Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Damian

Duża aktualizacja forum - co się zmieniło, plany na przyszłość

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :grafinity:

Jak każdy z Was na pewno zauważył, forum przeszło gruntowne zmiany. Wprowadziliśmy wiele zmian, ale też i trochę nowości. To nadal nie koniec, mamy jeszcze kilka fajnych pomysłów jaka usprawnić działanie strony. Usiądź wygodnie i przeczytaj ten temat do końca...

Co się zmieniło?

• Chat - postanowiliśmy standardowy układ "shoutboxowy" odstawić do lamusa, a zrobić coś nowego. Aktualny wygląd jest inspirowany trochę fejsbukowym messengerem (własne wiadomość po prawej natomiast reszta po lewej).
  • Pobieralnia - całkowicie przebudowaliśmy naszą podstronę z plikami do pobrania. Nowy układ stawia na funkcjonalność czyli jak najmniej informacji na rzecz siatki z samymi plikami. Kategorie zostały przeniesione na górę dzięki czemu nie zajmują miejsca wśród miniatur. Od teraz miniatury są uploadowane na nasz serwer, a nie są pobierane z zewnętrznych hostingów.
  • Głosowanie na prace w konkursie - nowy wygląd głosowania jest stworzony na podstawie pobieralni czyli siatka prac i button do głosowania. Nic więcej nie jest nam potrzebne.
  • Nowy wygląd tematów (postów) - nowy układ postów, który wyróżnia to, co najważniejsze czyli - samą treść posta. Profil użytkownika został odłączony jednak nadal współgra on z całością.
  • System głosowania na propozycje tematyk konkursów - od teraz głosowanie odbywa się bez zbędnych przekierowań na inne podstrony. Wszystko odbywa się na jednej stronie. Osoba, która zaproponuje tematykę i zostania ona wybrana w następnym konkursie otrzyma 5 punktów grafika.
  • Szablon forum - wiele zmian dotyczy głównie samego wyglądu. Dodaliśmy zaokrąglone bordery, zmieniliśmy wygląd przycisków, dodaliśmy nowe submenu, zastosowaliśmy ikony z fontawesome5 oraz inne mniej znaczące zmiany (panel użytkownika, ikony w tle najważniejszych sekcji na forum, przycisk do obserwacji tematu).
  • Co nowego?

Od teraz wyróżnienia miesiąca są pokazywane na nowej podstronie. Rafał napisał specjalny skrypt dzięki czemu cały system wyróżnień działa sprawniej i jest bardziej przejrzysty niż pisanie tematów jak to było do tej pory. Ostatnie WM znajdują się pod sekcją z konkursami na stronie głównej. Fajnie, prawda? :D Moim zdaniem fajnie jest być wyróżnionym na stronie głównej forum.

Co dalej?

W ciągu kilku dni oddamy do użytku jasny szablon forum oraz dodamy nowy konkurs cykliczny na UI/UX (http://grafinity.pl/viewtopic.php?f=13&t=5562). Chcemy wprowadzić małe wyróżnianie ostatnich zwycięzców w konkursach cyklicznych w formie mini odznaczeń w profilu (zobaczycie w jaki sposób wkrótce). Nadal będziemy usprawniać działanie i wygląd forum bo tak jak napisałem, mamy jeszcze trochę pomysłów.

Chyba o niczym nie zapomniałem, a jeśli zapomniałem to trudno. Jeżeli macie jakieś pytania to pytajcie. Jeżeli widzisz jakiś błąd to zgłoś go w tym dziale http://grafinity.pl/viewforum.php?f=13.

Pozdrawiam,
    Ja :h5:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi