Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Kosiash

Jaki program graficzny?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć graficy! Dopiero zarejestrowałem się na naszym forum w celu znalezienia odpowiedzi na moje nurtujące pytanie. Mianowicie interesuje mnie jaki program do tworzenia grafiki na stronach www jest nowy na rynku bądź starszy, ale zaktualizowany, który daje nowe możliwości tworzenia grafiki i równocześnie możliwości rozwoju. Będę szczególnie wdzięczny za wskazówkę oraz ew. poradę. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie rozumiem tego zdania - "[...] program do tworzenia grafiki na stronach www jest nowy na rynku bądź starszy, ale zaktualizowany, który daje nowe możliwości tworzenia grafiki i równocześnie możliwości rozwoju."
Przede wszystkim, chodzi Ci o darmowy program czy płatny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moim zdaniem, najlepszy program do tworzenia prac graficznych (rastrowych) jest to Photoshop. Wcześniej próbowałem korzystać z jakiś innych alternatyw, ale to nie było to. Niestety Adobe nie ma sobie równych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Możesz też sprawdzić Affinity Designer https://affinity.serif.com/en-us/designer/. Moim zdaniem jest nieco trudniejszy w obsłudze, ale płacisz za licencję tylko raz, a nie cyklicznie no i możesz tworzyć w nim również wektorowo czyli jest to takie połączenie Photoshopa i Illustratora od Adobe. Jest to nowe oprogramowanie, które na pewno będzie dalej rozwijane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak, jak wspomniał @damson możesz spróbować pobawić się z affinity ponieważ posiada on pełne wsparcie rozszerzeń Photoshopa (Psd), więc w razie czego nie było by problemu, gdybyś dostał np. zlecenie na taki projekt. Jest też na pewno dużo tańszy od giganta Adobe. Nie wiem tylko, jak wygląda kwestia rozszerzeń, dawno na nim nie pracowałam. Mam na myśli przede wszystkim filtry, pluginy i inne bajerki, które czasami przydają się podczas pracy. Możliwe, że istnieją jakieś rozszerzenia tworzone bezpośrednio przez Serif, czy tez użytkowników, ale wydaje mi się, że jest ich o wiele mniej niż do Photoshopa.

Ja osobiście do pracy nad projektami www polecam Photoshopa, ponieważ posiada on pełne zaplecze pomagające w projektowaniu takich prac. Jest też dużo poradników do niego, ogromna społeczność, nie wspomnę o tym, że jednak jest bardziej popularny od Affinity, co oznacza, że pomoc w razie problemu uzyskasz szybciej, więcej osób jest z nim zaznajomionych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Powtórzę to co wszyscy wcześniej - najlepszym programem do nauki, a także jeżeli masz zamiar pracować w zawodzie grafika, jest Adobe Photoshop. Praktycznie każda oferta pracy dla designera zawiera w wymaganiach znajomość programów pakietu Adobe, dlatego nie ma sensu pchać się w jakieś GIMP'y. Co do Affinity to trudno mi się wypowiedzieć, gdyż uruchomiłem go tylko kilkukrotnie gdy trwała otwarta beta. Z racji mojego przyzwyczajenia do PS raczej nie byłbym w stanie przerzucić się na Affinity. Jakie są minusy Photoshopa? Na pewno cena, która w formie subskrypcji jest zabójcza (przynajmniej dopóki się uczysz - gdy zaczniesz wykonywać zlecenia, to w mig całość się zwróci). Według dzisiejszego kursu ojroska, plan roczny z opłatą comiesięczną za samego Photoshopa wynosi 1269 zł (rok). Kolejną opcją do wyboru jest pakiet Creative Cloud Fotografia - Lightroom CC i Photoshop CC w cenie 634 zł na rok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi