Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...

Z powodu konwersji bazy danych w celu zalogowania się jest wymagane zresetowanie swojego hasła. Przepraszamy za utrudnienia.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, cześć i czołem.

Swego czasu dość intensywnie zajmowałem się projektowaniem, było to około 2 lata temu. Miałem stałych klientów, działałem sobie w AIP jako freelancer i fajnie mi się żyło. Jednak to było przed moją przeprowadzką do Wrocławia, gdzie nagle zderzyłem się z nieco innym, większym światem. Po przeprowadzce mimo, że miałem trochę grosza postanowiłem poszukać jakiejś pracy czy to dorywczo czy to bardziej na stałe, a w międzyczasie dalej projektować działając w AIP i szukając klientów. Niestety nieco się wkopałem, bo poszedłem do pracy w hotelu i głównie ze względu na atmosferę długo tam siedziałem... ale po powrocie z pracy padałem na twarz ze zmęczenia i o ile przez pierwsze 2-3 miesiące faktycznie regularnie po pracy chodziłem do biura, pracowałem, poznawałem ludzi to jednak później zmęczenie wygrywało i wstrzymałem działalność. W zamiarze miało to być kilka miesięcy max, a skończyło się na około 1,5 roku i gdy już stamtąd odszedłem uświadomiłem sobie, że jestem w ciemnej d... Obecnie pracuję w innym miejscu, ale też nie jest to projektowania, ale jednak mam więcej czasu na życie i swoje zajęcia.

Idąc dalej tym tropem, chciałbym powrócić do branży projektowania, ale wiem, że jestem z tym mega w tyle, szczególnie w kontekście stron internetowych. To czym się zajmowałem to właśnie w/w strony internetowe w kontekście projektowania, kodowania (początkowo prosty html, później próbowałem swoich sił na WP), ale też najbardziej jarało mnie projektowanie marek, logo, całej identyfikacji, też reklam wielkoformatowych (pozostałość po pracy w agencjo-drukarni). Coś tam gdzieś tam na Fb obserwowałem różne grupy graficzne, różne strony, blogi, więc wiem nieco co w trawie piszczy, ale jednak uważam, że jestem mega w tyle, choćby patrząc na konkursy tu na forum i nadsyłane do nich prace.

W związku z tym będę Wam wdzięczny za podpowiedzenie, doradzenie od czego w sumie kurde zacząć, co powtórzyć, z jakich kursów skorzystać. Chciałbym się skoncentrować tym razem bardziej na samym projektowaniu - biorąc pod uwagę ilość różnych frameworków, nauka ich trochę by mi zajęła, a w międzyczasie zdążyłyby się pojawić nowsze wersje. Także co polecicie na odświeżenie wiedzy z tematyki brandingu, projektowania stron internetowych, reklam?

Narzędzia, które mam: Affinity Photo/Designer, Photoshop, Xd, InDesign

Korzystam z nich na co dzień, ale to bardziej w kontekście prac, projektów na bloga, którego prowadzę, poza tym w projektowaniu jestem w tyle. 😕 

Z góry mega dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Popatrz na portalach typu dribbble, behance, instagram i zobacz jakie trendy teraz panują. Ja osobiście nie przeczytałem żadnej książki tylko patrzyłem jak zmieniają się trendy na tych portalach. 

• Dzięki! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po co tracić czas na teorie gdy w tym czasie można trenować praktykę? 🤔

Skoro kiedyś w tym siedziałeś to podstawy znasz. Wiesz jak zacząć projekt (od otwarcia programu, he). Chyba nie ma lepszego aktualnie sposobu niż śledzenie trendów czy to na dribbble czy behance czy nawet na portalach, które wrzucają jakieś zbiory inspiracji.

• Dzięki! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi