Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
P.M.

Layout do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne co bym poprawił to wielkość fontów, niektóre zwiększył o 2px.

Tak ogólnie to projekt bardzo prosty i przejrzysty. :great:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przymierz sobie jeszcze z ósmym słoikiem :) bo chyba guzik wejdzie na tło. Przy kodowaniu jak background będzie ustawiony na bottom to nie odsunie się automatycznie (da się ale po co robić komuś niepotrzebną pracę).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chaa wiesz co kiedyś przeczytałem (nawet chyba na tym forum), żeby nie projektować pod kodującego. Teraz jak siadam do projektu to nie myślę czy ten element będzie dało się zakodować w Bootstrapie czy nie. Po prostu całość ma ze sobą współgrać, jeśli tak jest to zostaje :) jeśli się mylę to mnie poprawcie :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@P,M. to nie chodzi o to czy myślisz czy nie czy da się okodować, wszystko się da okodować, ja tylko zwróciłem Ci uwagę na niedopatrzenie. Jakbyś przesunąć tło o 20px w dół nie ujęło by to Twojej wizji artystycznej. Nigdy nie wiesz jakiego trawisz klienta. Możesz trafić na takiego który będzie co do piksela sprawdzał czy jest identycznie z projektem a uwierz mi że tacy się zdarzają. W takiej sytuacji masz w tedy problem bo zazwyczaj grafik współpracuje lub szuka kodera i rozliczają się razem a klient rozlicza się z grafikiem. Teraz wyobraź sobie taką sytuacje że klient chce prostą stronę Ty mówisz ok prosta strona no to 3k (grafika + kodowanie). Robisz projekt który jest tragiczny do kodowanie bo przecież nie trzeba myśleć o kodowaniu a w tedy koder Ci powie no Panie takie coś mi dajesz proszę 4k za kodowanie i w tedy lipa. Grafik nie tylko jest artystą musi być też przedsiębiorczy i przewidywać przerażenie sytuacje. Nie można projektować stron i nie myśleć o kodowaniu po prostu tak się nie da bo nie będziesz w stanie przewidzieć ceny i nie znajdziesz dobrego kodera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj, nie podoba mi się kompozycja, układ tych krzywych, ten pszczelarz w kółeczku według mnie wygląda strasznie archaicznie, w ,,silderze?,, żółty button na zielonym tle, wygląda bardzo źle,

sekcja Tradycja... coś jest nie tak z kompozycją krzywych, font źle się prezentuje, nierówne marginesy i paddingi, niżej te ikony + font również kompozycja się gryzie, źle rozmieszczone - ułożone, sekcja z certyfikatem kompletnie nie pasuje do reszty i jest nie ciekawie wykonana, poniżej żółte tło z nazwiskiem i kontaktem również zły dobór czcionek, chaotyczna kompozycja. Ogólnie coś umiesz ale wykończenie, kompozycja, dobór czcionek... bardzo źle, kierunek dobry lecz masa błędów. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za rady po to właśnie wrzucam projekt, żebyście pomogli mi się rozwijać, poprzedni layout zostawiam klientowi się podobał. Postaram się wrzucać projekty tutaj, żeby nie zaśmiecać forum ciągle nowymi tematami. Zapraszam do komentowania i śledzenia mojego progresu w web designie (mam nadzieje), a teraz coś nowego

1.jpg

pamiętajcie o załadowaniu pełnej wersji obrazka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś umiesz zrobić w photoshopie, projektowanie stron wymaga czasu i doświadczenia fajnie, że ci się chce ale postaraj się dopracować 1 projekt i pokazać skończony. Robiąc 1 dziennie w 30 min nie dopracujesz swojego warsztatu ani nie zrozumiesz dobrego designu. Zrób projekt, spójrz na niego za 2 dni i sam oceń co poprawić i jak skończysz to pokaż nam. W tym projekcie co pokazałeś najbardziej mnie boli że interlinie są bardzo duże, tekst w 3 kafelkach za mały, dziwny nagłówek najważniejsze wartości.... kolejna rzecz to w logo masz "przekręcone kwadraty" i tak samo w główny body, ok spoko ale teraz patrząc od góry strony masz same prostokąty jedno z drugim jakoś mi się nie łączy, nie ma tej spójności, na dole też prostokąty. Nie rób kolejnego szablonu z tymi samymi błędami tylko dopracuj ten, a zobaczysz później dużą różnicę pomiędzy 1 którą pokazałeś a skończoną i będziesz mile zaskoczony. Inaczej się nie nauczysz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to słaby skład tekstu - na to nie ma innej rady jak poczytać o tym jak powinien on wyglądać. Font w wersji condensed jest niedopuszczalny przy dłuższym tekście. Nie zdawaj się na gotowe formatowanie linijek, tylko sam sprawdź czy zdania

mają w ogóle sens w danym układzie (niefajnie czytać długą linijkę a potem przeskakiwać, co? ;p)

Drugą sprawą jest brak myślenia o tym jak obiekty ze sobą współgrają - spójrz chociażby na relację buttona od menu i nagłówka - ciasno, a zakorąglone krawędzie ikony sprawiają, że nie wydaje się to nawet równe. Miarki są spoko, ale najważniejsza linijka jest w głowie. Jest też dużo źle scentrowanych rzeczy (buttony pod miodem, nazwisko pod "pozdrawiam i zapraszam") ale to pewnie był raczej pośpiech czy lenistwo :v

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Modum zaokrąglone krawedzie w buttonie menu to zrobiłem specjalnie miało to nawiązywać do pałki do miodu ;d

chaa dzięki za mądre słowa, faktycznie po majówce odpaliłem go i już widziałem co mógłbym zmienić, co nie pasuje itd.

Rafał co myślisz na taką propozyjce :lol:

No i po waszych sugestiach poprawiony projekt podoba mi się bardzoo, co myślicie? ;)

szk_omar.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiem, czepiam się ale napisze: font na banerze ten mniejszy mógłby być większy taki sam jak ten przy zdjęciach. To samo font w o nas, też jest chyba trochę za mały. Główne nagłówki jak dla mnie jeszcze są za duże ale to pewnie przy kodowanu byłoby i tak skorygowane. Robiąc projekt zwracaj uwagę by w kontakt np przy formularzu (o tu font też powinien być większy) dodawaj numer telefonu. masz pytania? zadzwoń i nr tel. Ludzie częściej sięgną po telefon niż wypełnią formularz. Również brakuje nr tel przy polu "nie czekaj zadzwoń i umów się na bezpłatny...." Zawsze dodawaj do szablonu gdzieś facebooki czy inne social media. Jak oddasz szablon, to klient upomni się o dodanie takich drobiazgów dopiero w tedy gdy wszystko będzie zrobione i wdrożone do neta, a szkoda czasu na poprawki :) Ogólnie odrobiłeś pracę domową :) teraz ten projekt miło się ogląda :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hejka, 

1. Miody - na pewno typografia do poprawy, w pewnych miejscach jest nieczytelna, bo za mała, a w pewnych za duża. Traci to na estetyce, następna rzecz to jakiś ciemniejszy podkład pod header, bo napisy też są ledwo czytelne, a szczególnie ten żółty. Tak to koncepcja całkiem fajna i jakby poprawić kilka rzeczy, to całkiem fajny lay będziesz miał. 

2. Szkłomar - budowniczy w headerze mi nie pasuje jakoś do tła, dodałbym lekkie światła niebieskiego np. na kasku, bo tam głównie widać światło, którego nie ma. W sekcji "nie czekaj" mam wrażenie, że font jest większy niż w każdym elemencie strony, nie wiem czy to specjalny zabieg, by podkreślić ofertę dla klienta, czy po prostu ta sekcja jest do poprawy, bo jakaś spójność też musi być. Oprócz tego to dość znośny lay, ewentualnie jeszcze te zdjęcia trochę inwazyjne jeśli chodzi o długość lp, ja zastąpiłbym to jakimś lekkim i przejrzystym sliderem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No powiem Ci tak. Logo odpowiada jakimś standardom, choć mało w nim oddechu oraz świeżości. Wygląda, jak takie typowe logo dla fastfoodów - jest w miarę poprawne, ale nie ma tam jakiejś większej filozofii i nowatorstwa.

Odnośnie wizytówek - za dużo różnych rozmiarów tego samego fontu. Jest pewna zasada, żeby trzymać się jednej rodziny (ewentualnie dwóch). Zgoda - masz jedną rodzinę, ale mimo wszystko mało to jest spójne, bo jest tam za dużo informacji, za mało wolnej przestrzeni, no i za dużo różnych rozmiarów fontu, jak już wspomniałem. Postaraj się trzymać dwóch rozmiarów przy tak małej powierzchni i manewrować awers - rewers. Tekst czytany powinien mieć 9pt, a rzeczy typu imię i nazwisko lub jakieś ważniejsze informacje, jak nazwa firmy trochę więcej (ale bez przesady). Spróbuj się tego trzymać.

Jeśli chodzi o stronę, to tutaj też za dużo nie mam do powiedzenia - jest taka trochę typowa. Postaraj się przejrzeć behance, dribbble itp. Zainspiruj się nowymi trendami, wpuść trochę świeżości do projektów. Często GrafMag ma bardzo ciekawe artykuły na temat bieżących trendów.

I nie poddawaj się 😁

Rób dalej swoje

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niby super minimalistycznie i fajnie, ale:

Tekst About w sekcji o mnie jest niewidoczny.

Offert, to raczej nie jest w języku angielskim, tylko szwedzkim,  francuzkim i holenderskim.

Biały tekst na tak jasnym niebieskim jest słabo widoczny.

Również biały tekst na tym trochę nasyconym niebieskim również jest niewidoczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi