Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...

Z powodu konwersji bazy danych w celu zalogowania się jest wymagane zresetowanie swojego hasła. Przepraszamy za utrudnienia.

777

Edycja gotowej grafiki na teksturę

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zarejestrowałem się tutaj gdyż mam pytanie odnośnie przekształcenia a raczej poprawnego otworzenia grafiki. Rozbudowuję swoją stronę www i korzystam z grafik premium portalu Freepik. Jak wiecie można tam znaleźć wiele przydatnych, gotowych obrazów, wektorów itp. Ja nie jestem grafikiem i nie do końca wiem jak radzić sobie ze wszystkimi plikami, które tam są dostępne. O ile jeszcze znam jakieś podstawy grafiki rastrowej to grafika wektorowa to dla mnie coś nowego. I mam tutaj takie pytanie. Chcę zrobić wypełnienie containera na stronie powtarzalną grafiką (repeat). Wszystko zapisane jest w css, stworzyłem styl który działa poprawnie. Problem mam tylko z grafiką bo żeby "zapętlić" ją to ona musi z każdej strony na siebie zachodzić. I tu pojawia się problem, bo nie bardzo wiem jak wyeksportować taką grafikę z Illustratora. Dam konkretny przykład: http://pl.freepik.com/darmowe-wektory/dekoracyjny-wzor-akwarela-li%C5%9Bci-palmowych_1101509.htm

Jest tam plik .ai, który otwieram w Illustratorze. I dalej nie bardzo wiem co mam zrobić. :) Jeśli wyeksportuję ten plik do .jpg to on ma poucinane krawędzie i nie da się go zapętlić. Jest tan warstwa "clipping path" po której ukryciu grafika wychodzi poza obszar strony, ale wtedy ma tak jakby symetryczne krawędzie i dałoby się ją zapętlić. Tylko jak z tego zrobić plik .jpg?

Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi. Może pytanie jest banalne, ale nie znam się kompletnie na tym typie grafiki ani na narzędziu Illustrator.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi