Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
winiardesign

Jak wycenieć swoją pracę, wspólpraca z agencją kreatywną...

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam problem z wyceną projektów. Otóż pewna "agencja kreatywna" --- w cudzysłowie bo po ich projektach patrząc to średnio z kreatywnością... zaproponowała mi współpracą. Miałbym dla nich przygotowywać ulotki, plakaty, strony www oraz je kodować. No i nie wiem jak to wycenić? Czy podpisać z nimi umowę o prace czy zlecenie lub o dzieło? Ile kosztuje zrobienie:
-ulotki jedno/dwustronnej
-plakatu
-loga
-ulotki 3 stronnej składanej
-baneru
-wizytówki
-projekt strony
- jakieś inne prace, typu obróbka zdjęć?
Jak rozliczyć kupowane zdjęcia, wliczać w projekt czy może na koniec miesiąca wystawiać fakture za kupione zdjęcia tej agencji niech płacą? Liczę na pomoc, jak wy to rozwiązujecie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nikt ci nie powie ile powinieneś brać za projekt bo jest to kwestia indywidualna. Cene dopasowujesz do swoich umiejętności. Możesz również rozliczać się godzinowo. Umowa o dzieło jest w tym momencie bez sensu bo dotyczy ona konkretnego projektu. Czyli za każdym razem musiałbyś podpisywać taką na nowo. Dlatego przy takich dłuższych współpracach najlepiej wybrać umowe etatową lub zlecenie. Co do stocków- nie wiem dokładnie na jakich warunkach miałaby wyglądać ta współpraca, ale podejrzewam, że to oni Cie zatrudniają. W tym momencie to oni płacą za materiały i to oni powinni dać ci dostęp do konta stockowego, z którego możesz korzystać. Ty za to nie płacisz, nie powinieneś im również wystawiać pod koniec miesiąca/zlecenia faktury na to, bo może się okazać, że będą się z tym bardzo ociągać i bedziesz miał niepotrzebne problemy. Jeśli według Ciebie to firma krzak, jakieś badziewie, to po co chcesz z nimi nawiazać współprace?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dzieki za odpowiedź, skorzystam z rady na temat zakupu zdjęć i formy rozliczenia. Dalej nie wiem co i za ile. Jeśli chodzi o to dlaczego chce z nimi współpracować, to prosta odpowiedź. Większość czasu będę tam programował, a dodatkowo zajmował się grafiką. Będzie to dla mnie zupełna nowość bo grafika to tylko moje hobby, którym teraz żadko się zajmuje. Pomyślałem że fajnie byłoby to połączyć. Firma to może nie krzak, ale projekty od strony graficznej sa słabe. Ja nie zajmowałem sie grafiką nigdy na poważnie a mam chyba lepszy warsztat niż ten ich grafik. Ale zamierzam mocno ulupszyć skilla graficznego. No i to chyba jedyna firma w okolicy zajmująca sie programowaniem i grafiką. Do najbliższego miasta 40km.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wiesz, wszystko zależy od tego, jakich macie klientów i czym dokładnie się zajmujecie. Czy jest to studio kreatywne zajmujące się głównie stronami www itp, czy też ma w asortymencie usług również inne projekty, np przeznaczone do druku. W tym wypadku, dobrze, by jednak mieć większa wiedzę, mieć wykształcenie lub być mocno zaznajomionym z tak zwanego DTP (być DTPowcem).
Jeśli już z nimi współpracujesz, na dodatek jesteś bardziej skierowany w stronę programowania niż grafiki, to wydaje mi się, że najlepiej by było, gdybyś dostawał za projekty premie lub by płacili Ci konkretną, dodatkową sumkę co miesiąc.
Sądzę, że w tym wypadku nie ma sensu rozliczać się konkretnie za projekt. Oczywiście każdy ma inny cennik, ale starając się nie zaburzyć rynku z reguły istnieje "średnia" cena za usługi graficzne. Możesz sobie popatrzeć na np stronach ze zleceniami jak mniej więcej graficy wyceniają stworzenie różnych projektów lub ile zleceniodawcy są w stanie zapłacić i wyciągnąć z tych kwot średnią. Nie trzeba być mistrzem matematyki, by łatwo wywnioskować, że kwoty są nieraz równe średniej wypłaty miesięcznej, typowego Kowalskiego, więc wątpię, by zgodzili się na taki układ. To bardziej są ceny dla freelancerów lub dla firm graficzno/marketingowych, które zatrudniają wiele osób i z dochodów opłacają wszystkie formalności. Jednym słowem maja inną formę umowy z grafikami, nie płaca im za projekt, tylko z natury za miesiąc + przeważnie premię.

Zorientuj się ile miesięcznie dostajecie zleceń na projekt graficzny, ile zajmuje on czasu, czy projektując masz czas również na programowanie, czy zlecenia sa dla Ciebie łatwe, czy trudne. Po takim "wywiadzie" dopiero podejmij decyzję, jak chcesz się z nimi rozliczać i jaka powinna być ta zadowalająca dla Ciebie kwota za tą dodatkową pracę.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi