Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...

Z powodu konwersji bazy danych w celu zalogowania się jest wymagane zresetowanie swojego hasła. Przepraszamy za utrudnienia.

bananowsky

Jakość zdjęcia na fb

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę już się żaliłem na czacie, ale dopiero teraz mam czas, żeby napisać coś na poważnie.

Postanowiłem po kilku latach zaktualizować sobie zdjęcie profilowe na znienawidzonym przeze mnie fb. Miałem fotkę w kiepskiej jakości (fotografia tradycyjna, z masą szumu i zakłóceń) i odrobinę ją wyretuszowałem. Efekt:

KJD5buY.pngKJD5buY.png"><a href=https://i.imgur.com/KJD5buY.png' alt='URL>'>

Jak widać nadal nie jest idealnie, ale taka jakość jest dla mnie do zaakceptowania - większość ludzi i tak ma niestwierdzone wady wzroku (sam się w tym przekonaniu utwierdziłem pokazując znajomym swoje pracki :D). Jak się domyślacie, prawdziwe problemy zaczynają się po wrzuceniu fotki na fb:

QVP9Zfb.pngQVP9Zfb.png"><a href=https://i.imgur.com/QVP9Zfb.png' alt='URL>'>

Nieźle, co? Domyślam się, że kompresja w moim wypadku jest mocno widoczna z powodu samego obrazu - mała ilość szczegółów i brak kolorów, ale to i tak lekka przesada, nieprawdaż? W przeciwieństwie do innych nie zaśmiecam fb masą zdjęć, wrzuciłem dotychczas tylko dwa - to i poprzednie zdjęcie profilowe, niestety nie ma to znaczenia dla mechanizmów wielkiego brata. Przejrzałem kilka poradników i dyskusji nt. zapobiegania tak wysokiej kompresji, ale oczywiście nie pomogły - pewnie były już przestarzałe. Próbowałem zmieniać rozmiar zdjęcia (podobno szerokość 720px miała dawać jakieś efekty), wagę (zszedłem poniżej 100kb), format (z png na jpg), wrzucałem poprzez album z zaznaczeniem opcji "wysoka jakość".

Może wy, graficy, macie swoje sposoby i jesteście bardziej obcykani w serwisach społecznościowych? (brzmię teraz jak jakiś jaskiniowiec xD).

Swoją drogą sprawdziłem też jak to wygląda na instagramie i jest podobnie.. jego chyba też postanowili jeszcze bardziej popsuć przez ten rok kiedy miałem przerwę. Będzie trzeba się odciąć i zacząć działać na deviantarcie ;/

ps: wracam moi fani <3

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A próbowałeś zwiększyć głębie kolorów? Nie wiem czy to coś da w kwesti kompresjii, ale jak widzisz nawet na tej 1 wersji światło nie przechodzi płynnie w czerń tylko pozostawia takie "prążki. Spróbuj zmienić głębie na 16 lub 32 bity być może będzie trochę lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi