Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
stresS

Prezent dla fotografa amatora

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zbliżają się urodziny mojej dziewczyny i chciałbym prosić o pomoc z wyborem prezentu. Z tego co wiem, używa Nikona D3200, nie posiada na niego torby. Myślałem jeszcze o takiej drewnianej tacy do robienia zdjęć(nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa), często blogerzy używają czegoś takiego, gdzie leżą produkty i później ładnie wyglądają na fotografii. Mój budżet jest dosyć skromny, bo do 250zł, niestety nie kupie jej za to nowego obiektywu, lampy czy chociażby jakiś filtrów. Macie jakieś pomysły, co by mogło jej się jeszcze przydać? Chciałbym aby prezent był użyteczny, a nie pozostał tylko wspomnieniem na półce.

Może jakiś kurs, warsztaty?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może blendę? Quantuum 5 w 1 (90x120) , która jest jedną z lepszych na rynku kupisz za 120 zł. Jeśli interesuje się fotografią kulinarną lub portretową to jej się przyda :) Mam taką i bardzo sobie ją chwalę, po 2 latach nic jej nie jest, a robila mi za podkładkę pod cztery litery i parasolkę :D (i oczywiście do odbijania światła).

Innym wyjściem jest zakup torby, ale niestety nie poradzę Ci w tym przedziale. Sama zamierzam wymienić torbę na coś lepszego, bo moja tania (50 ziko) się rozpadać zaczęła dopiero teraz - po 10 latach :D

No i kubek w kształcie obiektywu. Taki termiczny, zakręcany - super gadżet :)

PS. Sa jeszcze fajne paski do aparatów - kolorowe dziewczyńskie i skórzane - te są droższe, ale skóra karku dzięki nim oddycha. Są także szelki do fotografowania - skórzane to nie ta półka cenowa, ale materiałowe chyba powinno udać się kupić :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o kubek, to ma już taki, a te paski jej się nie podobały, bo już kiedyś wspominałem o tym, ale może ta blenda? Ja to bardziej myślałem o takiej drewnianej podstawce, nie wiem jak to się nazywa i raczej tego nie kupie, musiałbym chyba kupić parę deseczek, jakaś bejca, farba i zrobić samemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem o co chodzi, ale szczerze mówiąc kosztuje to kupę kasy, a wystarczy kupić bejcę, szczotkę metalową i kilka desek. Tutoriale o postarzaniu drewna znajdziesz na YT a koszt będzie duuuużo mniejszy :)

Blenda przydaje się nie tylko w plenerze, ale także przy fotografii studyjnej, szczególnie jeśli ma tylko lampę zewnętrzną.

Torby foto też można rozpatrzyć. Albo jakiś dobry statyw - myślę, że przy fotografii kulinarnej się przyda :) Może jakieś tło fotograficzne? Winylowe na pewno kupisz w takiej cenie. Jak jeszcze coś wymyślę, to na pewno dam Ci znać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi