Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
kudla

Kto ma zapłacić za czcionkę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Wygrałam konkurs na logo na pewnym portalu, budżet to było 500 złotych. Jednak, czy w tej kwocie zawarta jest licencja na czcionkę czy klient ma płacić osobno? Cena to przeszło 100 złotych po przeliczeniu na zł >x<
Dziękuję z góry za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeśli nie powiadomiłeś organizatora konkursu, że będzie musiał za coś dodatkowo zapłacić, jeśli wybierze Twój projekt to Ty powinieneś zapłacić za font.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sprawa jest jasna, wystartowałaś do konkursu z lewizną, nie rozumiem w ogóle dylematu. Używa się czcionek z wykupioną licencją lub na darmowej licencji komercyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote=Sz@jba post_id=30310 time=1514665194 user_id=2124] Sprawa jest jasna, wystartowałaś do konkursu z lewizną, nie rozumiem w ogóle dylematu. Używa się czcionek z wykupioną licencją lub na darmowej licencji komercyjnej. [/quote] Niedawno zadawałam tutaj pytanie odnośnie tego, czy mogę klientowi pokazać projekt z użytą czcionką, a dopiero gdy klient się zdecyduje wykupić licencje. Otrzymałam odpowiedź, że tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Może mam dziwne rozumowanie ale :D
Nawet gdybyś miała wykupioną czcionkę to ona jest tylko twoja i klient musi samemu wykupić na te czcionkę licencje.
Chyba na tym polega licencja, że prawa do korzystania masz tylko ty :D

Dogadaj się z klientem, 100zł więcej za czcionkę to nie dużo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote=Rafał post_id=30318 time=1514716198 user_id=7] Może mam dziwne rozumowanie ale :D
Nawet gdybyś miała wykupioną czcionkę to ona jest tylko twoja i klient musi samemu wykupić na te czcionkę licencje.

Dogadaj się z klientem, 100zł więcej za czcionkę to nie dużo. [/quote]
Jakbym był klientem, ustaliłbym cenę, a potem ktoś na koniec poinformowałby mnie, że muszę dopłacić 100 zł na jakąś licencję to by dostał w ryj ;) I podejrzewam, że wielu klientów w tym możliwe, że i ten miałaby podobne odczucia. Uznałbym to za zerowy profesjonalizm i bezczelność, i nie chodzi tu o kwotę a o fakt. Licencję się przenosi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote=Sz@jba post_id=30323 time=1514728702 user_id=2124] [quote=Rafał post_id=30318 time=1514716198 user_id=7] Może mam dziwne rozumowanie ale :D

Dogadaj się z klientem, 100zł więcej za czcionkę to nie dużo. [/quote]
Jakbym był klientem, ustaliłbym cenę, a potem ktoś na koniec poinformowałby mnie, że muszę dopłacić 100 zł na jakąś licencję to by dostał w ryj ;) I podejrzewam, że wielu klientów w tym możliwe, że i ten miałaby podobne odczucia. Uznałbym to za zerowy profesjonalizm i bezczelność, i nie chodzi tu o kwotę a o fakt. Licencję się przenosi. [/quote]
No nie wiem :D
Nie znam się na logach i jak to działa.

Wiadome, że na koniec jakby ktoś usłyszał, że musi dopłacić za czcionke to byłaby piana.
Dlatego wszystko ustala się na początku :D

A teraz straciła 100zł z wynagrodzenia :c

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi