Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Wierzchu

Serwisy Stockowe - w którym najkorzystniej sprzedawać zdjęcia?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, a właściwie dobry wieczór :)
Czy są tutaj osoby sprzedające zdjęcia w serwisach stockowych?
Jeśli tak, to w których najkorzystniej sprzedawać zdjęcia? Fotolia, DepositPhotos, Shutter, PhotoDune czy może jeszcze coś innego?

Obecnie wystawiam na Fotolii, głównie ze względu na ułatwienie jakim jest Fotolia Instant, ale może polecicie coś innego co jest warte uwagi. :)
Myślę nad PhotoDune choćby ze względu na całą 'sieć' Envato, ale nie wiem czy opłaca się tam sprzedawać zdjęcia - z tego co widzę słabo tam schodzą, ale może się mylę?

Z góry dziękuję za informację :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Evanto nie warto brać pod uwagę, chyba że tworzysz materiały przydatne innym grafikom podczas projektowania (mockupy, filtry, akcje i inne pierdółki). Te schodzą, jak ciepłe bułeczki. Stocki, loga, templatki itp mogą stać nawet rok bez ani jednego kupującego.

Shutter jest cholernie drogi. 600zł za przykładowe dwa stocki na licencji RF. Fotolia jest o 200zł tańsza (jeśli wybieramy pakiet jednorazowy, nie premium i nie teamowski).
Oczywiście, mówimy tutaj o Polskim rynku. Polacy prędzej kupią na fotolii niż na shutterze.

Nigdy nic nie sprzedawałam na stockach, zawsze kupowałam, więc nie orientuje się, czy pobierana jest jakaś kwota za wystawienie stocka na sprzedaż. Jeśli nie, to wydaje mi się, że warto spróbować wszędzie. A nawet jesli jest, to zainwestować te pieniądze i samemu przekonać się, gdzie najlepiej będą się zdjęcia sprzedawały.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Ayume"]Nigdy nic nie sprzedawałam na stockach, zawsze kupowałam, więc nie orientuje się, czy pobierana jest jakaś kwota za wystawienie stocka na sprzedaż. Jeśli nie, to wydaje mi się, że warto spróbować wszędzie. A nawet jesli jest, to zainwestować te pieniądze i samemu przekonać się, gdzie najlepiej będą się zdjęcia sprzedawały.[/quote] Z tego co wiem to nigdzie nie jest pobierana żadna kwota za wystawienie zdjęcia na sprzedaż, natomiast wszędzie jest coś takiego jak sprzedaż na wyłączność. Serwisy pobierają prowizję za sprzedane zdjęcie, więc np. kupujesz zdjęcie za 10zł, a sprzedający dostaje od tej kwoty 70% (jeśli jest na wyłączność, czyli sprzedaje tylko w jednym serwisie) lub 50% (jeśli sprzedaje w kilku serwisach). Z tego co kojarzę, takie progi są na Envato właśnie (wyłączność = do 70% / bez wyłączności stałe 50%), ale jak to wygląda w pozostałych nie wiem.

Na Fotolii zamiast otrzymywać od razu $$$, dostajesz kredyty gdy sprzedasz zdjęcie i później możesz je zamienić na pieniądze, a kwoty prowizji są zależne od tego czy z abonamentu czy na kredyty było zdjęcie kupione - jeśli na kredyty to zależnie od "rankingu dostawcy" i od tego czy sprzedajesz na wyłączność czy też nie, progi prowizyjne są różne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi