Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Falek

Falek - webdesign

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To mój pierwszy layout robiony w programie graficznym wcześniej zajmowałem się tylko kodowanie gotowych już projektów graficznych ;)

Całość robiłem w Gimpie proszę o ocenę.

s2v9jm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za małe jak na projekt www, aktualnie to bardziej przypomina plakat.

Pomijając to strasznie prosty ten projekt, postaraj się bardziej, rozbuduj troszke ten projekt a i tekst menu jest za nisko :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Strasznie duże elementy. I rób projekty Full HD, bo teraz jest już normą. Tak jak @Rafał wspomniał przy poprzedniej Twojej pracy ta również bardziej przypomina plakat niż projekt strony www. Takie kolory nie pasują by cała strona była w tym odcieniu ponieważ strasznie męczy oczy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile czasu zajęło Tobie zrobienie najnowszego lay'a, można wiedzieć :P?

Edytowane przez mohlodi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Falek zapoznaj się z Gridem pod webdesign. Popatrz jakie elementy posiadają strony internetowe. Może zamiast samemu coś wymyślać nawet skopiuj jakiś projekt 1:1 aby zrozumieć na czym to polega. 

Inspirację poszukasz na stronach typu behance, dribbble, templatemoster , themeforest. 
Warto posiedzieć najpierw nad wiedzą teoretyczną a potem ruszyć z praktyką. Godzina na szablon to za mało. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zacznij obserwować projekty innych, doświadczonych grafików. Druga sprawa to podstawy webdesignu, w internecie znajdziesz praktycznie na wszystko odpowiedź

wystarczą tylko chęci i troszkę wolnego czasu. Lay robiony w godzinę nie jest layem, przepraszam ale taka jest prawda kolego.

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Edytowane przez mohlodi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co ja pamiętam to layouty tworzyłem kilka dni (z doskoku oczywiście) ale sumując było to kilka godzin conajmniej - w godzine to można dobry, przejrzysty szkielet na gridzie postawić.

Pamiętaj, że tworzenie grafiki w każej dziedzinie od webdesignu po PM'ki nie jest na czas - tutaj trzeba znaleźć złoty środek, za mało poświęconego czasu daje słabe efekty i niską jakość, zaś za dużo poświęconego czasu daje efekt 'przesolenia' pracy, często również wypalenia weny i brak zadowolenia z pracy na sam koniec.

Prawde mówiąć... nie wiem czy godzina to nie marnotractwo czasu - ja tutaj widzę 2 stocki z internetu + 3 zdjęcia + kształty i "icon telehpone" tudzież "icon mail" ... 

Aa... i ikonki social z delikatnym cieniem. Nie, nie.... nie tak - tutoriale bardzo proszę. Musisz to 'poczuć' a tego nie czujesz.

Rzucanie sie na webdesign bez podstaw jest złe - zrazisz się, zaufaj 🙂 

Sugnatury, awatary, banery - zacznij od tego bo bardzo często umiejętności stamtąd wykorzystasz tutaj. Mówię Ci to z wieloletniego doświadczenia.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi