląda zbyt ciekawie.
Tutaj masz ode mnie kilka wskazówek, które należałoby wprowadzić:

[img]http://imgie.pl/uploads/147048533865761.png[/img][/quote]
A co ma mieć do rzeczy baner zapełniający z tytułem portfolio? Będzie strona, to wstawi prace.


Ogólnie, wprowadź jakiś kolor, popraw marginesy i zmień background-image, bo piksele bolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Menu po prawej stronie na rynek europejski świadczy o tym,że brakuje Ci podstaw.
Na początek proponuje zapoznać się z podstawami podstaw https://vimeo.com/28428176 a później doczytać również o różnicy miedzy projektowaniem responsywnym a adaptywnym http://grafmag.pl/artykuly/design-responsywny-a-adaptywny-ktory-jest-lepszm-wyborem-dla-projektantow/ . Przyda się również troszkę ogólnej wiedzy o user experience https://www.uxpin.com/knowledge.html . Z książek podstawą będzie zapoznanie się ze Smashing book 2 http://helion.pl/ksiazki/the-smashing-book-2-matt-ward,smash2.htm lub czytanie ich magazynu www https://www.smashingmagazine.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poprawiłbym tak:
Odstępy pomiedzy logami partnerów.
Dodał coś po prawo w stopce.
Zmienił inputy na jakieś ciekawsze bo są takie sobie.
Buttony w kategoriach Realizacji też bym zmienił z tłem jako aktywny a bez tła zwykłe.
Zdjęcie o mnie dałbym do lewej strony.

Praca nie jest zła robisz postęp pracuj dalej
Fajna pracka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widać ogólny postęp, ale ikony (te trzy) są w tych kwadratach troszkę odrzucające, możesz spróbować kółka, delty i różne nawet niestandardowe kształty, drugą rzeczą jest przycisk u góry "nawigacja w prawym górnym rogu" jest także kwadratowa i dziwnie wygląda, radziłbym poprawić i próbuj dalej, bo wychodzi Ci to naprawdę nieźle!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ostatniej pracy top mi coś bardzo przypomina i na pewno wiesz o co chodzi appaK Tak jak wspomniał @Jeffrey, widać progres w porównaniu do poprzednich projektów. Jeśli masz problem z kolorami to używaj chociażby https://color.adobe.com/pl/explore/most-popular/?time=all bo użyty przez Ciebie odcień czerwonego jest strasznie słaby. Poza tym ograniczyłeś się do jednego koloru i jest nieco nudno. Stosuj się do grida bo każda sekcja u Ciebie ma inny margines. Staraj się bardziej wyodrębniać nagłówki h1 (oferta / o mnie itp). Ikonki w ofercie mają za mały padding i są za duże. Nie potrzebne są moim zdaniem te kreski, w sekcji o mnie również. W inputach również za mały padding. Ćwicz dalej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wstawiam jeszcze raz ten sam projekt, lecz teraz poprawiony. Mam nadzieję, że widać różnicę i jest ona jak najbardziej na plus. Od razu powiem, dlaczego zmieniłem kolor? Przeglądając paletę kolorów, którą dał mi damson w poście wyżej natrafiłem właśnie na owy kolor, który bardzo mi się spodobał, ponieważ mój gust w pracach najbardziej lubi kolor niebieski, jak i najlepiej mi się z owym kolorem pracuje. Nie mam pojęcia czemu, ale tak jest. Chciałbym też podziękować za opinię, bardzo się cieszę, że w końcu jakaś moja praca jest chociaż w małym stopniu dobra i podoba się profesjonalnym grafikom. Starałem się poprawić błędy, które pokazaliście mi w swoich wypowiedziach. Mam nadzieję, że poprawa projektu Wam się spodoba, a ja sam biorę się za kolejny.
[img]http://imgie.pl/uploads/147288804091031.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mocno niebiesko, istnieją też inne kolory ? duży ten baner, może bez apli na niebieskim - mocne foto - konkretne z fajnym przekazem poprawi cały projekt, do tego duże hasło, jakieś detale typu strzałki, buttony też pomogą,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja to proponuje porzucić projekt portfolio na kilka miesięcy, a zająć się zupełnie czymś innym. Nie chce znowu wymieniać tego samego, co w poprzednim moim poście. Nie stosujesz się do rad. O, przepraszam, dostosowałeś się do grida w końcu Ale moim zdaniem jest on za wąski. Zwiększ paddingi w buttonach i inputach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najnowszy projekt portfolio. Dodam tylko pełne info co do wyżej wymienionej rady damsona by zostawić portoflio na dłuższy czas. Otóż ostatnio postanowiłem sobie, że będę na zmianę robić portofolio, a projekty o innej tematyce ewentualnie co kilka projektów.

[img]http://imgie.pl/uploads/147475206101241.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dosyć ciekawy projekt troszkę gorzej z wykonaniem. zacznę od góry [spoil][img]http://imgie.pl/uploads/147482143439461.png[/img][/spoil]

Moim zdaniem mogło to być w pełnych rozmiarach "1920/1080" tzn. na cały ekran, lepiej by to wyglądało po zakodowaniu bo w tym momencie wygląda to tak.
[spoil][img]http://imgie.pl/uploads/thumbs/147482175405261.png[/img][/spoil] Druga rzecz do której mogę się doczepić to, to [spoil][img]http://imgie.pl/uploads/thumbs/147482193560551.png[/img][/spoil]
pomysł ten nie pasuje do projektu, projekt "flat" powinien mieć kanty i byc po prostu prosty tak najlepiej wygląda.

trzecia rzeczą jest kolorystyka, w dzisiejszych czasach dobiera się 3 kolory do projektu np. mogę to zaprezentować na logu coca coli
[spoil][img]https://c.fastcompany.net/multisite_files/fastcompany/imagecache/1280/poster/2013/07/3014667-poster-coca-cola-life.jpg[/img][/spoil] najlepiej wytłumaczyć ten przykład na "Coca Cola ZERO" 3 kolory "Czarny Biały Czerwony " wygląda to po po prostu lepiej niż jakby dodać tam 5 rożnych barw które się zupełnie różnią od siebie.
Można to tez zaprezentować na przykładzie tego forum, jasno niebieskie "taki trochę błękit" Logo ciemno niebieskie tło i białe litery (tu i tam trochę czerwonego zielonego jednak jest to dla wyróżnienia poszczególnych rzeczy) Wszystko bardzo ładnie się komponuje razem. U ciebie jednak widać kolor 1.niebieski 2.fiolet 3.ciemno szary 4.biały gdyby portfolio było ciemne komponowało by się to jednak lepiej niż w jasnej wersji , spróbował bym zrobić ciemna wersje i porównać ją do jasnej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×