Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
DiscussedAxe3

Pierwszy tablet graficzny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !
Poszukuje jakiegos tabletu graficzne, bedzie to moj pierwszy. Jako ze to moj pierwszy tablet to nie chce na niego za duzo wydac, mysle ze gdzies tak maksymalnie z 450 zl.

Na oku mam:
Huion dwh69 - wiem, "najlepszy" jest wacom, ale jest dla mnie za drogi, potrzebowalbym sredniego rozmiaru, a wacom najtanszy to ok. 250 zl (wacom one m) ale wklady do niego kosztuja 59 zl (chyba 5 szt.) a do huiona tylko 30 zl. (10 szt.)

Mozecie polecic jeszcze jakies inne lub wypowiedziec sie na temat tego huiona ?

P.S. Moj monitor a raczej laptop ma 15 cali, wiec chyba najlepszy bedzie sredni lub duzy ? Maly bedzie dla mnie za maly, czasami jak rysuje na kartce to rysunki mi sie nie mieszcza na kartce a4, wiec co dopiero na rozmiarze a6...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie ma znaczenia, jaki masz monitor. Tablet sam powinien się do rozdzielczości dopasowywać, a kwestia jego wielkości jest indywidualna.
Co do wkładów (chodzi ci o wkłady do rysika?) wymienia się je bardzo rzadko. Może dwa-trzy razy na rok przy ciągłym używaniu, dzień w dzień po kilka rysunków/godzin.
Nie miałam huiona, ale to dość nowa marka na Polskim rynku. Ma raczej dobre opinie, więc czemu nie. Skoro to ma być i tak Twój pierwszy. Wszystko zależy od tego, ile już umiesz. Czy kwestia tego, że już umiesz dobrze rysować i tak naprawdę będziesz się teraz szkolił z rysunku cyfrowego, czy też tablet ma ci służyć ogólnie do nauki rysunku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak jak powiedziała koleżanka wyżej, monitor nie ma nic wspólnego z tabletem graficznym - wszystko automatycznie się skaluje. Co do bezprzewodowych tabletów, jestem do nich sceptycznie nastawiony ze względu na ograniczony czas pracy, więc nie ryzykowałbym iść w tym kierunku, choć od wszystkiego zależy jak często będziesz na nim rysować. Jaki wziąć rozmiar tabletu graficznego? Powiem Ci, że różnica między M, a S bez ekranu jest mało zauważalna, ponieważ podczas pracy patrzymy się na monitor, a nie na sprzęt. Dopiero rozmiar ma znaczenie przy tabletach z wyświetlaczami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czyli wkłady się rzadko wymienia ? bo czytałem kilka opinii i w niektórych z nich było napisane że trzeba wymieniać wkłady co tydzień.
Jeżeli chodzi o rysowanie, to wszyscy mówią że rysuję bardzo ładnie, ale z pamięci za bardzo nie umiem, rysuję głownie ze zdjęć, z pamięci rysuję tylko proste rzeczy (w sumie to wszystko prócz postaci) [spoil]Mój przykładowy rysunek:
[img]https://images84.fotosik.pl/410/0e106887b353f1bcgen.jpg[/img]
Niektóre rzeczy są robione w nim na szybko[/spoil]
Tablet ma służyć głównie to tworzenia jakiś obrazków, szkiców (głównie projektów loga, bannerów itp.) i animacji.
Jak na razie wszystko robię na myszce, i wychodzi mi tak:
[img]https://images81.fotosik.pl/410/154e5f725918eec2gen.png[/img]
(Sorry ale 2 spoiler nie działał)

ok i jeszcze jedno tablet będzie mało kiedy używany, bo zazwyczaj radze sobie myszką, ale że moja myszka jest taka średnia, to często muszę kilka razy powtarzać jedną rzecz (np. przy tworzeniu obrazka wyżej, cieniowanie, zeszło mi około 1 godziny, bo nie mogłem trafić myszką w dobry punkt), więc myślę że tablet będzie używany kilka razy w tygodniu, może z jakieś 4-6 godzin na tydzień (na początku dłużej, bo będę musiał się nauczyć korzystać z niego)

i jeszcze jedno pytanie, skoro wkłady się mało kiedy wymienia to czy starczył by tablet WACOM ONE na sam początek ? w najbliższym sklepie jest tylko rozmiar S, ale nie wiem za ile, na stronie mediaexpert pisze że 199 zł, ale często cena się różni w moim sklepie a na stronie (zazwyczaj jakieś 10-20 złotych), bo z waszych wypowiedzi wnioskuję że rozmiar S starczy...
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pierwszy raz słyszę, aby rysik było trzeba wymieniać co tydzień... prędzej ludzie zjadali te wkłady niż ich używali do rysowania xP Zawsze możesz wybrać się do media markt/saturn, aby zobaczyć jak duży jest ten tablet graficzny - zazwyczaj wystawa znajduję się koło notebooków. Pamiętaj, że nawet na tablecie czasami będziesz musiał poprawić tą samą linię, aby lepiej wyglądała, więc nie jest to kwestia myszki, lecz umiejętności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Norbert"]Pierwszy raz słyszę, aby rysik było trzeba wymieniać co tydzień... prędzej ludzie zjadali te wkłady niż ich używali do rysowania xP Zawsze możesz wybrać się do media markt/saturn, aby zobaczyć jak duży jest ten tablet graficzny - zazwyczaj wystawa znajduję się koło notebooków. Pamiętaj, że nawet na tablecie czasami będziesz musiał poprawić tą samą linię, aby lepiej wyglądała, więc nie jest to kwestia myszki, lecz umiejętności.[/quote] Niestety, media markt/Saturn jest daleko od mojej miejscowości... jedyne sklepy jakie są w pobliżu to Neonet, MediaExpert, Empik (chyba też tam można kupić) i jakieś prywatne....
Największa wada mieszkania na wsi :/
i tak wiem że trzeba poprawiać, ale wolę na "ręcznie" niż myszką, jak chce trafić w jeden piksel to myszka leci jakieś 5 pikseli dalej :( chyba że mocno powiększę, i nie wiem czego to wina, kiedyś było dobrze a po ostatniej aktualizacji windowsa 10 tak się stało...

EDIT:
eh... mały jest trochę, za mały, jednak muszę mieć większy, mały to dla mnie ostateczność... (za duże linie robię)
czyli raczej WACOM odpada, bo nie ma w tej cenie większego.
Przeglądałem stronę huiona i są tylko 3 tablety które odpowiadają mi ceną.
-Huion 610 PRO - najtańszy
-Huion 1060 PLUS - średnia cena
-HUION DWH69 - najdroższy, bezprzewodowy (ale jest możliwość podłączenia na kablu)
i teraz nie wiem na jaki się zdecydować :/
Najbardziej odpowiadał by mi chyba ten drugi, ale ten 3 ma możliwość bezprzewodową, która by mi się przydała, bo mam mało miejsca na biurku i takiej wielkości może się nie zmieścić. (używałbym go na wysuwanej półce (?)... chodzi o to na klawiaturę, nie wiem jak to się nazywa ^^, i nie przeszkadzały by mi kable)
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kabel jest tylko jeden, zapewne podłączałbyś go z przodu komputera, a nie z tyłu (no chyba, że masz jakiś starszy komp i all wejścia usb są z tyłu).
Zastanawiam się tylko, po co ci taki wielki tablet tylko do takich drobnych prac i w postaci zamiennika myszki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
"[...] za duże linie robię", widać, że jeszcze nie pracowałeś na tablecie graficznym - do tego służy "automatyczne" przystosowanie owego sprzętu pod monitor, więc 1cm linia na tablecie wygląda inaczej niż 1cm na zwykłej kartce papieru. Tak jak wcześniej wspomniałem, nie widzę sensu kupować większego tabletu graficznego bez wyświetlacza, lecz ostateczny wybór zależy od Ciebie. Szkoda, że nie masz miejsca, gdzie mógłbyś przetestować Wacoma, zrozumiałbyś o co mi chodzi :)
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Ayume"]Kabel jest tylko jeden, zapewne podłączałbyś go z przodu komputera, a nie z tyłu (no chyba, że masz jakiś starszy komp i all wejścia usb są z tyłu).
Zastanawiam się tylko, po co ci taki wielki tablet tylko do takich drobnych prac i w postaci zamiennika myszki.[/quote]
Wszystko robie na laptopach (ten co uzywam ma okolo roku), wiec wejscia mam po bokach. Co do wielkosci to wlasnie duzego nie potrzebuje, ale tez nie chce malego :/

[size=85][color=#8c90a8]Dodano 15 minuty 54 sekund temu
[quote="Norbert"]"[...] za duże linie robię", widać, że jeszcze nie pracowałeś na tablecie graficznym - do tego służy "automatyczne" przystosowanie owego sprzętu pod monitor, więc 1cm linia na tablecie wygląda inaczej niż 1cm na zwykłej kartce papieru. Tak jak wcześniej wspomniałem, nie widzę sensu kupować większego tabletu graficznego bez wyświetlacza, lecz ostateczny wybór zależy od Ciebie. Szkoda, że nie masz miejsca, gdzie mógłbyś przetestować Wacoma, zrozumiałbyś o co mi chodzi :)[/quote] hm... Dobra, pomyslalem troche, i stwierdzilem, ze skoro to ma byc moj pierwszy tablet i bede go uzywal tylko do jakis prostych rzeczy, gdzie moja myszka nie daje sobie rady, to zaryzykuje i kupie maly.
Jak sie podszkole i spodoba mi sie, to moze w przyszlosci kupie cos lepszego.

Ok, dzieki za pomoc ! ;d
Moze jeszcze w tym tygodniu kupie Wacom One S.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi