Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
fabio987

Zarobki UI/UX designer

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć forum!

Nie wiedziałem gdzie dodać ten post, więc wrzucam tutaj.

Jako UI/UX designer pracuje niecały rok. pod koniec kwietnia kończy mi się umowa z firmą, ale już wiem, że zostanie przedłużona. Pytanie tylko na jakich warunach. Przychodząc do tej pracy w maju 2017 nie wiedziałem za dużo, wszystkiego musiałem uczyć się w locie, więc zgodziłem się na warunki jakie mi dali. Nie narzekam, ale wiadomo, po roku człowiek chciałby zostać doceniony, po wielu nadgodzinach, godzianch nauki itp. moim głównym zajęciem było projektowanie w PS i kontrola nad CSSami developowanymi przez firme zewnetrzna, aktualnie doszkalam się w HTML, CSS, tak aby samemu tworzyć interaktywne makiety aplikacji. Pracuje w dużej korporacji wykonując projekty dla bankowości. Ile waszym zdaniem powinna zarabiać osoba o takim profilu?

Pozdrawiam
Fabian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak dla mnie to zależy od tego jak duże postępy zrobiłeś w ciągu tego roku no i jak wygląda twoje portfolio. No i też pewnie od tego jakiego typu robisz projekty i jaki jest twój udział w ich tworzeniu, czy są to proste LP czy może jakieś bardziej złożone aplikacje. W jakim mieście pracujesz? Z tego co wiem to najwięcej w PL jako UI/UX można zarobić w WWA. Jeśli masz fajne i przemyślane prace w portfolio i jakieś dodatkowe argumenty za podwyżką to ja bym celował w 3000zł - 3500zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mieszkam i pracuje w Warszawie. Przez cały rok pracuje nad aplikacja dla banku do zarzadzania klientami. Duży projekt na ok 200 ekranów. Aktualnie zarabiam górną granicę tego przedziału który podałeś. W raportach wynagrodzeń np na Pracuj.pl osoba zajmująca się ux zarabia bez doswiadczenia właśnie tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No tak. Ja zajmuje się i tym i tym. Jestem odpowiedziałny zarówno za stronę wizualną jak i architekture informacji, etykietowanie, work flow, usability, itp itd, czyli zarówno UI jak i UX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Należy wspomnieć, że średnie zarobki na internecie zazwyczaj strasznie odbiegają od tych rzeczywistych kwot - ale o tym chyba już wiesz. Trudno jest mi stwierdzić ile powinna zarabiać osoba na twoim stanowisku ze względu na to, że każda firma indywidualnie ocenia swoich pracowników, pomijając wiele czynników mających wpływ na wynagrodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Z tego co się orientuję najwyższe zarobki w Warszawie to mit. Mówią to sami pracodawcy jak i ludzie, którzy tam pracują. Prawda jest taka, że w każdym większym mieście można znaleźć kilkanaście/kilkadziesiąt firm, które słono płacą swoim pracownikom na takich stanowiskach. Wystarczy przejrzeć ogłoszenia w grupach fb dla grafików, zawsze są podawane widełki wynagrodzenia i zazwyczaj są to całkiem spore pieniądze (choć zwykle są to oferty na stanowisko typu regular/senior). 3,5K Za Junior UI/UX Designera to dobry pieniądz, choć po roku pracy na tym stanowisku wydaje mi się, że to za szybko, żeby zarobkowo wskoczyć poziom wyżej na jakiegoś Regulara. Możesz porównać swoje umiejętności i doświadczenia z wymaganiami jakie stawiają inne firmy w ogłoszeniach na stanowiska wyżej od Juniora, wtedy będziesz miał jakąś podstawę do ubiegania się o większe wynagrodzenie, jeżeli zaproponowane nie spełni Twoich oczekiwań.

Mały offtop.. Z ciekawości, da się normalnie wyżyć w Warszawie za 3000-3500zł? Nie wiem jaki masz stan rodzinny, ale koszty życia w tym mieście są kosmiczne a zarobki nieraz niestety typowe dla innych rejonów Polski.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Prawda, zarobki w różnych miastach są bardzo podobne, czy to Warszawa, Trójmiasto lub Łódź nie ma to większego znaczenia. Moim zdaniem, jedynie różnica jest w tym, że niektóre miejscowości mają więcej ofert od pracodawców w porównaniu do takiego Szczecina, gdzie psy dupami szczekają.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote=Krystix post_id=33322 time=1522130607 user_id=4903] Z tego co się orientuję najwyższe zarobki w Warszawie to mit. Mówią to sami pracodawcy jak i ludzie, którzy tam pracują. Prawda jest taka, że w każdym większym mieście można znaleźć kilkanaście/kilkadziesiąt firm, które słono płacą swoim pracownikom na takich stanowiskach. Wystarczy przejrzeć ogłoszenia w grupach fb dla grafików, zawsze są podawane widełki wynagrodzenia i zazwyczaj są to całkiem spore pieniądze (choć zwykle są to oferty na stanowisko typu regular/senior). 3,5K Za Junior UI/UX Designera to dobry pieniądz, choć po roku pracy na tym stanowisku wydaje mi się, że to za szybko, żeby zarobkowo wskoczyć poziom wyżej na jakiegoś Regulara. Możesz porównać swoje umiejętności i doświadczenia z wymaganiami jakie stawiają inne firmy w ogłoszeniach na stanowiska wyżej od Juniora, wtedy będziesz miał jakąś podstawę do ubiegania się o większe wynagrodzenie, jeżeli zaproponowane nie spełni Twoich oczekiwań.

