Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...

Rekomendowane odpowiedzi

1) 51ra6d.png

2) 205y5ih.png

3) s2wu2s.png

Mógłby ktoś z bardziej doświadczonych napisać co jest nie tak w tych pracach i nad czym mam pracować i co poprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam wrażenie że gdzieś już widziałem podobne pracki, chyba mocno się czymś inspirowałeś :)

1. W ogóle źle się zabrałeś za double exposure bo las nie pasuje do niedźwiedzia. Jeśli chcesz uzyskać taki efekt to wystarczy tak właściwie wrzucić zdjęcie i zmienić tryb warstwy, ty chyba wymazywałeś to soft brushem.

2. Pierwsze co zauważyłem to brak mocnego cienia pod samym butem, przez co postać od razu traci na wtopieniu. Ogólnie postać i żarówka wyglądają mocno nienaturalnie, ale to kwestia treningu i poprawy techniki. Imo najlepsza praca, bardzo fajnie wyszło ci tło.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki za ocene , jak najbardziej inspirowałem się głównie pracami z internetu. Dopiero tak naprawdę zaczynam się w to bawić i są to moje praktycznie pierwsze prace wykonane w PS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tego niedźwiedzia już gdzieś widziałem, nie wstawiałeś może już tych FM na jakąś grupkę na fb? Mi się strasznie podoba. Co do drugiej pracy nie pasuje mi ten obrys postaci wygląda to jakby był oświetlony od drugiej strony. Ale to jest najlepsza praca. W trzeciej pracy obrys gór mi się również nie podoba. Niebo wygląda nienaturalnie takie bez głębi jest. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3 praca ma moim zdaniem duży potencjał i jest to bardzo fajny pomysł. Przede wszystkim zrobić coś z niebem, bo tak jak napisał @Jakub wygląda zupełnie nie jak niebo. Ja bym tam widział coś idącego w gwiazdy i kosmos. Obrys gór do wyrzucenia, zamiast tego popracować nad dopasowaniem ich do nowego nieba, zaciemnienie. No i brakuje cienia postaci i ogólnej poprawy światła (jest za jasno na całej pracy jeśli to ma być noc, trawa na pierwszym planie dziwnie odbija światło). Spróbuj nad tym coś pokombinować 😉 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsza praca - sam tutorial, więc nawet nie oceniam bo nie ma co.

Druga praca... hym powiedziałbym ze Eric Johansson - fajny gość, warto się inspirować.

Jestem bardzo dokładny wobec czego przy pracy numer 2 mogę się przyczepić o niedopracowaną lewą krawędź, gdzie nakładka światła kończy się w obszarze roboczym.

Generalnie praca jest okej - prosta koncepcja, fajne wykonanie. Moje sugestie są natomiast takie, że stemplem dziabnąłbym ten słup w tle, a na pierwszym planie dodał jakąś wyższą trawę z delikatnym gaussianem - ożywiło by nieco pracę. Popracuj nad głębią - jak ktoś wcześniej pisał, mocny cień pod butem, sprawił by, że postać byłaby "wtopiona" w plan pracy.

numer 3: cień, cień, cień - do tego sztuczne niebo, dodałbym jakiś cloud. Niebo na poprawce nadal jest sztuczne, a praca za ciemna! Nakładce gwiezdnego nieba zmniejsz opacity (krycie) - zobaczysz, że będzie lepiej + dodaj jakąś asteroide tudzież wpisz w google "light flare effect" - wrzuć to z opcją wartswy jako rozjaśnianie liniowe, albo ekran, niebo będzie wówczas żywsze i realistyczniejsze.

Nie ma też tutaj planów - pamiętaj, że to co dalej jest jaśniejsze na ogół i lekko zamglone (ewentualnie rozmyte) w związku z czym bierzesz góre która się wyłania po środku --> hue/saturation --> jasność w dół + pomajstruj opacity warstwy, żeby miało ręce i nogi. 

Na księżyc pokusiłbym się o małe "moon texture" bo nigdy nie widziałem tak doskonale białego księżyca, acz... teraz też jest okej, jak na początki.

jest spoko, a będzie lepiej. 

Pozdrawiam, 

Zwyrodnialec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi