Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...

Z powodu konwersji bazy danych w celu zalogowania się jest wymagane zresetowanie swojego hasła. Przepraszamy za utrudnienia.

jack0wsky

Wysyłanie klientowi pliku źródłowego (Ai) z logo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Czy ma ktoś może linka do strony gdzie jest jasno napisane, że plik źródłowy pracy kosztuje duże pieniądze, lub, że takowego się nie wysyła? Bardzo potrzebuje czegoś takiego, a jedyne co znalazłem to dyskusja na forum :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kiedyś czytałem artykuły dotyczące przenoszenia praw autorskich itd i w jednym pamiętam, że była wzmianka właśnie o takich kwestiach.
Dzisiaj jeszcze lub jutro poszperam to Ci podeślę ten artykuł. Ale ogólnie wydaję mi się, że jest to kwestia indywidualna, ustalana przed rozpoczęciem współpracy.
Jeżeli zleceniodawca wyskoczył Ci tak nagle z tematem w którym prosi o pliki źródłowe to a) podnosisz cenę i dołączasz pliki źródłowe b) nie zgadzasz się poprostu, zwłaszcza
jeżeli nie ma pomiędzy Wami żadnej umowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mohlodi ma rację. Masz prawo podnieść cenę swojej pracy, jeżeli wcześniej pracodawca nie wspomniał tobie o plikach źródłowych - wszystko powinno być uwzględnione w umowie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mogę zapytać (z ciekawości) jakie pliki otrzymał klient, bo mi się wydaje, że standardem jest oddanie podglądu w png lub jpg, oraz edytowalny svg lub pdf. Logo z założenia ma mieć możliwość dopasowania wielkości według zachcianki jego właściciela.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Ech. Doczytalam dopiero.

Takie sytuacje uczą - ZAWSZE UMOWA. I wszytsko w niej wypisane.

Takie i podobne sytuacje oduczyły mnie szukania szybkiego zarobku. Zazwyczaj kończy się to problemami.

Jeśli masz zapisane, że klient chciał PNG/svg (np. w e-mailu) to nie może od Ciebie żądać pliku źródłowego. Wszystko powinno być zawarte właśnie w umowie między Wami.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi