Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
magnetia

Nieostre krawędzie rysowanych obiektów PS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jestem amatorem jeśli chodzi o grafikę\DTP, a Photoshop nie jest moim głównym obiektem zainteresowań, dlatego proszę o wyrozumiałość. :) Za Chiny nie mogę się niczego na ten temat dogooglać.

Przyszło mi zrobić w PS dość prostą pracę, która składa się z napisów, zdjęć i prostych obiektów (kółko i przerywana linia). Już w PS te ostatnie nie chcą wyglądać najlepiej, po zbliżeniu widać, że ich krawędzie są nieco rozpikselowane. Pomyślałam, że to dlatego, że w toku pracy skalowałam je (ctrl+t), więc na koniec zrobiłam je jeszcze raz, od razu w docelowym rozmiarze (utworzyłam ścieżki czy tam zaznaczenia i dopiero po wyskalowaniu obrysowała\wypełniłam). Trochę pomogło, ale po zapisie do PDF nadal jest kiepsko. Krawędzie liter są ładne i ostre, zdjęcia też ok, ale narysowane obiekty - bieda z nędzą :thumbdown:

Co mam zrobić, żeby te krawędzie były ostre? Nie dam rady przecież od razu z marszu narysować zaznaczenia czy kształtu koła idealnie w takim rozmiarze, jak chcę. Musze je odrobinę przeskalować, ale wydawać by się mogło, że skoro to jest prosty kształt tworzony w PS, to program powinien wygenerować krawędź od nowa po przeskalowaniu, a chyba tego nie robi. Proszę o pomoc w zrozumieniu, jak to działa, bo chcę tą pracę komuś pokazać, ma dobrze wyglądać ;)

Rozdzielczość pracy jest ustawiona na 300 dpi.

Z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A będzie ok, jeśli podrzucę PDF? To z nim jest głównie problem, otwiera się w sporym przybliżeniu i pierwsze, co wali po oczach, to ta pikseloza. W JPG jest w miarę ok, ale wypadałoby użyć PDF.

https://megawrzuta.pl/download/887c69b2cc3471b6541c54f9c9f99cce.html
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rysuj koło za pomocą kształtów, a nie malowania pędzlem :)

https://helpx.adobe.com/photoshop/using/drawing-shapes.html

Zostanie ono wtedy jako kształt "wektorowy" i będzie wyglądało jak tekst.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
// edit
Osobiście bym zrestartował ustawienia programu, może to coś pomoże.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote=Vienna post_id=32387 time=1519991561 user_id=3039] Rysuj koło za pomocą kształtów, a nie malowania pędzlem :)

https://helpx.adobe.com/photoshop/using/drawing-shapes.html

Zostanie ono wtedy jako kształt "wektorowy" i będzie wyglądało jak tekst. [/quote]
Próbowałam za pomocą kształtów i za pomocą zaznaczeń, zawsze to samo.
[quote=Norbert] Osobiście bym zrestartował ustawienia programu, może to coś pomoże. [/quote] A jak to się robi? Zresztą to chyba ostateczność. Musi być jakiś inny sposób.

Może winne są ustawienia przy eksporcie pliku? ustawiłam na "najmniejszy rozmiar pliku", nie chciałam, żeby ważył tonę...
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ech, ja durnowata :) Po problemie. Wydawało mi się, że skoro w małej jakości zdjęcia są ok, to kształty powinny tym bardziej. Nic bardziej mylnego. Dzięki serdeczne za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi