Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Koggy

Kupno tabletu graficznego - obszar roboczy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zakupić tablet graficzny. Zdecydowałem się na popularny Wacom Intuos Pro i tu rodzi się pytanie: M czy L. L-ka mieści się w granicy mojego budżetu, ale nie wiem czy jest sens kupować tak ogromny tablet. Czy jest tu ktoś, kto korzysta i wie, czy większy obszar roboczy przekłada się na jakość i komfort pracy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wybór serii jak najbardziej trafny. Wielkość zależy do czego będziesz go używał. Jak do PM, obróbki zdjęć czy po prostu chcesz mieć większą kontrolę w pracy to M spoko. Jak chcesz iść w digital painting to brał bym L.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie zgadzam się z przedmówcą. Nie ma znaczenia, jaki masz tablet pod kątem wielkości. Są to indywidualne preferencje. Ja mam L'ke Intuosa, ale mam też malusieńkiego bamboo, na którym bardzo często rysuje, jak na przykład robię coś na komputerze stacjonarnym, a nie laptopie i nie mam zbytnio miejsca na biurku Wybierz taki, który będzie dla Ciebie najwygodniejszy. To, czy jest to mały, czy duży nie wpływa na komfort pracy bo do wszystkiego można się przyzwyczaić. Nie patrzysz się na tablet, tak jak przy rysowaniu na kartce tylko na monitor.
Powiem szczerze nawet, że nie ma sensu kupować L'ki (ja dostałam w prezencie). Znam masę osób, które zawodowo zajmują się DP i Matte Paintingiem, i używają S'ki, bardzo rzadko M'ki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Warto też przemyśleć sprawę pod kątem ilości monitorów i mapowania. Przy dwóch monitorach mapowanie całości z zachowaniem proporcji zmniejszy obszar tabletu. Ja korzystam z Intuosa S i mapuje tylko główny monitor i same palety z drugiego. Słyszałem, że do dwóch monitorów lepszy jest większy tablet, ale S też jest ok.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi