Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Mieliście może kiedyś styczność z tworzeniem reklam dla kampanii google'a?
Mam pewien problem, pewnie nie jestem pierwszą obobą, która na niego natrafiła, ale odpowiedzi w internecie nie do końca mnie naprowadziły.
Chodzi o wagę pliku .gif po zapisaniu. Tworzyłem sobie gifa sposobem photoshop -> adobe premiere. Waga wychodzi bardzo duża, próbowałem optymalizacji otwierając plik jeszcze raz w photoshopie i zapisując go ponownie (co i tak musiałem zrobić, bo nie widziałem opcji "niezapętlania" pliku w premiere).
Spróbowałem też kilka stron online, które zapewniły dużą zmianę wagi pliku. Np. z 3 mb do 700 kb. Jednak niestety to nie wystarcza. Waga dla google adwords musi wynosić maksymalnie 150 kb. Kiedy udało mi się skompresować, skrócić, poucinać animacje w pliku .gif do tego rozmiaru baner wygląda mizernie i jest w kiepskiej jakości.
Przykład banera: [url]https://media.giphy.com/media/MnlftwgVcym8ZztpiC/giphy.gif [/url]
Zoptymalizowany(ma poniżej 150 kb)

Macie może pomysł jak zadziałać, żeby móc bardziej poszaleć z animacją?
Wiem, że google dopuszcza też możliwość tworzenia banerów w html 5, ale niestety to dla mnie odległy temat. Chyba że faktycznie nie jest to takie trudne i może to będzie lepszym rozwiązaniem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi