Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Ironia.

Ironiczne zmagania.

Rekomendowane odpowiedzi

Ave, tu ja i moje amatorskie starcie z grafiką wektorową.
Pierwsza praca jaką wykonałam, jest awatar z zarysem postaci na YouTuba
[hidden][img]https://i.imgur.com/UV8gtTO.png[/img][/hidden]
Proszę o sugestie i ocenę co robię źle na tym poziomie, abym wiedziała na co zwrócić uwagę następnym razem.
Zdaję sobie sprawę, że pominęłam dużo detali, ale nie chciałam na początek bawić się w umieszczanie tysiąca elementów na pracy.

Jest to moje pierwsze starcie z tego typu grafiką, wcześniej tworzyłam rzeczy w stylu rpg - nie zjedzcie mnie za bardzo. :ugh:
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Hej,

No pierwsze, co się rzuca w oczy, to problemy z anatomią i strach przed mocniejszym cieniem. Takie bardzo typowe błędy u początkujących. Jak chcesz iść w stronę rysowania postaci w ten sposób, to polecam poćwiczyć bryły, cienie i anatomię właśnie. Bez solidnie wyćwiczonych podstaw będzie bardzo ciężko.
No i warto też sobie najpierw wykonać szkic i sprawdzić, czy wszystko leży, zanim przejdzie się do kształtów.

Kolejną sprawą jest "funkcjonalność", czyli ile faktycznie będzie z tego widać w malutkim kwadraciku. Masz troszkę małych szczegółów, które gdzieś tam zapewne znikną przy pomniejszeniu. Warto brać takie rzeczy pod uwagę, bo szkoda czasu na dłubanie. (: Możesz zastosować fajny trick z podwójną obramówką, jeśli chcesz wyostrzyć elementy: Najpierw robisz bordera elementom w jaśniejszym kolorze, a potem nakładasz na całość ciemniejszego, tym razem w kolorze tła. Albo zwyczajnie zwiększasz kontrast, żeby nic się nie zlewało ze sobą (gitara na pewno zlałaby się z bluzką) . (:
No i ja lubię kolory i nasycenie. Podejrzewam, że dużo bardziej przyciągałby oko, gdyby był trochę żywszy. (:

A co do detali... Tak naprawdę dodają uroku i charakteru i trudną sztuką jest je dobrze ograniczyć. Trzeba dużą większą uwagę przykładać do kształtów i światłocienia, żeby oko nie odczuło ich braku.

Dla lepszego zobrazowania tego, co chciałam Ci przekazać:
[img]https://i.imgur.com/M36zxFx.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote=Wredozaur post_id=26949 time=1506172038 user_id=2964] Hej,

No pierwsze, co się rzuca w oczy, to problemy z anatomią i strach przed mocniejszym cieniem. Takie bardzo typowe błędy u początkujących. Jak chcesz iść w stronę rysowania postaci w ten sposób, to polecam poćwiczyć bryły, cienie i anatomię właśnie. Bez solidnie wyćwiczonych podstaw będzie bardzo ciężko.
No i warto też sobie najpierw wykonać szkic i sprawdzić, czy wszystko leży, zanim przejdzie się do kształtów.

Kolejną sprawą jest "funkcjonalność", czyli ile faktycznie będzie z tego widać w malutkim kwadraciku. Masz troszkę małych szczegółów, które gdzieś tam zapewne znikną przy pomniejszeniu. Warto brać takie rzeczy pod uwagę, bo szkoda czasu na dłubanie. (: Możesz zastosować fajny trick z podwójną obramówką, jeśli chcesz wyostrzyć elementy: Najpierw robisz bordera elementom w jaśniejszym kolorze, a potem nakładasz na całość ciemniejszego, tym razem w kolorze tła. Albo zwyczajnie zwiększasz kontrast, żeby nic się nie zlewało ze sobą (gitara na pewno zlałaby się z bluzką) . (:
No i ja lubię kolory i nasycenie. Podejrzewam, że dużo bardziej przyciągałby oko, gdyby był trochę żywszy. (:

A co do detali... Tak naprawdę dodają uroku i charakteru i trudną sztuką jest je dobrze ograniczyć. Trzeba dużą większą uwagę przykładać do kształtów i światłocienia, żeby oko nie odczuło ich braku.

Dla lepszego zobrazowania tego, co chciałam Ci przekazać:
[img]https://i.imgur.com/M36zxFx.png[/img][/quote]
Właśnie wydaje mi się, że na za dużym spontanie zaczęłam to robić.
Dzięki za wszelkie wskazówki, teraz chociaż wiem na czym stoję i mniej więcej rozumiem jakie błędy popełniłam. :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi