Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Lycus Abel

Rysowanie szyi i ramion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z narysowaniem szyi i ramion (tak właściwie to wszystkiego od głowy w dół). Czy mógłby tutaj jakiś specjalista wytłumaczyć początkującemu rysownikowi krok po kroku jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jest mnóstwo darmowych tutoriali na YT lub DA poszukaj pod hasłem drawing anatomy np https://www.youtube.com/watch?v=-uze2IRAc1k oczywiście materiały są anglojęzyczne ale wystarczy minimalna znajomość języka aby zrozumieć przekaz.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A więc zaczynając od tego, że najlepiej ćwiczyć z jakimś modelem - kolega, koleżanka, profesjonalny model. Mierzymy proporcje, zazwyczaj jest to 8 lub 7, zależy od pozycji. Modułem całej postaci jest głowa. Mierzymy najpierw ile głów mieści się w wysokości, później szerokości. Rysujemy na tej podstawie oś lub siatkę i później z obserwacji rysujemy ciało, mierząc każdą część ciała odpowiednim modułem - głową. Wszystko powinno wyjść proporcjonalnie, wtedy dopiero zaczynamy poprawki wizualne. Aby zobaczyć popełniane błędy w proporcjach, najlepiej poprosić kogoś, aby zobaczył co jest źle, lub stanąć z pracą przy lustrze i samemu zobaczyć - lustro bardzo pomaga. Później można się zająć światłocieniem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.