Mały offtop.. Z ciekawości, da się normalnie wyżyć w Warszawie za 3000-3500zł? Nie wiem jaki masz stan rodzinny, ale koszty życia w tym mieście są kosmiczne a zarobki nieraz niestety typowe dla innych rejonów Polski. [/quote]
Za 2-3 miesiące w mojej firmie mają być "awanse". Zobaczę wtedy ile mi zaproponują. Wczoraj dostałem ofertę, która oczekiwaniami grubo wykraczała poza moje umiejętności, ale sam fakt zainteresowania moją osobą i ofertą za minimum 10k już mnie cieszy.
Czy da się wyżyć za 3-3,5k? Jasne. Co prawda mam dobrą sytuację rodzinna, jak to określiłeś, ale żyłem w warszawie tez za 2k i przeżyłem :P Główny koszt życia w warszawie to czynsz i dobre restauracje jeśli lubisz chodzić. Ale nie każdy potrzebuje bywać co drugi dzień w restauracji fusion dla hipsterów. Nie mieszkałem w innych dużych miastach więc ciężko jest mi się odnieść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wiadomo, że są oferty pracy z większą stawką dla pracownika, ale tak jak wspomniałeś trzeba spełniać wymagane oczekiwania pracodawcy :p Poza tym, jaki jest to rodzaj umowy, jeśli oferują te 10k? B2B?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote=Norbert post_id=33412 time=1522300007 user_id=998] Wiadomo, że są oferty pracy z większą stawką dla pracownika, ale tak jak wspomniałeś trzeba spełniać wymagane oczekiwania pracodawcy :p Poza tym, jaki jest to rodzaj umowy, jeśli oferują te 10k? B2B? [/quote] Teoretycznie w przypadku ofert, z którymi się spotkałem, gdy wynagrodzenie wynosi w granicach tych 10k są to już oferty, gdzie można wybrać formę zatrudnienia, u. o pracę, b2b itd. Zwykle są to spore firmy zatrudniające co najmniej kilkadziesiąt osób i z reguły mają możliwości, żeby płacić takie pieniądze przy umowie o pracę, choć jak wszędzie zdarzają się różne ananasy i podczas rozmów może się okazać, że jednak preferują umowy o dzieło, zlecenie itd., ale zdarza się to dużo rzadziej niż w przypadku wynagrodzenia o połowę niższego, tutaj można spodziewać się wszystkiego. Sama forma b2b w przypadku takich zarobków i dużego doświadczenia grafika jest wg mnie ciekawym rozwiązaniem.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No nie dokońca b2b jest dobrym rozwiązaniem. Wszystko zależy od tego, co jest napisane na umowie. Po odprowadzeniu podatków, zusu i innych rzeczy, kwota nie wygląda tak zadowalająco jak na początku :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote=Norbert post_id=33416 time=1522301678 user_id=998] No nie dokońca b2b jest dobrym rozwiązaniem. Wszystko zależy od tego, co jest napisane na umowie. Po odprowadzeniu podatków, zusu i innych rzeczy, kwota nie wygląda tak zadowalająco jak na początku :/[/quote] ZUS około 1200 zł, jeżeli dobrze zrobisz koszty nie płacisz podatku dochodowego, masz dużo większe możliwości, ponieważ mówimy tu o bardzo doświadczonym grafiku, więc nie ma żadnego problemu, żeby w miesiącu złapać dodatkowo kilka większych projektów, które bez możliwości wystawienia faktury nikt nie będzie chciał z Tobą wykonać. Oczywiście to jest już kwestia bardziej osobista, jeżeli ktoś chce w tygodniu przepracować tylko 8h dziennie to wiadomo, że dla niego nie ma to sensu. Jest jeszcze kwestia taka, że jeżeli firma proponuje 10k netto na umowie o pracę to na b2b powinna zaoferować więcej, więc tak naprawdę te koszty znikają. Dla pracodawcy jest to dużo prostsze rozwiązanie bo wiadomo, że lepiej zapłacić fakturę niż utrzymywać pracownika.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote=Norbert post_id=33419 time=1522302694 user_id=998] Dlatego trzeba uważnie czytać umowy ;)[/quote] Takie sprawy raczej dogaduje się przed przygotowaniem umowy przez pracodawce. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi