Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
rexsior

Porady dot. wyboru kierunku studiów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem Łukasz. Czas sprawił, że w tym roku kończę liceum. Doprecyzowując, liceum plastyczne. Po ukończeniu tej szkoły chciałbym rozwijać się w kierunku grafiki komputerowej - mowa tu o studiach. Zaplecze do pracy już mam, w grafice siedzę już grube parę lat, jeszcze od podstawówki. Potrafię operować dostępnymi narzędziami, ale pojawia się problem... Chciałbym zasięgnąć o radę co do wyboru uczelni. Bardzo mnie ciągnie do ASP na grafikę projektową, bo chcąc nie chcąc, zżyłem się z tą całą czysto artystyczną otoczką. Czy znajdę tu może absolwentów takowych placówek, którzy mogą podrzucić mi opinię opartą własnymi doświadczeniami? Bardzo mi zależy na trafnym wyborze, ale na każdej stronie uczelni wyczytuję to samo. Chciałbym usłyszeć zdanie kogoś z zewnątrz.
Jeśli nie ASP, może jakieś inne uczelnie? Jestem otwarty na propozycje, w końcu to tylko propozycje.
Jestem świadom, że "grafika komputerowa" to pojęcie szerokie, więc zarzucę dwiema uczelniami, które mam na oku: Poznański UAP i Wydział artystyczny w Cieszynie, na projektowaniu gier komputerowych i przestrzeni wirtualnej. Ten drugi wariant wydaje mi się ekstremalnie ciekawy. Ktoś w ogóle o nim słyszał, miał z nim styczność?
Liczę na jakikolwiek odzew, za propozycje dziękuję :>

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak siedzisz w tym parę lat, to niczego nowego się nie nauczysz raczej. :D Chciałam iść na grafikę na Polsko-Japońskiej (byłam przez chwilę na innym kierunku i widziałam prace na korytarzach) i z opinii wiem, że uczą tego samego co na normalnych studiach artystycznych, ale z tą różnicą, że dokładają podstawy wszystkich programów po trochu. I może jakiś projekt od czasu do czasu. Na korytarzach wiszą zdjęcia, rysunki i plakaty robione metodami tradycyjnymi, a nigdzie nie widziałam niczego związanego z grafiką komputerową. Więc, imo, jak chcesz iść na ASP, to idź na ASP, a komputerem zajmij się we własnym zakresie. :p
Na projektowanie gier chciałam iść do Łodzi, ale tam jest to w ramach jednej ze specjalizacji, więc liczysz na farta na chętnych kilkanaście osób, albo już magisterskie, więc marnujesz kilka lat, żeby się tam dostać. Nie poszłam, a i tak mam dobrą pracę w branży i założę się, że nauczyłam się przez rok więcej niż uzyskałabym po studiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moim zdaniem studia na ASP mogą Ci się przydać, skoro chcesz się rozwijać artystycznie i tak dalej. Skoro znasz narzędzia, to pracę i tak sobie ogarniesz, ale studia to nie tylko narzędzie do zdobycia pracy, to poznawanie ludzi, rozwijanie horyzontów, na ASP spotkasz wiele ciekawych osób i te znajomości po latach mogą zaprocentować jakimiś ciekawymi projektami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×