Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Jorg

Obiekty wektorowe po okręgu

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym najlepiej pisać jak fontem po  okręgu ,  fontem który pobrałem w pliku EPS , stylizowany na drewniany.

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Przy okazji może znacie inne darmowe strony z wektorami gdzie znajdę ładniejszy font, ten mi do końca nie odpowiada.

Druga rzecz to mam jeszcze tło, i chciałbym żeby jego część wystająca  za koło zniknęła.

Oraz jak zaznaczać obiekty kliknięciem kilka po kolei.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

- W Corel Draw - Robisz ręcznie napis, zapisujesz go w środkach artystycznych, robisz okrąg (najlepiej przecięty w miejscu gdzie ma być przerwa miedzy początkiem, a końcem napisu), zaznaczasz okrąg, i wybierasz wcześniej zapisany "wzorek" - wsio

- możesz też narysować po okręgu odpowiednią ilość kwadratów/prostokątów (większą niż ilość liter ze spacjami) przez powielanie ułożenie ich po okręgu i później jak już każdy kwadrat będzie miał odczytywalny kąt, uśrednić w nich litery - ręczna szybka robótka

- nic dziś niema za darmo, zazwyczaj pliki na stronach AFD (która w sumie jest jedną z większych baz podobnych grafik) są co najwyżej na użytek własny...

- co do tła to możesz skadrować je w okrąg lub danym okręgiem po prostu wyciąć

- trzymając ctrl i klikać w każdy, albo shift i zaznaczyć wszystkie

Edytowane przez MarcinD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapomniałem dodać, że rzecz chcę wykonać w Ai. I jeszcze bym chciał żeby mi się do krzywizny dopasowały np kłosy, inny obiekt niż font.

Edytowane przez Jorg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc jak dla mnie najprostsze rozwiązanie to zrobić sobie coś takiego
kd299x.jpg
masz wtedy każdy kwadrat/prostokąt pod odpowiednim kątem, pod takim samym ustawiasz sobie litery, wyrównujesz do odpowiedniego K/P i wsio, znalazł bym jeszcze ze 2 sposoby tak na szybko gdzie masz większą ingerencję programu, ale to zagadamy się tu

2yvrmuh.jpg

Edytowane przez MarcinD
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi