Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Sapphiron

Sapphiron webdesign

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Z webdesignem zacząłem jakieś 3 miesiące temu, i dla dobra ogółu nie będę wrzucał pierwszych prac
Będę w tym temacie wrzucał co jakiś czas swoje prace i chciałbym poznać opinię na ich temat i uzyskać porady.
a więc zaczynajmy :p

[img]http://i.imgur.com/uvsbCCC.jpg[/img]
Jest to redesign strony którą kiedyś zrobiłem i była...bardzo zła... :(

[img]http://i.imgur.com/F0ljp3s.jpg[/img]
Ostatnia praca, projekt portfolio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Widać, że zaczynasz. Plus dla Ciebie za poczucie estetyki. Wiele osób tego nie posiada. U Ciebie kwestia wyrobienia techniki i będziesz robił naprawdę fajne projekty. Ocenię jedynie portfolio.
Pierwsze co się rzuca w oczy to brak logo. W boxie z informacjami po lewej stronie jest trochę miejsca i mógłbyś tam wcisnąć jakieś logo. Zwiększyłbym paddingi od obrysów przy tekstach. Wybrałeś chyba jeden z gorszych fontów. Nie dość, że prezentuję się kiepsko to jeszcze ma jakąś dziwną interlinie (patrz na tekst pod "graphic designer"). Poprawki zacząłbym właśnie od typografii. Menu strasznie małe i mało funkcjonalne. Na tle stocku po prostu znika. W sekcji "o mnie" pozbyłbym się efektu "szkła" w tle, zwiększył znów paddingi od obrysów i od menu na górze. Znowu ta fatalna interlinia w tekście. Fajny pomysł na siatkę z pracami, ciekaw jestem jak by to wyglądało online. Strzałki nawigacyjne zdecydowanie za duże oraz są słabej jakości (widać, że je powiększałeś). W kontakcie obrysy w inputach dałbym na 1 px i na mniejszym kryciu. W stopce kiepsko wygląda "back to top". Sociale za duże, a tekst z kontaktem. nie jest równo w pionie. Ogólnie projekt pomysłowy, ale wymaga wielu poprawek. Może być interesująco, posiedź jeszcze nad nim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wielkie dzięki za uwagi i wskazówki. Loga nie dodawałem, ponieważ zwyczajnie nie potrafię projektować logo, więc uznałem że lepiej będzie bez niego. Wciąż nie mam pomysłu na menu, szczególnie w tej sekcji startowej na górze, obecnie zwiększyłem rozmiar tekstu w nim. Co do typografii to mam przeczucie, że ona zawsze będzie w słabych stronach moich prac, bo nie umie stwierdzić który font będzie lepszy i który pasuje. Dlatego nie eksperymentuje i trzymam się najpopularniejszych tj. Lato, Arial, Open sans, myriad pro... i kilka innych. Mam pomysły na animacje, przejścia itp. i fajnie było by to pokazać ale niestety kompletnie nie potrafię kodować :( Pobrałem wersję próbną Adobe Muse, może tam uda się coś zrobić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeśli nie będziesz eksperymentował to nigdy się nie nauczysz. Podstawowa zasada to działać, efekt końcowy z czasem będzie coraz lepszy
Co do animacji - nie trzeba umieć kodować żeby je robić. Wystarczy do tego np. After Effects, możesz sprawdzić też framerJS. Do tworzenia tego typu animacji jest multum aplikacji w sieci
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
no niby racja, postaram się powoli wychodzić poza zestaw fontów, które używam. Spróbuje też coś podziałać z animacjami. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Prace bardzo fajnie Patrząc że dopiero zacząłeś się tym "bawić" wychodzi ci to bardzo dobrze.
Jedynie co m się nie podoba to ten formularz kontaktu jakoś dziwacznie wygląda
Bez jasnych pasków lepiej by to wyglądało.
[img]http://imgie.pl/uploads/147565552339272.png[/img]

Pracuj dalej, fajnie by było zobaczyć dalszy progres.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 lay
wszystko fajnie tylko nie podobają mi się te linie które ci mówią ze masz podążać w dol, pierwszy raz kiedy spojrzałem na ten projekt widziałem tylko te linie zamiast tego co jest za nimi za bardzo wyróżniają się one od reszty. co do reszty to bardzo dobra robota no może jeszcze ta stopka, zmienił bym czcionkę nie wygląda ona zbyt dobrze tam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
padł mi dysk twardy i straciłem kilka projektów, kilka starych ukończonych-które chciałem poprawić i dwa nowo zaczęte. Poniżej wstawiam jedną z prac które zdążyłem przerzucić do chmury i przetrwała, jest to praca sprzed 1,5 miesiąca chyba. Ciekaw jestem opinii, na dzień dzisiejszy kilka rzeczy bym zmienił. Zobaczymy czy to co powiecie pokryje się z moimi uwagami

[img]http://i.imgur.com/6kB3x2k.jpg[/img]

Ps. Myślałem że przy takim temacie jak taniec będzie sporo ciekawych stocków, jednak okazało się inaczej :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fajnie to wygląda. Zmieniłbym font na Roboto i pomyślał nad tym menu bo nie pasuje tam na górze.

[img]http://imgie.pl/uploads/147664284701281.png[/img]
Tekst jest troszke za wysoko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi