Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
sergustaw789

Wybór papieru do druku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,
mam do was pytanie, zacząłem jakieś pół roku temu interesować się starym drukiem, tak starym że padło na prase drukarską, oczywiście oprócz atramentu bardzo ważny ( najważniejszy ) jest papier do druku.
Mówiąc papier mam na myśli coś naprawdę wytrzymałego, wręcz "wiecznego". Całe obicia ( okładki ) ksiąg chciałem wykonywać ze skóry cielęcej oraz koziej.
Niestety tak jak do pozostałych elementów potrafiłem sam dotrzeć tak z papierem mam problem. Potrzebuje klasycznego papieru nie wyrabianego z miazgi drzewnej.
Natrafiłem na papier czerpany oraz papier z rezerwą alkaliczną ( artykuł jednego z profesorów bodajże z Uniwersytetu Jagielońskiego ), ale mam ogromny problem z dojściem do źródeł takiego papieru. Jedyne co natrafiłem to śmieszne oferty dyplomów czy też zaproszeń. Ja potrzebuję jakiegoś producenta który naprawdę ceni sobie jakość, cena nie ma znaczenia.
Czy może obiło się wam coś o uszy? Może macie jakąś wiedzę którą możecie się podzielić?
Wszystkie uwagi i sugestie uznaje za pomocne i bardzo za nie dziękuję.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wiesz co, swojego czasu drukowałam kilka rzeczy w Kserkopie i pamiętam, że samego papieru mieli mega duży wybór, obczaj sobie, może akurat znajdziesz tam taki, który Ci spasuje. Faktycznie, teraz znaleźć dobry papier to jak wygrać w totka, tak samo książki, drukują na takim badziewiu, a kiedyś książka to była książka i mogła leżeć w biblioteczce i 100 lat…
Druga opcja, jak nie znajdziesz sklepu, gdzie takowy papier dostaniesz, to możesz spróbować zrobić sobie ten papier czerpany, drobno podrzeć makulaturę, zalać wrzątkiem i zostawić na noc, po nocy blendować blenderem (tak, jak żarcie na papkę), potem na 5 odciśniętych garści tej papki się dodaje 3 łyżki krochmalu, rozkładasz cienką warstwę na deskę do krojenia, na której jest siatka i suszysz. Może akurat wyjdzie :D tylko pewnie w domowym zaciszu wyjdą takie nieregularne i nie do końca równe „kartki”, ale może o taki efekt Ci chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi